Recepty

Prečo sa palacinky zlepia?

Palačinka je jedným z hlavných produktov gastronómie a kuchyne rôznych krajín ako Argentína, Čile alebo Uruguaj. Pod týmto menom je druh krep, tortilla alebo palacinka -Môžete si pripraviť sladké aj slané jedlá, ktoré zvyčajne jedia napríklad na raňajky, okrem iných možných denných období. Výroba palacinky nie je komplikovaná, aj keď existujú situácie, keď to nefunguje, pretože sa držia panvice. K tomu dochádza, pretože celý proces prípravy a varenia nebol vykonaný dobre, hoci na konečný výsledok majú vplyv aj ďalšie možné faktory.

Z tohto vysvetlíme prečo sa palacinky lepia a horia a my vám tiež poskytneme niekoľko riešení, vďaka ktorým si môžete bez problémov pripraviť svoj obľúbený recept a byť vynikajúci.

Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť cesto z palaciniek

Palačinka sa lepí a horí kvôli panvici

Pri vysvetľovaní prečo palačinky držať pohromade, musíme najprv hovoriť o panvici. A je to, že použitý kontajner je nevyhnutný na dosiahnutie dobrých výsledkov. V skutočnosti nepoužívajte správnu panvicu Je to jedna z hlavných príčin, ktoré vysvetľujú, prečo sa palacinky lepia a pália, čo sa týka aj problémov s palacinkami, palacinkami a tortillami. A ako panva ovplyvňuje varenie? Je potrebné zvážiť niekoľko faktorov:

  • Nelepivá zručnosť: Aby sa zabránilo nalepovaniu palaciniek, je nevyhnutné, aby panvica nebola prilepená, pretože s touto vrstvou, ktorú tvoria, zabraňuje prilepovaniu akéhokoľvek druhu potravín.
  • Spálená panvica: Keď je panvica spálená alebo nie je dobre vyčistená, je pre panvice ľahké držať sa, pretože cesto vyrobené v panvici ľahšie a rýchlejšie prilieha k zvyškom jedla, ktoré mohlo existovať pri predchádzajúcich príležitostiach.
  • Zle umytá panvica: aj keď používate nepriľnavú panvicu, zlé čistenie môže spôsobiť stratu tejto nepriľnavej vrstvy. Sú to prípady, v ktorých sa umývajú v umývačke riadu - pretože teploty prania sa dosahujú vyššie ako manuálne alebo sa používajú čistiace prostriedky, ako sú hliníkové, ktoré poškriabajú povrch a následne odstránia vrstvu teflónové.

Preto je vždy najlepšie mať špecifická panvica na varenie palaciniek alebo podobné výrobky a neumývajte ich v umývačke riadu, aj keď je uvedené, že je vhodný na tento typ umývania.

Problém nalievania palaciniek je v ceste

Ďalším dôvodom, ktorý vysvetľuje, prečo sú palacinky v cesta. A je dôležité, aby sa jej príprava dobre vyvarovala, aby sa predišlo neskorším problémom pri jej varení a aby palačinka nezachádzala dobre. A aké sú najčastejšie chyby v cestíčku? Ide predovšetkým o dva:

  • Zvyšok cesta: Ak cesto neodpočinul v primeranom čase, najpravdepodobnejšie je, že sa palacinky zlepia, pretože použitá múka absorbuje vodu, ale postupuje to progresívne a nie okamžite. Je dôležité pamätať na to, že cesto sa pri varení naleje hneď po zmiešaní ingrediencií, pretože múka nemá dostatok času na to, aby zachytila ​​vodu a dobre sa naviazala. Minimálne sa odporúča, aby cesto odpočívalo pol hodiny pred varením, aj keď predpokladaný čas je jedna hodina.
  • shake: pri iných príležitostiach sa s cestom stane to, že sa príliš premieša, aby sa odstránili všetky možné hrudky, ktoré sa môžu objaviť pri miešaní zložiek. Presunutím nad rámec bude palacinka nevyzerať dobre, pretože získa lepkavý a lepkavý vzhľad a nikdy nebude v panvici špongiová a mäkká, čo zase uľahčuje lepenie, pretože na jej varenie je potrebné mať viac času na ohni. Aby sa zabránilo hrudkám, je lepšie miešať ingrediencie postupne. A ak sa bude vyrábať veľa palaciniek, je lepšie vyrobiť niekoľko menších, ale dobre premiešaných cesta, ktoré sú veľké ako jeden z veľkých zdrojov.

Tu vám povieme viac o tom, ako pripraviť cesto z palaciniek.

Časté chyby pri varení, ktoré spôsobujú lepenie palaciniek

Medzi príčiny, ktoré vysvetľujú, prečo sa palacinky lepia a horia, nemôžeme zabudnúť na chyby, ktoré sa vyskytli pri ich varení. Medzi najčastejšie chyby pri varení palaciniek zistili sme:

  • olej: Nedávajte na panvicu žiadny olej, aby ste uvarili palacinky alebo pridajte veľa, aby ste ich nalepili. Povrch panvice musí byť mierne impregnovaný olejom alebo podobnou látkou - napríklad maslom, margarínmi alebo podobne - je vhodné použiť malý produkt a pred pridaním hmoty misky ho rozotrieť rovnomerne a rovnomerne po celom povrchu panvy. palacinky. Na dosiahnutie tohto cieľa nie je dobré položiť olej alebo výrobok na varenie priamo na panvicu. Je lepšie použiť stierku, kuchynský papier alebo s rovnakými prstami ruky, aby ste ju roztiahli a ovládali množstvo, ktoré sa aplikuje.
  • Nalejte cesto na panvicu: Vloženie cesta priamo z panvice na panvicu je ďalšou chybou, pretože vrstva cesta sa nerozširuje rovnomerne, čo sťažuje varenie. Je lepšie predtým použiť napríklad naberačku, aby ste odobrali presnú dávku a dobre ju rozložili po celej panvici.
  • náplň: Chyby pri varení cesta nie sú jediné. V náplni môže byť tiež problém, že palacinky spolu držia pohromade. A to je to, že ich častým napĺňaním sa ľahšie drží, pretože je zložitejšie ich otočiť a vybrať ich z panvy, takže majú tendenciu sa zlomiť, a preto je všetko zaseknuté.
  • Otočte to: Ďalším kľúčom, ako sa vyhnúť nalepovaniu palaciniek, je ich včasné zapnutie. Ak odídu príliš veľa minút, držia sa. A kedy sa musíte otočiť? Je to ľahké: keď vidíte, že na povrchu cesta sú diery.

S týmito vysvetleniami, prečo sa palacinky drží spolu, dúfame, že vám pomohli s týmito tipmi, ktoré vám pomôžu uvariť toto jedlo lepšie, aby bolo bohaté a chutné.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Prečo sa palacinky zlepia?, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.