Recepty

Ako opečieme pečené koláče bez vajec

Pin
Send
Share
Send
Send


Empanadas sú jedlo, ktoré sa mi všeobecne páči a to vyžaduje použitie vajec nielen ako prísada do niektorých receptov, ale aj na pečenie pečeného cesta a na listové cesto, ktoré má charakteristický zlatý vzhľad. Sú však situácie, keď nechcete na tento účel použiť vajce, pretože dodržiavate vegánsku diétu, v ktorej nekonzumujete produkty živočíšneho pôvodu, ste alergickí alebo preto, že nevyrábate veľmi veľký koláč a nechcete Využijete väčšinu vajíčok.

Ide o situácie, v ktorých sa hľadajú alternatívy k vajciam po hnedé pečené empanady. A hoci sa zdá, že neexistujú žiadne iné možnosti, pravdou je, že existuje niekoľko možností, ako maľovať empanády bez vajec. Pretože to vysvetlíme ako zapekať pečené koláče bez vajec takže viete všetky alternatívy a viete, ako ľahko a pohodlne opečiť empanády.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si vyrobiť špenátový empanadas

Alternatívy k hnedým pečeným empanadám

Ak nechcete žĺtok používať z akéhokoľvek dôvodu, žiariť z lístkového cesta Existuje niekoľko alternatív k vaječným až hnedým pečeným empanadám, s ktorými sa dosahujú dobré výsledky, pretože empanada je tiež zlatá a svetlá.

A ako zažiariť koláč bez vajec? Existuje niekoľko možností, ako opečiť empanády bez vajec, ktoré sa široko používajú v gastronómii a pri ktorých sa nevšimlo, že sa nepoužilo žiadne vajce:

 • Olivový olej: Olivový olej je hlavným produktom, ktorý sa používa na farbenie empanád bez vajec. Jeho aplikácia je veľmi jednoduchá, pretože pred pečením stačí len trochu oleja a rozprestrieť ho do koláča, aby ste žiarili z lístkového cesta. Tento produkt má tiež výhodu, že nepridáva žiadnu arómu.
 • Rastlinný margarín: Keď hovoríme o tom, ako koláč opečieme, ďalšou alternatívou, ktorá nepoužíva vajíčko, je použitie rastlinného margarínu. V tomto prípade je aplikácia rovnaká ako vo všetkých predchádzajúcich prípadoch, aj keď existujú ľudia, ktorí zmiešajú trochu tohto rastlinného margarínu s trochou vody a cukru po tom, ako sa predtým rozpustili. Je to ďalšia z alternatív k vajíčkam na hnedé empanády, hoci v tomto prípade poskytne trochu viac arómy pre cukor, čo je odporúčanejšou alternatívou na lesklý koláč so sladkým obsahom.
 • kukuričná múka: na farbu empanady bez vajec je ďalšou možnosťou použitie kukuričného škrobu, ktorý sa zmieša s trochou studenej vody a trochou kurkumy. Pri pridávaní arómy buďte opatrní pri tejto poslednej zložke. Akonáhle je zmes hotová, zostáva len šíriť sa po povrchu koláča.
 • Rastlinné mlieko: Je to ďalšia možnosť, ako zažiariť koláč z lístkového cesta. Slúži ktorékoľvek z tých na trhu. Jeho aplikácia spočíva opäť v rozptýlení malého množstva na povrch pred pečením.

Triky na výrobu empanád bez tuniaka

V rámci empanadas existuje niekoľko receptov, v ktorých je veľmi bežné používať vajcia ako zložku aj na hnednutie. Toto je prípad tých, ktorí boli pripravení na tuniaka. Je však možné nahradiť tento produkt v tomto jedle týmto receptom za placky z tuniaka zlatého bez vajec.

Aby ste to dosiahli, potrebujete rad ingrediencií, ako je oblátkové pečivo pre koláč a vyprážané paradajky, tuniaka (prírodného alebo v olivovom oleji) a vajcia (bolo by to voliteľné ako zložka v závislosti od toho, či sa dá požiť alebo nie diétou). alebo alergie). Vypracovanie je veľmi jednoduché a to sa vykonáva v niekoľkých krokoch:

 1. Zmiešajte tuniaka (dobre vysušeného, ​​ak ste sa rozhodli ho z plechoviek v olivovom oleji) zmiešať so smaženými paradajkami. Ak uprednostňujete prírodné paradajky alebo konzervované, ale nepripravené, mali by ste paradajky najskôr smažiť pred zapracovaním tuniaka. K tejto zmesi by sa malo pridať vajce natvrdo uvarené, ak sa má použiť.
 2. Vezmite panvicu a jemne opečte zmes, ktorú sme pripravili, s prísadami, aby ste vyplnili koláč
 3. Keď je to hotové, rozotrite lístkové cesto na koláč a pripravte dve rovnaké vrstvy
 4. Celá náplň tuniaka a paradajok sa rozprestiera na jednej z vrstiev koláča
 5. Po dokončení položte druhú vrstvu koláča na vrch a zalepte ju vidličkou. Potom ju vložte do rúry, aby ste zažiarili lístkové cesto
 6. Po zapečatení môžete použiť ktorúkoľvek z alternatív k vajíčkam až po pečenie empanadas, ktoré sme uviedli v predchádzajúcej časti.
 7. Zostáva iba upiecť a variť a hnednúť. Aj keď to závisí od rúry, ktorú máte, všeobecne a pre orientáciu, môžeme povedať, že stačí 10 minút pri približne 220 stupňoch.

Recept na mäsové placky bez vajec

mäsový koláč Je to ďalšie z jedál, v ktorých je obvyklé, že sa vajcia používa ako prísada a dáva lesk listovému pečivu, ako sa to stáva v predchádzajúcom recepte na tuniakový koláč.

Ako prísada a aplikovať trochu vonku, vajíčko je možné vymeniť, Pozrime sa však, ako s týmto receptom opečieme mäsové placky bez vajec, na ktoré budeme potrebovať lístkové cesto alebo koláčové cesto, ako aj niekoľko prísad na plnenie, napríklad mäso (pokiaľ možno teľacie mäso, aj keď môžete pridať aj slaninu). a dobre ošetrenú klobásu, aby bola šťavnatejšia), cibuľa, pór, zelená a červená paprika, olivový olej a vajce (ako zložka by bola voliteľná).

S týmto všetkým začnime s recept:

 1. Vezmite kastról, aby ste pripravili všetku náplň, do ktorej budete musieť vložiť nejaký olivový olej
 2. Kým olivový olej vypráža teplotu, vidíte nakrájanú cibuľu, pór a červenú a zelenú papriku
 3. Všetko pečte na miernom ohni, až kým si nevšimnete, že je to hotové (jasná indikácia je, že cibuľa je priehľadná, ale nie zlatá).
 4. Pridajte slaninu a klobásu nakrájanú na malé prúžky
 5. Ak je zlatá, dajte zvyšné teľacie mäso, až kým sa nezafarbí
 6. Čas, ktorý je potrebný na pečenie mäsa, použite na rozšírenie dvoch vrstiev lístkového cesta, ktoré budeme potrebovať
 7. Pridajte všetku náplň do jednej z vrstiev, dobre ju roztiahnite tak, aby bola rovnomerne rozložená a aby neexistovali oblasti s menšou náplňou a jedli len lístkové cesto
 8. Naneste vrstvu lístkového cesta na vrch a zalepte ju vidličkou
 9. Ďalej si musíte vybrať jednu z alternatív k vajíčkam až k hnedým pečeným koláčom, ako je napríklad olivový olej, aby sa z listového pečiva žiaril. Je len potrebné dať trochu, aby sa zabránilo príliš zhnednutiu
 10. Potom ide do rúry, kým nezhnedne

Dúfame, že vám vďaka týmto tipom, ako opečieme pečené empanády bez vajec, viete, aké sú rôzne alternatívy k vajciam, ktoré majú hnedé pečené empanády, a viete, aké výrobky máte k dispozícii na žiarenie lístkového cesta. Sú to návody, ako zhnednúť empanadas, čo bude pre mnoho receptov veľmi užitočné nielen na maľovanie empanadas bez vajec, ale aj na empanadily a ďalšie jedlá, ktoré musíte v rúre zhnednúť.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako opečieme pečené koláče bez vajec, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send