Recepty

Ako vyrobiť konzervovaný kokos

Pin
Send
Share
Send
Send


Kokos je tropické ovocie, ktoré sa zvyčajne nachádza v obchodoch a supermarketoch v pôvodnom formáte alebo je už nasekané a nakrájané vákuovo balené, Suma, ktorú musíte kúpiť, je však niekedy príliš vysoká na to, aby ste si pripravili receptúru. Okrem toho by ste mali mať na pamäti, že nie všetky krajiny majú na svojom trhu určité ovocie po celý rok, ako je to v prípade kokosu.

Ak sa tak stane, je dobré mať kokos doma konzervovanie S týmto ovocím Aj keď to vyzerá komplikovane, kokosový orech sa dá dokonale zachovať rovnako ako ostatné ovocie, hoci spôsob výroby konzerv sa líši od receptu, ktorý chcete pripraviť, a od potravín, ktoré obsahuje. Z tohto vysvetlíme ako vyrobiť konzervovaný kokos takže ju vždy máte doma a kedykoľvek ju chcete ochutnať.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť konzervované slivky

Konzervovaný kokos s citrónom

Najbežnejším spôsobom výroby kokosového konzervy je použitie receptu, ktorý máte hnedý cukor alebo hnedý cukor, Na jeho realizáciu potrebujete iba lúpaný kokos, 100 gramov panela, pol šálky mlieka (môže to byť kokosové mlieko) a chuť polovice citróna. Vypracovanie je veľmi jednoduché:

 1. Vezmite olúpaný kokos, to znamená s extrahovanou dužinou.
 2. Potom nastrúhajte kokos.
 3. Miešajte všetky ingrediencie, až kým nemáte rovnomerné cesto.
 4. Potom ju musíte zahriať na stredné teplo, až kým sa nevarí, ale stále miešajte, aby sa naďalej miešala a nelepila sa na kastról.
 5. Po uvarení nalejte obsah do misky a nechajte celú zmes stáť. Po dokončení tohto kroku už máte recept pripravený na konzumáciu jeho rozrezaním na štvorčeky, prúžky alebo podľa svojich preferencií.

Konzervovaný kokos s kondenzovaným mliekom

Ďalším spôsobom, ako vyrobiť konzervovaný kokos, je použitie prísad, ako sú napr kondenzované mlieko, V takom prípade budete potrebovať kokos, polovicu plechovky kondenzovaného mlieka, 100 gramov hnedého cukru alebo hnedého cukru a liter mlieka. Príprava je taká jednoduchá ako tá predchádzajúca:

 1. Olúpajte kokos, aby sa extrahovala dužina a potom nastrúhajte.
 2. Kokosovú šupku varte s časťou mlieka na miernom ohni asi 45 minút.
 3. Keď vidíte, že kokosová chuť je už mäkká, pridajte zvyšok mlieka a cukru.
 4. Miešajte tak, aby boli všetky prísady dobre premiešané.
 5. Potom pridajte kondenzované mlieko.
 6. Miešajte znova, až kým sa nevytvorí cesto, ktoré sa ľahko nelepí na kastról.
 7. Nechajte stáť na podnose a ste pripravení na spotrebu!

Konzervovaný kokos s hrou

Keď hovoríme o ako vyrobiť konzervovaný kokos, nemôžeme zabudnúť na recept, v ktorom sa používa hra, na nekvašený chlieb vyrobený z kasavskej múky a vyznačujúci sa tým, že je veľmi tenký, kruhový a chrumkavý. Na prípravu tohto receptu budete potrebovať kokos, asi 25 gramov hry, 100 gramov hnedého cukru a liter mlieka. Pri príprave tohto receptu postupujte podľa krokov uvedených nižšie:

 1. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je olúpať kokosovú vlákninu a extrahovať ju.
 2. Potom zoberte kastról a namočte ho trochou mlieka, aby zmäklo a mohlo sa rozdrviť.
 3. Potom nastrúhajte kokos s drveným kastrolom a ostatnými prísadami na pekáči pri vysokej teplote.
 4. Keď začne variť, zamiešajte ho na miernom ohni, kým sa nevytvorí homogénne cesto, a sledujte, aby sa nelepilo na kastról.
 5. Nakoniec stačí naliať do nádoby na odpočinok a ochladenie.

Konzervovaný kokos s ananásom

Ďalšou alternatívou na výrobu konzervovaného kokosu je kombinácia s iným tropickým ovocím: ananás, Zložkami pri tejto príležitosti sú kokos, 100 gramov hnedého cukru, šálka nasekaného ananásu a šálka mlieka. Vypracovanie tiež nie je komplikované:

 1. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť znova, je olúpať kokos a extrahovať dužinu, aby sa nastrúhali.
 2. Mali by ste tiež olúpať ananás a nasekať dužinu.
 3. Potom zoberte hnedý cukor a zmiešajte ho s pohárom mlieka tak, aby sa dobre spojili. Je vhodné vložiť ho do hrnca na vysokú teplotu.
 4. Keď je mlieko a hnedý cukor dobre premiešané a keď je panvica stále na sporáku (na miernom ohni), pridajte kokos a ananás.
 5. Je dôležité dobre premiešať zmes pol hodiny alebo dovtedy, kým sa nevytvorí pevné cesto, ktoré nepriľne k panvici, takže všetko je homogénne.
 6. Zostáva iba odpočívať, chladiť a jesť, keď je to potrebné.

Dúfame, že sme vám pomohli objaviť ako vyrobiť konzervovaný kokos S týmito štyrmi receptami by ste však mali vedieť, že existuje mnoho ďalších možností a možných variácií. Ak vás tieto recepty na konzervovanie zaujímali, môžete si prečítať tieto články:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť konzervovaný kokosOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send