Recepty

Ako si vyrobiť dvojfarebný flan kávy

Pin
Send
Share
Send
Send


Puding je jedným z najobľúbenejších dezertov v mnohých krajinách, najmä domáce flan. Vo svojom recepte sa vyrobili rôzne inovácie, aby sa dosiahla viac chutí a spôsobov, ako nie vždy ochutnať typický vanilkový alebo vaječný flan. Jedným z najchutnejších návrhov je kávový bôb, ktorý je tiež celkom osviežujúci. Pre prekvapenie hostí je možné urobiť to v dvoch farbách, takže jedna vrstva je tmavšia ako druhá. Recept na prípravu je jednoduchý a nezaberie veľa času. V tom vám povieme ako vyrobiť dva farebné kávové boky takže ju môžete pripraviť doma, keď sa vám bude páčiť, alebo ak chcete prekvapiť svojich hostí. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, ako vyrobiť dvojvrstvový kávový flaš!

6 osôb 15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
 • Pol litra smotany
 • Pol litra kávy
 • Obálka na vytvorenie flan
 • Tekuté cukrovinky (voliteľné)
 • Cukor (podľa chuti)
Budete potrebovať:
 • Kávovar
 • Miešacia misa alebo misa
 • Malý hrniec alebo kastról
 • Veľká príruba alebo jednotlivé nádoby pre malé slabiny
 • Lyžicu alebo prúty odstrániť
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť jahodový puding Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvým krokom na výrobu dvojfarebného kávového blanku je pripraviť kávu, Na tento účel musíte pripraviť kávovar. Je lepšie ju príliš nenapĺňať, aby káva nevychádzala veľmi silne a chuť vône flanu bola jemnejšia a príjemnejšia. Potrebujeme asi pol litra kávy. Ak s kávovarom nemáte dosť, urobte si ďalší, až kým nedostanete túto sumu.

2

Akonáhle máme pol litra kávy, ďalším krokom je dobre premiešajte so smotanou takže krém alebo tekutina je trochu hustá, ale homogénna. Ak to nemôžete správne premiešať lyžičkou, pomôžte si s tyčinkami a dokonca aj s mixérom.

3

Potom nalejte túto zmes kávy a smotany na miske, ktorú by ste mali zahriať, ale na miernom ohni, aby nedošlo k horeniu. Keď je horúco, je čas pridať flan obálky, Je dôležité znova sa pohnúť.

4

Počas streľby je čas pridať cukor, ak to chcete sladšie. Môžete vložiť požadované množstvo, až kým nedosiahnete požadovanú úroveň sladkosti. Ak chcete namiesto cukru použiť iný produkt, necháme vám tento ďalší článok o tom, ako nahradiť cukor.

A ak ste sladký zub, možno vás bude zaujímať aj tento ďalší článok o tom, ako pripraviť oreo flan.

5

Táto zmes je ponechaná v ohni, až kým nevarí, ale je už dôležité ju nemiešať. Potom musíte nalejte ju na flanelové alebo malé formy na puding. Ak chcete pridať karamel, mali by ste ho vložiť do spodnej časti foriem pred vložením zmesi kávových bôbov. Je dôležité, aby vrstva karamelu dobre pokrývala celé dno nádoby tak, aby pri rozložení nevyzerala ako druh škvŕn na vrchu. Je dokonca výhodnejšie vložiť veľa karamelu a je tuhá, aby sa neroztopila úplne so zmesou, ktorá sa nalieva.

6

Akonáhle sa naleje, musíte počkajte, až vychladne dobre ju rozvinúť a konzumovať. Keď ho vyberiete, prekvapivo uvidíte, že flan zostal v dvoch farbách, ktoré majú tmavší tón nad a svetlejší odtieň dole. K tomuto oddeľovaniu dochádza v čase ochladzovania, takže je veľmi dôležité nepohybovať s prírubou pri odpočinku. Takže musíte počkať ... a voila! Budete mať svoj kávový a krémový flan.

Teraz, keď viete, ako pripraviť dvojfarebný puding na kávu, by vás mohlo zaujímať aj tento ďalší článok o tom, ako pripraviť puding z vajec a bielej čokolády.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vyrobiť dvojfarebný flan kávy, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Flan je možné pripraviť s normálnou aj bezkofeínovou kávou. Táto posledná možnosť je lepšia, ak existujú ľudia, ktorí sú zmenení kofeínom alebo idú vziať deti.
 • Káva je lepšie nechať ju veľmi silnú, pretože sa tým predíde nutnosti pridávať viac cukru, aby bola chuť sladšia.
 • Formy sa lepšie používajú zo skla alebo silikónu ako z nehrdzavejúcej ocele alebo iných, pretože sa lepia menej a menej dobre.
 • Pri rozbaľovaní flan musíte byť veľmi opatrní, aby sa nerozbilo a nevyzeralo dobre, aby mu slúžilo pri stole. Okrem toho sa musíte vyhnúť problémom, ktoré sú na vrchole spôsobené karamelom.
 • Odporúča sa nechať chladničku vychladnúť najmenej štyri hodiny pred rozložením boku, aby bola konzistentná. Ak je to možné, výsledok je lepší, ak uplynie 24 hodín.

Pin
Send
Share
Send
Send