Recepty

Ako vyrábať medové bonbóny

Ak ste milí a radi jete sladkosti, odporúčame vám urobiť si jednoduchý a domáci recept. V nasledujúcom článku to vysvetlíme ako pripraviť medové cukrovinky, ideálne ošetrenie na upokojenie podráždenia kašľa a krku. Postupujte podľa nasledujúcich krokov a získate chutnú a príjemnú karamelku podľa chuti, ktorá je ideálna na boj proti chladným zimným dňom. Choďte do práce!

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 170 g cukru alebo hnedého cukru
  • med
  • Aagua
  • hydrogénuhličitan
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť cukrovinky nanuky Postupujte podľa nasledujúcich pokynov, aby ste urobili tento recept: 1

Najprv musíte pripraviť formu Pre vaše sladkosti Ak nemáte prefabrikovaný, môžete použiť obdĺžnikový kontajner a spojiť ho s rastlinným papierom. Toto je dôležité urobiť pred varením, pretože karamel rýchlo tuhne a je dôležité ho naliať do formy včas.

2

Na sporák položte hrniec a uistite sa, že oheň je stredne vysoký. Potom pridajte 200 gramov cukru, lyžicu vody a ďalšiu medu. Zmes sa mieša nepretržite tak, aby sa zložky zmiešali a roztavili.

3

Zmes by mala byť na 6 až 8 minút na vriacom ohni. Po uplynutí tohto času uvidíte, že cukor, voda a med sa roztopili, čo viedlo k vzniku tekutého karamelu.

4

Keď si všimnete, že karamel zožltol, je čas ho odstrániť z horúčavy a pridať polievkovú lyžicu hydrogénuhličitan, Neprestávajte cukríky vyberať, kým ich nalejete do sódy na pečenie. S jedlou sódou dostanete do karamelu bubliny, čo jej dáva voštinový vzhľad.

5

Potom tekutý karamel nalejte do formy, ktorú ste pripravili pred varením. Urobte to rýchlo, aby ste zabránili vymiznutiu bublín.

6

Nechajte karamel vychladnúť a stvrdnúť vo forme. Po nevyhnutnom čase môžete cukrovinky rozdeliť na porcie.

7

Hotovo! Vytvorte si svoj vlastný medové cukrovinky doma Jedná sa o ľahký a jednoduchý recept, ideálny pre deti a starších milencov.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrábať medové bonbóny, odporúčame zadať kategóriu Recepty