Recepty

Ako pripraviť domáci ocot s bielym vínom

Pin
Send
Share
Send
Send


Najskôr musí byť k dispozícii nádoba alebo „ocot“ na zozbieranie zvyškov vína a octu. Uistite sa, že teplota v mieste, kde bude ocot dosiahnuť približne 20 ° C.Vytvorte domáci ocot z bieleho vína Je to proces podobný bežnému octu, jediná vec, že ​​víno bude biele, ale vždy kvalitné.

Môže vás zaujímať aj to, ako postupovať v octe: 1

Začnite prípravou 50% zmesi vína a prírodného octu z vína vo vzdušnej nádobe alebo v tom istom octe, nikdy ho však pevne nezatvárajte, aby kyslík podporoval rozvoj octových baktérií. Proces môžete začať aj iba s vínom, ale v tomto prípade bude čas na ocot oveľa dlhší.

2

So zmesou po troch alebo štyroch mesiacoch, ešte menej, uvidíte na povrchu kvapaliny hrubý, viskózny film. Je to „matka“ octu. To svedčí o tom, že octové baktérie už začali fungovať, ale mali by ste počkať približne 15 dní, aby ste dostali prvý ocot, ktoré môžu matke zostať viac alebo viac času, kým sa nedosiahne požadovaná aróma a chuť.

3

Akonáhle sa získa ocot, požadované množstvo sa extrahuje zo spodku octu a rovnaké množstvo sa naplní, lepšie lievikom, so spodnou časťou fliaš vína, pričom sa vždy bude snažiť rešpektovať integritu octu. "matka".

4

S dnom fliaš vína s telom získate ocot s väčšou chuťou, zatiaľ čo ak vína sú biele, jemný a kvalitný ocot bude mäkší a voňavejší. Ocot môžete tiež získať zmiešaním bieleho, ružového a červeného vína alebo s vínami z jednej oblasti alebo vín vyrobených z jedinej odrody hrozna.

5

Nezabudnite však dosiahnuť dobrý ocot, ktorý by mal začať vždy s dobrým bielym vínom.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť domáci ocot s bielym vínomOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Biele vína dodávajú vína biele, ktoré octu dodávajú jemnejšiu a kvalitnejšiu chuť

Pin
Send
Share
Send
Send