Recepty

Ako vyrobiť kokosové maslo

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: lavidaencraft.com

kokosové maslo Je to veľmi zdravý výrobok a dá sa ľahko vyrobiť doma. Je vyrobený z jednej zložky, dehydratovaného kokosu, a obsahuje vysokú hladinu vlákniny ideálnej na zníženie zlého cholesterolu, nasýtených mastných kyselín, ktoré poskytujú pocit sýtosti, vitamínu E, vďaka ktorému je vynikajúci antioxidanta minerály ako železo a draslík. Môžete ho použiť ako prísadu na doplnenie receptov na dezerty a kulinárske špeciality alebo si ich nechať osamote. Čítajte tento recept a objavujte ho ako vyrobiť kokosové maslo.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 500 g sušeného strúhaného kokosu
  • Štipka soli
  • Esencia vanilky alebo škorice (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť ensaimadas bez sadla Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Je dôležité, aby kokos nebol čerstvý, pretože obsahuje príliš vysoké množstvo vody a vlhkosti, aby sa získal kokosové maslo, Preto musí byť dehydratovaný a strúhaný. Ako voliteľné ingrediencie môžete použiť vanilkovú alebo škoricovú esenciu, oboje prinesie nádych arómy.

Obrázok: esandrea.com2

Na výrobu kokosového masla budete potrebovať vysoko výkonný kuchynský robot, mixér alebo mixér. Preto nastrúhajte strúhaný kokos do kontajner s vysokou hranou alebo procesor alebo mixér, ak chcete používať tento riad.

Obrázok: evamuerdelamanzana.com3

Akonáhle ste vo vnútri misy, porazte kokos pri maximálnom výkone. Ak nemáte kuchynského robota, ktorý môžete naprogramovať na jeho automatické rozdrvenie, tento proces môže trvať asi 20 minút. Musíte poraziť, kým nedostanete niečo také kokosové maslo.

Obrázok: masalladelgluten.com4

Akonáhle sa získa kokosové maslo, pridajte voliteľnú zložku a trochu ju porazte, aby sa integrovala. Potom nalejte maslo do pohára s vekom Ako vidíte, jedná sa o trochu silné maslo, na jeho zmäkčenie môžete hrniec zahriať vo vodnom kúpeli a pred zakrytím nechať vychladnúť. Kvôli správnej konzervácii by ste nemali kakaové maslo skladovať v chladničke, mali by ste to robiť na mieste, ktoré má izbovú teplotu. Ak máte radi kokos, nenechajte si ujsť naše výrobky z kokosového oleja, kokosovej vody a kokosového mlieka.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť kokosové maslo, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send