Recepty

Ako zistiť, či je mrkva v zlom stave

Pin
Send
Share
Send
Send


mrkva a iná zelenina, zelenina a ovocie majú časový limit, kým sa kazia, a akonáhle začnú byť zlé, už sa nemôžu konzumovať, pretože ak riskujeme, že ochorieme. Všetci vieme, že mrkva má vo všeobecnosti oranžovú farbu, hoci niektoré z nich majú rôzne farby, napríklad červenkastú, žltú alebo dokonca fialovú. Keď sú ešte čerstvé, majú charakteristickú farbu zvýšeného tónu a ich chuť je svieža.

Keď však hnijú alebo sa začnú rozkladať, príznaky sú zrejmé a potom je najlepšie ich zlikvidovať, aj keď existuje len jeden postihnutý alebo škaredý kúsok, pretože majú baktérie s vysokým obsahom vody, ktoré už sú v tomto kuse V tejto zelenine budú rýchlo kdekoľvek inde. Pokračujte v čítaní tohto článku ako zistiť, či je mrkva v zlom stave a tak predchádzať katastrofám v kuchyni a starať sa o svoje zdravie.

Môže vás zaujímať aj to, ako udržať mrkvu čerstvú

Skontrolujte dátum exspirácie

V prípade, že ste si kúpili balená mrkva, vedieť, či je mrkva v zlom stave, najjednoduchšia a ktorá zabezpečí, že mrkva sa dá ešte jesť alebo nie dátum vypršania platnosti ich balenia. Tento dátum zvyčajne naznačuje, do akej miery sa odporúča konzumácia týchto potravín.

Niektoré potraviny, najmä ak boli správne zabalené, sa však môžu konzumovať o deň neskôr, ak nezabúdame na zvyšné podmienky, aby sme vedeli, či táto zelenina pokazila alebo nie.

Vzhľad plesní

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zistiť, či mrkva už nie je jedlá, je zistiť, či sa v tomto okamihu objavila pleseň. Ľahko to identifikujete, pretože uvidíte škvrny farby, ktorá sa líši od čiernej, zelenej a bielej. Mrkva bude navyše jemná a vaša pokožka bude určite už vrásčitá.

Tak málo, ako je, ak existuje pleseň, musíte hádzať zeleninu a uistite sa, že iné potraviny, ktoré by mohli byť spolu, nie sú v rovnakom stave. Ak jete plesnivé jedlo, okrem nepríjemnej chuti, ktorú si všimnete, riskujete zdravotné problémy, ktoré môžu byť mierne alebo veľmi vážne.

Preskúmajte textúru mrkvy

Ak chcete vedieť, či je mrkva v zlom stave, mali by ste ju nielen pozorovať, ale aj pozerať na jej štruktúru a cítiť ju. Dobrý mrkva je tvrdá a svieža, ale pokazená bude mäkká, bude mať mäkšie kúsky a pokrčené kúsky. Ak vidíte takúto textúru, zbavte sa zeleniny a nepremýšľajte o jej konzumácii, pretože už nie je v dobrom stave.

Voňajte mrkvu, aby ste zistili, či je to stále dobré

Ako sme už uviedli na začiatku, mrkva v dobrom stave je čerstvá a má živá farba a charakteristická aróma, Ak chcete vedieť, či mrkva už nie je jedlá, opatrne ju vyprážajte a premýšľajte, či to voní ako v deň, keď ste ju kúpili, alebo podobne alebo inak, už ďalej smrdí to ako nič alebo zlé, Ak to smrdí, bude to preto, že v ňom už pôsobia baktérie, ktoré spôsobujú, že postupne prestane byť v dobrom stave a hnije.

V takom prípade by ste to mali bez obáv vyhodiť, ale ak je stále čerstvé, môžete ho bez problémov konzumovať. Okrem toho, aby mrkva vydržala dlhšie v dobrom stave, môžete sa pokúsiť udržať mrkvu čerstvú a vyhnúť sa tak niektorým častým chybám, ako je napríklad ich udržiavanie vo vlhkom stave.

Ak to považujete za užitočné vedieť ako zistiť, či je mrkva v zlom stave, určite vás zaujíma aj to, ako zistiť, či sú huby zlé.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako zistiť, či je mrkva v zlom staveOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Our Miss Brooks: English Test First Aid Course Tries to Forget Wins a Man's Suit (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send