Recepty

Ako odstrániť horkosť z uhorky

Pin
Send
Share
Send
Send


horká chuť uhoriek Môžete zničiť jedlo, ktoré má toto ovocie ako prísadu. Horkosť sa zvyčajne sústreďuje na konečnú stopku uhorky a môže byť dôsledkom hnojenia, teploty, zavlažovania a priestoru rastlín. Pre túto príchuť je veľmi neobvyklé, že sa nachádza v najhlbších častiach uhorky, najbežnejšie je, že sa nachádza v najzelenších oblastiach pod kožou. En.com, hovoríme vám ako odstrániť horkú uhorku a tak nikdy nezkazí žiadne z vašich chutných jedál.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako odstrániť horkosť escarole Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Jedna z najlepších metód odstráňte horkú chuť uhoriek To je to, čo ti povieme ďalej. Najskôr musíte olúpať uhorku ostrým nožom a pokrájať kožu až do konca stonky; Zastavte olúpanie, keď ste asi 3 cm od kmeňa. Keď šúpate túto zeleninu, musíte to urobiť hlboko na konci uhorky, pretože je to oblasť, v ktorej sa koncentruje intenzívna horkosť.

V objavujeme všetky výhody uhoriek.

2

Akonáhle ste olúpali šupku tak, aby ste dosiahli oblasti, v ktorých je koncentrovaná horká chuť, dobre opláchnite nôž studenou vodou tak, aby nezostala žiadna chuť. Teraz si musíte vziať zeleninu a znovu ošúpať, počínajúc apikálnou oblasťou až po koniec stonky až do úplného vylúpania uhorky. Opäť musíte vyčistiť nôž použitý na odstránenie akejkoľvek kyslej chuti, ktorá môže existovať.

3

Po olúpaní uhorky na niekoľko častí, aby ste odstránili horkosť, musíte teraz Uhorku nakrájajte na polovicu. Ďalej odporúčame, aby ste vybrali všetky semená, pretože uhorky, keď sú staré, majú tendenciu mať semená, ktoré môžu ovplyvniť ich chuť, vďaka čomu sú trochu kyslé alebo dokonca kyslé. Keď túto zeleninu necháte ošúpanú a vyprázdnenú, môžete ju už nakrájať na kocky alebo plátky.

4

Okrem olúpania uhoriek vo vrstvách a ovplyvnenia stonky je to jeden z najlepších spôsobov eliminujte horkú chuť Namáča všetko. Po odlúpnutí je vhodné odísť cukrová voda na niekoľko hodín, aby cukor absorboval a maskoval túto nepríjemnú chuť. E

Je to technika, ktorá nesklame a po trocha trpezlivosti po strávení času v sladkej vode uhorka bude chutiť chutne a šťavne. Potom môžete rezať podľa svojich preferencií a podľa chuti ochutnať, napríklad ak používate druhy ako je oregano a mäta, výsledok bude vynikajúci.

5

Okrem namáčania uhorky čerstvou vodou je tiež veľmi užitočné nechať ju veľmi studená voda alebo s kockami ľadu po dobu asi 5 minút uvidíte, ako po tom, čo ovocie stratí akúkoľvek horkosť. Ďalšou možnosťou, ako zmiznúť túto chuť, ktorú sa nám tak málo páči, je s trochou mlieka a cukru, keď už ošúpané dáme uhorku na pár minút a uvidíte, že výsledok je neporaziteľný.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako odstrániť horkosť z uhorkyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send