Recepty

Ako vyrobiť jablkový džem

Obrázok: chicanol.com

Jablko je jedným z najlepších druhov ovocia pri výrobe džemu: pektín vylučuje potrebu pridávať akékoľvek zahusťovadlo a navyše je veľmi ľahké ho vrátiť späť. Jeseň je ten pravý čas na prípravu tohto konzervovaného mäsa, pretože jablká sú v najlepšej možnej miere. Vedieť ako urobiť jablkový džem Pokračujte v čítaní tohto článku, ktorý sme pre vás pripravili.

2 hodiny Nízka náročnosť Zloženie:
  • 1 kg jabĺk
  • 500 g cukru
  • Šťava z polovice citróna
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť broskyňový džem Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Umyte a olúpajte jablká, vyberte srdce a nakrájajte ich na malé štvorčeky. Keď ich máte všetkých, vložte ich do hrnca a položte ich varíme asi 20 minút, kým nezmäknú.

2

Po vypustení uvarených jabĺk kúsky rozpustte pomocou vidličky a pridajte citrónová šťava.

3

Pridajte cukor do hrnca. Obvykle sa cukor pridáva v pomere k hmotnosti ovocia použitého na výrobu džemu; medzi a 45 a 65% celkovej hmotnosti ovocia Lúpané a vyčerpané. Odstráňte prísady a nechajte marinovať asi 1 hodinu.

4

Dajte hrniec na stredný požiar a nechajte variť 20-30 minút, až kým neuvidíte, že získa požadovanú textúru. Miešajte, aby sa zabránilo spáleniu jablka.

5

Ak nechcete nájsť zakopnutie o džem, môžete ho po varení poraziť. Ak na druhej strane radi vyhľadávate kúsky ovocia, váš džem bude pripravený na výrobu konzervovaného jedla.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť jablkový džem, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.