Recepty

Čo robiť, keď koláč zostane surový

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď robíte tortu doma, jedným z bežných problémov je to, že zostane nespracované, najmä vo vnútri. Ak sa vám niekedy stalo, určite ste sa čudovali, prečo mám vo vnútri surový piškótový koláč? A existuje niekoľko chýb, ktoré sa urobili, a ktoré môžu vysvetliť, prečo to nebolo správne pečené. Vo všeobecnosti sa všetky poruchy týkajú rúry a teploty, hoci to môže byť spôsobené aj inými predchádzajúcimi chybami. Keď však koláč zostane surový, nesmieme zúfalstvo, pretože existuje riešenie. Z tohto vysvetlíme čo robiť, keď koláč zostane surový a aké sú hlavné dôvody, prečo sa to stalo, takže ich môžete vopred opraviť.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť tortu

Prečo mám surový koláč vo vnútri

keď koláč ostane vo vnútri surový niekoľko z nich je príčiny Vysvetľujú, že to nevyzeralo dobre. Konkrétne existujú dve. Obidve súvisia s rúrou, pretože zodpovednými osobami sú zvyčajne zvolená teplota a poloha, v ktorej je forma umiestnená vo vnútri rúry.

  • teplota: To je hlavný dôvod, prečo je surový špongiový koláč vo vnútri, pretože správna teplota nebola zvolená správne, je zvyčajné dať vyššiu teplotu. A je to, že stupne, do ktorých sa koláč pečie, sú zásadné. Vždy je dôležité nastaviť teplotu uvedenú v recepte tak, aby na vonkajšej strane príliš nezhnedla a nezabránila jej syreniu vo vnútri. Všeobecne je odporúčaná teplota okolo 170 stupňov, aj keď tento čas sa môže líšiť v závislosti od rúry, pretože to nie je to isté ako veľká, ktorá je malá alebo produkuje teplo nad i pod.
  • Poloha vo vnútri rúry: spolu s teplotou je ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje tortu, aby vo vnútri zostal surový. Výber najlepšieho miesta bude závisieť od toho, či rúra vydáva teplo zdola a zhora. A nie je to rovnaké, ako umiestniť ho veľmi vysoko ako dole. Je vždy najlepšie umiestniť formu s cestíčkovým koláčom do stredu rúry. Špička, ktorú je potrebné dodržiavať najmä vtedy, keď rúra vyrába teplo zhora, pretože práve to ju spaľuje na vonkajšej strane a necháva ju vo vnútri surové.
  • Forma: Okrem týchto hlavných príčin však existuje aj ďalší dôvod, ktorý ovplyvňuje aj to, keď koláč zostáva surový. Je to forma. Zlá voľba spôsobí, že sa koláč nebude piecť dobre, preto je vhodné vždy zvoliť ten, ktorý je vhodný pre typ pripravovaného tortu. Okrem iných príkladov to nie je to koláč na tortu ako na slivkový koláč alebo piškótový tortu.

Čo robiť, keď je koláč surový z dôvodu teploty v rúre

keď koláč ostane vo vnútri surový a navyše sa povrch zhoršuje a zdá sa, že začína horieť, zvyčajne kvôli problému teplota rúry, Existuje riešenie a navyše je to veľmi ľahké. Musíte len postupovať podľa týchto krokov:

  1. Hliníková fólia: Nasadenie malej hliníkovej fólie na vrch cesta pomáha pokračovať v pečení dlhšiu dobu, takže na vonkajšej strane nespáli, pretože tento papier by počas pôsobenia vo vnútri fungoval ako ochranná vrstva.
  2. Znížte teplotu rúry: Aj keď bol vložený ten, ktorý je uvedený v recepte, nemusí byť najvhodnejší v závislosti od rúry, ktorú máme. Najlepšie je znížiť ho o päť až desať stupňov.
  3. Pozrite sa na tortu: Okrem toho, zatiaľ čo sa koláč stále pečie, je potrebné monitorovať každú malú dobu, keď sa pripravuje a či nehorí. Keby to začalo príliš zhnednúť, nebolo by na výber, vybrať ho z rúry a hľadať inú alternatívu.

Kam vložiť koláč do rúry tak, aby nezostal surový

Keď koláč ostane vo vnútri surový, teplota nie je jediná zodpovedná za teplotu, ako sme už uviedli. To je zásadné, koláč vložte do vnútra rúry tak, aby nebol zakrivený, pretože správne umiestnené bude dostávať teplo úmerne. Ak to chcete urobiť, musíte:

  • Formu s hubovým koláčom spustite na spodok rúry, aby ste pokračovali v pečení.
  • Zakryte ho aj hliníkovou fóliou, aby ste chránili už tak zlatú časť, aby nespálila, ako sme uviedli v predchádzajúcej časti.
  • Ak máte túto možnosť, znížte teplotu rúry, najmä hornú zónu. Pečenie bude trvať dlhšie, ale bude to vo vnútri.

Ako obnoviť množstvo koláča, ktorý je surový

Ak nemôžete implementovať žiadny z predchádzajúcich tipov dokončiť pečenie koláča Pretože na vonkajšej strane veľa zhorel, existuje ešte iná alternatíva, ako by sa mu nedostal koláč. Je to o jej zotavení. A ako? Kľúč je v odstráňte celú oblasť spálené alebo nadmerne zlaté a zanechávajú menej spálenú časť a predovšetkým surovú vnútri.

Toto cesto sa musí vrátiť do inej formy Pečieme to znova, ale vždy vyberte jeden nízka teplota a pozorovanie koláča každých 5 minút, aby sa znova nespálilo, čo neznamená otváranie dvierok rúry zakaždým, pretože potom koláč nemusí stúpať.

Ak sa to urobí dobre, budete mať menší koláč, ako ste si pôvodne chceli pripraviť, ale môžete ho jesť, hoci beriete omnoho menšie dávky. Výhodou je, že sa nezaznamená žiadna zmena chuti.

Dúfame, že vďaka týmto tipom, ako postupovať, keď je koláč stále surový, sme vám dali dobré riešenia a odpovedali na vašu otázku, prečo je surový koláč vo vnútri, a týmto chybám sa môžete vyhnúť v ďalších sušienkach. Sú to jednoduché triky, s ktorými môžete zabrániť tomu, aby sa opakovali, a opraviť núdzové situácie, v ktorých musíte mať pre svojich hostí pripravený koláč. Odporúčame tiež vyskúšať rôzne recepty, a preto vás pozývame, aby ste si prečítali túto knihu receptov Biscuit Recipes.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Čo robiť, keď koláč zostane surový, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send