Recepty

Ako dezinfikovať šalát

Pin
Send
Share
Send
Send


Viete, koľko baktérií a choroboplodných zárodkov dokáže zachytiť jeden list šalátu? Pravdou je, že ich je veľa a teraz si ich predstavte, zeleninu plnú. Našťastie vám tu ukážeme všetky podrobnosti o tom, ako správne dezinfikovať šalát. Nestačí len priviesť zeleninu na kohútik a vykúpať ju vodou. S týmto budete môcť odstrániť iba viditeľné nečistoty, ale čo neviditeľné? Najbezpečnejšia vec je, že mikroorganizmy končia vo vašom tele, keď jedia túto zeleninu, a hoci niektoré z nich sú neškodné alebo ich telo ľahko bojuje, iné sú veľmi odolné a môžu spôsobiť zdravotné problémy.

Preto v tomto článku vysvetlíme ako správne dezinfikovať šalát takže pri nasledujúcom požívaní nehrozí riziko nakazenia mikroorganizmami, ako sú baktérie, ktoré negatívne ovplyvňujú vaše zdravie.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako dezinfikovať ovocie a zeleninu pred ich konzumáciou

Ako umyť šalát

Umývanie šalátu si nevyžaduje veľmi komplikované kroky. Tento postup je veľmi podobný postupu používanému u všetkých druhov zeleniny. Naučíme vás, ako to robiť dobre, aby vaše šaláty a jedlá nechutili ako zemina alebo pesticídy. Vyberte ceruzku a papier a zapíšte si nasledujúce Kroky na správne umytie šalátu:

  1. Najprv musíte dostať šalát, čistý nôž a doštičku.
  2. Teraz odstráňte prvé listy zeleniny, ktoré tvoria hlavnú vrstvu, pretože obsahujú najviac pesticídov, baktérií a parazitov. Tieto sú rozoznateľné podľa ich zbitého a žltkastého alebo hnedého vzhľadu, keď začínajú oxidovať.
  3. Následne musíte zdravé listy oddeliť a priviesť ich k vodovodu. Musíte sa ubezpečiť, že z každého hárku je na oboch stranách dostatok vody. Samozrejme je potrebné byť opatrný, aby sa do všetkých častí listov dostalo veľké množstvo tekutiny.
  4. Potom ich necháte uschnúť a to je všetko. Aj keď je vždy vhodné, po ukončení umývania vykonať úplnú dezinfekciu každého listu šalátu, aby ste sa uistili, že ste odstránili akýkoľvek parazit alebo škodlivý mikroorganizmus, ktorý prežil pranie.

V tomto ďalšom článku vám povieme viac o tom, ako umyť šalát.

Pamätajte, že ak ste tehotná alebo ak pripravujete šalát pre ženu, ktorá je, je najlepšie používať sterilné pomôcky, okrem umývania rúk antibakteriálnym mydlom. Ostatné kroky na umývanie zeleniny alebo jednoduchého šalátu sú rovnaké, nezabudnite však, že by ste mali zeleninu dezinfikovať. Ďalej uvádzame ako.

Ako dezinfikovať šalát krok za krokom

V čase dezinfekcie šalátu sa uistite, že sa k nemu nedostanete baktériami alebo parazitmi, ktoré môžu byť nebezpečné pre vaše zdravie. Staráme sa o vašu pohodu, a preto vás tiež naučíme nižšie ako správne dezinfikovať šalát, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

  1. Po vyššie uvedenom procese prania by ste mali pripraviť misku s vodou.
  2. Následne nalejte 3 kvapky potravinové bielidlo alebo jódMôžete tiež použiť jodizovanú soľ vo vode. Tieto výrobky budú našimi najlepšími spojencami na dezinfekciu šalátu.
  3. Potom zoberte listy šalátu, ktoré už boli umyté a namočte ich do šálky ošetrenou vodou až na 3 minúty, čo je viac ako dosť. Ak tento čas uplynie, šalát môže stratiť chrumkavú štruktúru.
  4. Po dezinfekčnom procese zoberte listy šalátu a umyte ich prírodnou vodou, to znamená nie z vodovodu.
  5. Potom listy vysušte pomocou papierových utierok. Nenoste handry, pretože sú väčšinou kontaminované.
  6. Pripravte si svoje obľúbené jedlo podľa chuti.

Teraz, ak uvažujete, či môžete urobiť rovnaký postup so všetkou zeleninou, je pravda, že áno. Ale musíte mať na pamäti, že podľa zeleniny sa doba dezinfekcie pohybuje od 3 do 15 minút. Malo by sa tiež pamätať na to, že ovocie alebo zelenina, ktoré prechádzajú procesom varenia, nevyžadujú dezinfekciu. Ak je to možné, jednoducho ho dôkladne umyte pomocou kefy, aby ste pomohli odstrániť mikroskopické častice.

Možno budete chcieť vedieť, ako si nechať šalát dlhšie.

Prečo je také dôležité dezinfikovať zeleninu počas tehotenstva

Tehotenstvo je chúlostivá vec, pretože žena musí byť oveľa opatrnejšia s tým, čo jej a čo chráni, aby chránila zdravie svojho dieťaťa a vlastné zdravie. Teraz premýšľanie o kŕmení počas tehotenstva nás vedie k presvedčeniu, že ovocie a zelenina sú nevyhnutné a je to pravda, ale pri čistení a dezinfekcii týchto potravín je potrebné postupovať opatrne.

Nesprávnym umývaním a dezinfekciou ovocia alebo zeleniny sa môže každý kontaminovať toxoplazmóza, Ak je žena na páske, mohla by existovať vysoké riziko potratov, pretože môže mať priamy vplyv na plod. Keď je tehotná žena infikovaná parazitom, ak jej telo nie je imunitné, je veľká pravdepodobnosť, že patogén prenikne do placenty. Okrem toho v prípade, že nespôsobí stratu plodu, je možné, že dieťa pri narodení bude mať okrem iného zdravotné komplikácie, ako sú napríklad infekcie očí a hydrocefalus.

Na druhej strane, kontaminujte inými typmi patogénov, ako sú napr E. coli konzumovať zeleninu bez predchádzajúcej dezinfekcie je veľmi ľahké. Hlavnou príčinou kontaminácie je použitie vody na zavlažovanie, ktoré je zmiešané s hnojom z hovädzieho dobytka a prežúvavcov kontaminovaných E. coli. Môžete si uvedomiť, že ste infikovaní, ak máte hnačku s prítomnosťou krvi v stolici, silnú bolesť brucha a neustále vracanie.

Na druhej strane existujú ďalšie baktérie a baktérie, ktoré môžu vstúpiť do nášho tela cez zle umyté a dezinfikované ovocie a zeleninu. Niektoré z nich sú: Salmonella, amebiáza, Staphylococcus aureus, Listeria a leptospiróza, medzi ostatnými.

Je pozoruhodné, že čistenie vodou nestačí, ale je potrebných niekoľko ďalších krokov, aby sa zabezpečilo, že zelenina a ovocie sú 100% bez patogénov a iných kontaminantov, ako sú pesticídy. Preto sa odporúča umyte a potom dezinfikujte.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako dezinfikovať šalátOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send