Recepty

4 zdravé a rýchle recepty na raňajky

Pin
Send
Share
Send
Send


Keďže sa už dlhší čas opakuje, raňajky sú najdôležitejšie výživné jedlo dňa. Po niekoľkých dlhých hodinách pôstu, ktoré sú vynútené spánkom, sú raňajky okamihom, keď musíme telu ponúknuť potrebnú energiu, aby sa mohol celý deň vyťažiť.

Ideálne by bolo stráviť potrebný čas sprchovaním, čistením, oblečením a posedením pri stole, aby ste si mohli vychutnať začiatok dňa. Prísne časové plány, únava, nedostatok času a tisíce ďalších faktorov nám však bránia tráviť toľko času, koľko chceme. Najmä na týchto ľudí, pretože vás chceme učiť 4 zdravé a rýchle recepty na raňajky, pretože kvalita nie je v rozpore s rýchlosťou.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si pripraviť anglické raňajky

Ako by mali byť raňajky?

Kompletné raňajky sú nevyhnutné, aby nášmu telu dali všetku energiu, ktorú potrebuje na to, aby deň začali so stovkou batérií. To poskytne nášmu telu všetky živiny, ktoré potrebuje na normálne fungovanie. Všetci odborníci na výživu sa snažia zdôrazniť, že preskočenie raňajok je jednou z najhorších vecí, ktoré môžeme urobiť. Na jednej strane nemá raňajky znamenať vystavenie nášho tela nadmernej únave, na druhej strane, ak chcete schudnúť, je to kontraproduktívne. Tým, že nejeme nič, naše telo vstúpi do stavu „prežitia“: metabolizmus sa neaktivuje a spaľuje menej tukov, ako by mali. A neskôr, keď jeme prvýkrát, absorbuje s väčšou intenzitou všetky živiny vrátane tukov a cukrov.

Na druhej strane to, že nemáte raňajky, ovplyvňuje priberanie na váhe, pretože trpíte väčšou úzkosťou v jedle a následne počas dňa budete jesť oveľa viac tukov s vysokým obsahom tukov. Úplné raňajky nám nielenže poskytujú pocit sýtosti, ale prinášajú tiež veľké výhody pre naše telo. Čo je ale dobré raňajky? Hovoríme tu o tých zložkách, ktoré pri prvom jedle dňa nikdy nemôžu chýbať:

 • mliekareň: v podobe mlieka, jogurtu alebo čerstvého syra sú mliečne výrobky skupinou potravín, ktorá pri našich raňajkách nemôže nikdy chýbať. Tento prírodný zdroj vápnika, ktorý je nevyhnutnou živinou pre naše telo, musí byť jedným z pilierov, na ktorých sa zakladajú naše raňajky.
 • cereálie: rovnako ako iné múčne výrobky, ako je chlieb alebo sušienky, sú neuveriteľným zdrojom vlákniny, kľúčom k regulácii nášho črevného tranzitu, ale poskytujú nám aj uhľovodíky s dlhým dosahom alebo čo je to isté, benzín nášho tela ,
 • ovocie: Nielen, že musia byť prítomné pri raňajkách, ale musia byť aj jednou zo zásad našej stravy pre množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny, ktoré poskytujú.

Ovocie a ovsené vločky smoothie

Jednou z najlepších možností, ako pripraviť zdravé raňajky, sú rýchle a ľahké smoothies. Vďaka svojej textúre ich môžete piť veľmi rýchlo a príprava nemôže byť jednoduchšia. Musíte však vedieť, ako si vybrať výrobky, ktoré používate pri príprave, pretože to záleží na tom, čo dáte do veľmi zdravých raňajok alebo kalórií na kalórie. Potom vám dáme recept na prípravu veľmi jednoduchého kokteilu, ktorý vám dá všetky živiny, ktoré potrebujete na získanie energie potrebnej na dosiahnutie ďalšieho jedla silou:

prísady

 • Šálka ​​odtučneného mlieka
 • Banán, jablko alebo oboje
 • Pol šálky ovsených vločiek

príprava

Nalejte všetky ingrediencie do mixéra. Ovocie je lepšie ako rezanie na kúsky, aby sa uľahčila práca spotrebiča. Keď je všetko smoothie, môžete ho pridať do medu, ktorý nie je potrebný.

Jogurt a ovocná zmrzlina

Kto ti povedal, že zmrzlina nemôže byť zdravá? A v tomto prípade je všetko dobré pre vaše zdravie dobré pre podnebie. Pomocou receptu, ktorý vám vysvetlíme nižšie, si môžete urobiť raňajky, ktoré vás vezmú, čo je potrebné na vybratie z mrazničky, a ktoré vám zaistia strávenie skvelých okamihov, keď si ich vychutnáte.

prísady

 • Ovocie nakrájané na malé kúsky. Môžete použiť akékoľvek, ale odporúčame vám dať kiwi a jahody.
 • Objemový jogurt
 • müsli
 • Budete tiež potrebovať formu zmrzliny

príprava

Príprava tejto zmrzliny je veľmi jednoduchá, ale ráno ju nemôžete urobiť, musíte ju však vopred pripraviť, aby bola dobre zamrznutá. Aspoň večer, ako by ste mali naliať jogurt do rôznych foriem na zmrzlinu. Akonáhle sú tieto mliečne výrobky naplnené, vložte ovocie nakrájané na kúsky, pridajte müsli a vložte ju do mrazničky tak, aby sa ochladila. Nasledujúce ráno si budete môcť vychutnať osviežujúce, chutné a zdravé raňajky.

Chia puding

Ak už len počujete slovo puding, ktoré už premýšľate o tom, ako stráviť hodiny v kuchyni, zabudnite na to, pretože nasledujúci recept je veľmi jednoduchý a veľmi rýchly na prípravu. Okrem toho ide o raňajky, ktoré vám ponúknu veľké výhody, najmä pokiaľ ide o vlastnosti semien šalvie. Tu vám povieme, aké prísady potrebujete a ako pripraviť puding šalátov z javorového sirupu.

prísady

 • 1/3 šálky semien chia
 • 1 šálka odstredeného mlieka
 • 2 polievkové lyžice javorového sirupu

príprava

Ako sme už povedali, príprava raňajok nemôže byť jednoduchšia. Prekvapujúce je, že výsledok je vynikajúci. Musíte iba vo veľkej šálke namiešať ingrediencie, ktoré sme predtým odhalili, a dobre ich premiešať lyžičkou. Keď je všetko dobre zmiešané, dajte to v chladničke najmenej hodinu ochladiť a mať správnu textúru. Ak ste ho nekonzumovali, nikdy nebudete prekvapení, keď viete, že semená chia sú schopné absorbovať až 10-násobok svojej vlastnej hmotnosti, takže napučia a zaberajú oveľa viac miesta. Výsledkom bude vynikajúci puding, ktorý vám dodá všetku energiu, ktorú potrebujete v tomto dôležitom jedle. Ak sa vám nepáči javorový sirup, môžete sa rozhodnúť pre ďalšie sladidlá, ako napríklad med, je však vhodnejšia možnosť, ktorú vám dávame, pretože sa ľahšie riedi. Na záver pridania ďalšej potrebnej skupiny potravín počas raňajok môžete pridať plátky banánu, ktorý má tiež vynikajúcu chuť.

Ovsená kaša s banánmi a škoricou

Nakoniec si nemôžete nechať ujsť toto lahodné jedlo vyrobené z ovsených vločiek, banánov a škorice. Ďalší z ľahkých a zdravých raňajok, pretože čas nemôže byť nikdy ospravedlnením pre nejesť so všetkými zárukami.

prísady

 • 2 šálky odtučneného mlieka
 • 1 šálka a polovica ovsenej vločky
 • 1 lyžica hnedého cukru
 • 2 plátky banánov
 • 1 lyžica škoricového prášku

príprava

Rovnako ako všetky recepty, ktoré sme vysvetlili v tomto článku, môžete si ich pripraviť ráno, ako aj pripraviť z predchádzajúcej noci. Mlieko by ste mali zohriať na vysokú teplotu a znížiť, keď tekutina dosiahne bod varu. Nalejte ovsené vločky a trocha soli a premiešajte lyžičkou po dobu 5 minút, čo je dôležité, že je vyrobené z dreva. Akonáhle zmes zhustne, odstráňte ju a nechajte ju stáť 5 minút s vekom zakrývajúcim hrniec. Tieto minúty môžete využiť na čistenie alebo na všetko, čo potrebujete. Po ochladení môžete pridať cukor, banánové rezy a pochutnať si na vynikajúcich raňajkách.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných 4 zdravé a rýchle recepty na raňajky, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send