Recepty

Ako uvariť kuracie prsia - najlepšie nápady

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuracie mäso je jedno z najuniverzálnejších druhov mäsa, pretože sa dá pripraviť mnohými spôsobmi a je vždy chutné. Prsia sú tiež jednou z častí, ktoré pri varení ponúkajú viac možností, a zároveň sú veľmi zdravé, pretože obsahujú málo tuku. Týmto spôsobom chceme vysvetliť rôzne možnosti ako uvariť kuracie prsiaKtoré poznáš?

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť veľmi jemné kuracie prsia

Ako pripraviť grilované kuracie prsia

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako variť kuracie prsia, je pripraviť ich na grile, pretože je tiež jednou z najzdravších kulinárskych techník na konzumáciu mäsa.

Týmto spôsobom by ste mali postupovať podľa niekoľkých jednoduchých krokov pripravte grilované kuracie prsia:

 1. Nakrájajte prsia - alebo požiadajte mäsiara, aby ich nakrájal - na filé so značnou šírkou, aby ste z celého prsníka dostali asi 2 alebo 3 plátky.
 2. Podľa chuti pridajte soľ alebo soľ a korenie, ako aj ďalšie ochucovadlá, ktoré vylepšia chuť, napríklad provensálske bylinky, rozmarín, mletý cesnak atď.
 3. Akonáhle je to hotové, stačí pridať pár kvapiek alebo postriekanie grilovaným olivovým olejom alebo panvicu a variť prsia na oboch stranách, kým neuvidíte, že sú dostatočne pripravené.
 4. Dávajte pozor, aby ste ho nežehlili v nadbytku, aby nebol suchý.

Ako uvariť celé pečené kuracie prsia

Ďalšou alternatívou pri príprave kuracieho prsníka bude jeho pečenie, buď ako súčasť celého kurča, a preto príprava pečeného kurča alebo iba pečenie tohto mäsa.

na pripravte celé pečené kuracie prsia, alebo ak uprednostňujete už filety, budete sa musieť riadiť iba týmito údajmi:

 1. Kus mäsa pripravte podľa vlastného uváženia. Ak si chcete urobiť celé mäso, dôkladne ho očistite, odstráňte niektoré kúsky tuku, ktoré mohli zostať, alebo, ak ho chcete pripraviť na niekoľko kúskov, nakrájajte ho tak, aby bolo dostatočne silné. Aby sa však zabránilo tomu, aby kurča bolo suché a mäso šťavnaté, je najlepšie uvariť celé prsia a nakrájať ich, keď už je pečené.
 2. Pred vložením do rúry tiež odporúčame ochutiť.
 3. Aby ste vedeli, kedy by ste ich mali mať v rúre, aby pekne vyzerali dobre, musíte vziať do úvahy výkon rúry a zvoliť vhodnú teplotu. Normálne bude čas okolo 20 minút alebo do získania zlatej farby.
 4. Teplota by nemala byť príliš vysoká, je lepšie variť mäso pomalšie, aby nedošlo k jeho vysušeniu.
 5. Akonáhle je prsník pripravený, môžete ho položiť na tanier alebo misku a podľa svojich predstáv pridať ozdobu. Okrem toho môžete urobiť prezentáciu s celým kúskom alebo ho nasekať alebo urobiť nejaké rezy pred tým, ako sa prenesie na stôl.

Ako ochutené pečené kuracie prsia

To sú niektoré nápady na korenie ale môžete si zvoliť rôzne kombinácie, stačí si len predstaviť a vyskúšať.

 • Mix korenia podľa vašich predstáv.
 • Soľ a korenie
 • Nasekaný cesnak
 • Pikantné ako chilli.

Ako variť obalované kuracie prsia

Na druhej strane kuracie alebo kuracie prsia Zvyčajne sa mi páči najmenší z domu (a nie taký malý!). Dôvodom je zvyčajne to, že je oveľa šťavnatejšie, chutnejšie a dokonca trochu chrumkavé. Na ich prípravu si môžete pripraviť rôzne druhy cesta:

 • Šľahačka a strúhanka
 • Mlieko a strúhanka
 • Vajcia šľahačka a múka

Do strúhanky si môžete tiež pridať nejaké korenie, ako napríklad parmezán, petržlen, provensálske bylinky alebo oregano, ktoré im dodajú osobitný nádych. V tomto prípade bude proces ich varenia, ktorý raz prešiel cez cesto, ktoré ste si vybrali, rovnaký ako pri žehlení, ale do panvice budete musieť pridať viac oleja, pretože bude potrebné vyprážané kurča pripraviť.

Ako pripraviť kuracie prsia v omáčke

Ak chcete variť kuracie prsia a robiť to veľmi šťavnaté, odporúčame vám pripraviť si to v omáčke a takto ich môžete jesť aj cez noc alebo ich ohriať v mikrovlnnej rúre bez toho, aby to bolo ťažké.

Pravda je, že existujú nekonečné omáčky, ktoré sa dokonale kombinujú s kuracím mäsom, takže si musíte vybrať tú, ktorá sa vám najviac páči. Niekoľko dobrých príkladov ako variť kuracie prsia v omáčke sú to:

 • Mandľová omáčka
 • Ako pripraviť sladkú cibuľovú omáčku
 • Sójová omáčka
 • Ako vyrobiť citrónové kurča
 • Ako pripraviť cesnakové kuracie prsia

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako uvariť kuracie prsia - najlepšie nápady, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Rozdrvené zemiaky, kukurica a / alebo šalát tvoria skvelý tím, ktorý dopĺňa toto jedlo s rýchlou fixáciou.
 • Kuracie prsia nakrájajte, aby ste sa uistili, že sú úplne uvarené. Ak má mierne ružovú farbu, varte ju viac, pretože je stále trochu surová.
 • Odporúčame vám vyskúšať si kuracie prsia, ktoré pochádzajú z ekologickej výroby, budú tak zdravšie a nepochybne chutnejšie.

Pin
Send
Share
Send
Send