Recepty

Ako si vybrať víno na vianočnú večeru

Pin
Send
Share
Send
Send


Činely, ktoré počas prehliadky prechádzajú cez stôl vianočná večera Sú nepochybne veľkými protagonistami noci, ale je zrejmé, že na každom pozemku sú aj komplementárne postavy, av tomto prípade dobré víno Sprevádzanie tejto večere bude pre dnešok perfektnou sekundárnou.

V posledných rokoch sa začalo s vínom horúčka a čoraz viac ľudí sa chce dozvedieť prínosy a nápoje tohto nápoja tak obdivovaného na celom svete. Na konci dňa by nás mal vždy sprevádzať osobný vkus, ak však chcete ísť ešte o krok ďalej a správne si zvoliť výber, je potrebné poznať niektoré z kľúčov, ktoré vám v tomto článku dáme vedieť ako si vybrať víno na vianočnú večeru.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si vybrať dobré víno

Párovanie vína a jedla: aké víno si vybrať

Hovoríme o párovaní s odkazom na spojenie vína a jedla s cieľom zmiešať a vylepšiť príchute tak, aby sa zvýšila potešenie z jedenia. Je to veľmi študovaná oblasť enológie, najmä v posledných rokoch, ale napriek skutočnosti, že existujú určité pravidlá a usmernenia, realita je taká, že nakoniec všetko začína a končí vlastným vkusom. Avšak, nad osobným vkusom, sú faktory, ktoré by mali ovplyvniť výber vína na večeru faktory, ako je druh jedla, ktoré uvaríme, alebo spôsob, akým bude pripravený.

Takže párovanie je niečo, čo je na polceste medzi pravidlami a experimentovaním, preto ak nie ste odborník alebo neviete veľmi dobre pravidlá, ktoré by ich mali riadiť, potom vám vysvetlíme, niekoľko tipov, ktoré môžete sledovať Aby ste pochopili, ako fungujú a kam by ste mali ísť,

Existujú určité veci, ktoré sa opakujú bez zastavenia a stali sa mantrou. Určite je najviac počuť, že červené víno je určené pre červené mäso a mäso zo zveriny, zatiaľ čo biele musí byť vyhradené pre ryby a biele mäso. No, vlastne červené víno, aby mali viac tela, musia sprevádzať jedlo s viac chuťou a korenímako červené mäso a biele víno, keďže je ľahší, môžete ísť jedlá, ktoré sú tiež ľahké alebo s príchuťou, ktorá nie je príliš intenzívna. Ak sa na vianočnú večeru pripraví morčacie mäso s intenzívnou príchuťou, najlepšie je sprevádzať ho červeným vínom s telom, pretože biely nápoj by sa mohol stratiť, to znamená, že teória má výnimky.

Kde kúpiť víno

V súčasnosti je trhová ponuka veľmi široká a dokonca ohromujúca. Množstvo vín a odrôd, ktoré nájdete, vás môže zablokovať a spôsobiť pochybnosti, ak nemáte nejaké jasné veci. Medzi ovocnými, kvetinovými vínami, s príchuťou dreva alebo zeme je ľahké stratiť sa a neviem, kam ísť.

Ako sme hovorili v celom článku, kľúč je v podstate v osobný vkus, Avšak, ak nie ste odborníkom na túto tému, je veľmi pravdepodobné, že urobíte chybu, niečo, čo nikto nechce robiť na vianočnej večeri.

Preto, ak nepoznáte svet vín veľmi dobre, vždy sa odporúča kúpiť v špecializovaný obchod alebo sklad, nájdete tu zamestnancov, ktorí poznajú ich obsah a ktorí vám môžu odporučiť, aké víno si vybrať podľa svojho vkusu, typu večere, ktorú chcete pripraviť, a jedál, ktoré sú na stole.

Ako si vybrať víno na vianočnú večeru

Teraz, keď sme vám dali niekoľko základných tipov, ako si vybrať víno, pôjdeme hlbšie do druhov vín, ktoré existujú a v akých situáciách by ste si ich mali vybrať:

  • Druh vína Merlot a Malbec Je známe, že sú o niečo ľahší, pre ktoré sú zvyčajne dobrými spoločníkmi na večerný rozhovor a pica pica. Pokiaľ ide o pokrmy vyrobené s intenzívnou chuťou, ktoré stimulujú chuť podnebia, odporúčame typ vína Cabernet alebo Shiraz, Toto samozrejme nie je pravidlo, je to len kľúč, ktorý treba zohľadniť
  • Ak chcete na vianočnú večeru priniesť fľašu vína ako detail, ale hostia alebo hostiteľ nie sú pijani vína, môžete začať ponúknutím Pinot Noir, ktorého trpkosť je menšia, takže si ju môžete užiť viac a dokonca si ju môžete vážiť
  • Nie nevyhnutne a mladé víno Je zlé alebo zlé. V súčasnosti existujú mladé vína vysokej kvality, zvyčajne sú menej intenzívne ako zásoby a pre mnohých, ktorí nie sú priťahovaní silnými príchuťami, sú tou najlepšou voľbou.
  • Nie nevyhnutne a rezervné víno bude sa vám to páčiť, je to to isté, čo sa deje s mladými vínami, a kľúčom je v osobnom vkusu, rezervné vína majú tendenciu byť intenzívnejšie, ak sa vám tieto chutia nelíšia, alebo si myslia, že nejdú s jedlami Vianočná večera, je lepšie sa rozhodnúť pre mladého, ale kvalitného
  • Fantastický nápad pri výbere vína na vianočnú večeru je zvoliť si puzdro na víno, to znamená rôzne vína, ktoré môžete navštíviť ochutnávka počas večere, v závislosti od okamihu a jedla, ktoré môžu zároveň slúžiť ako vianočný darček.
  • Ak vy hostiteľ je cudzinec alebo z určitej časti krajiny, je to pekný detail, ktorý vám dá fľašu vína z miesta pôvodu, nemusíte ho piť pri večeri, ale môžete ho otvoriť počas pica pica, dezert alebo neskôr večer, pravda je čo bude skvelý detail, ktorý ukážem vďačnosti a rozdám tieto Vianoce

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vybrať víno na vianočnú večeruOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send