Recepty

Ako jesť zdravo v noci

Pin
Send
Share
Send
Send


Takmer všetci z nás vedia, ako by mala byť vyvážená strava, ale ak viem, ako ju praktizovať, je dlhá cesta, ktorú každý deň a povinnosti každého z nich sťažujú. Vieme, že musíme pripravovať 5 jedál denne, vieme, aké jedlo by sme mali oddeliť od našej stravy, vieme, že by sme mali jesť ovocie a zeleninu, ale Čo znamená zdravé stravovanie?

Večera je jedlo, v ktorom robíme najviac chýb, buď predvolene, alebo prebytočne, takže v nasledujúcom článku si vysvetlíme ako jesť zdravo v noci.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si dať zdravé raňajky

Nechcem hladovať

Hovorí sa, že by ste mali mať raňajky ako kráľ, jesť ako princ a večeru ako chudák. Hovorenie nie je zavádzajúce, čo je chyba, je to aplikácia, ktorú mnohí ľudia dávajú, pretože jesť svetlo neznamená jesť, a je ich príliš veľa, ktorí sa kvôli chudnutiu rozhodli nejesť nič.

To môže mať nepriaznivý vplyv na organizmus - pretože nedostáva dostatok energie - a na účely chudnutia, pretože jeho konzumácia vám môže v noci zobudiť hlad a zamiesť chladničku.

Cukry ani kalórie

Pred zadaním vysvetliť ako jesť zdravo v noci, dáme vám dve základné poznámky o tom, čo by ste mali urobiť za dobrú večeru:

  • Na večeru by ste nemali piť bez cukru alebo rafinovanej múky, pretože spôsobujú zmeny hladín cukru v krvi, takže je ťažké zaspať a prebudiť hlad.
  • Musíte jesť produkty, ktoré vás vezmú von ale že vám nedávajú veľa kalórií, ak vás neuspokojia v priebehu niekoľkých hodín, zobudíte hlad a budete jesť to, čo by ste nemali jesť.

Čo by ste mali jesť v noci zdravo

Ďalej uvádzame, čo sú potraviny, ktoré by ste mali jesť Ak chcete jesť zdravo v noci:

  • potraviny s vysokým obsahom bielkovín Zvyčajne ide o potraviny s nízkym obsahom tukov a kalórií, ktoré majú okrem toho aj veľký saturačný účinok. Okrem týchto dvoch atribútov majú ďalšiu skvelú výhodu v tom, že udržujú hladinu cukru cez noc stabilnú.
  • produkty mliekareň sú to potraviny s tryptofánom, typom aminokyseliny, z ktorej sa vyrába serotonín, hormón zodpovedný za relaxáciu a spánok. Z celej škály mliečnych výrobkov sa odporúča odobrať odtučnené výrobky.
  • zelenina a ovocie Sú to potraviny, ktoré okrem veľmi malého množstva tukov a kalórií sú zvyčajne veľmi ľahké a ľahko stráviteľné, ale s potrebnými živinami, aby naše telo udržiavalo zásoby, ktoré potrebuje.
  • infúzie Môžu byť vynikajúcou možnosťou, ako obedovať večeru. Môžete sa rozhodnúť pre relaxačné alebo zažívacie infúzie, ktoré uľahčujú prácu žalúdka počas noci.

Čo by ste nemali jesť v noci

Naopak, existuje veľa potravín, od ktorých by ste sa mali počas posledných hodín dňa zdržiavať. Buď preto, že majú veľa kalórií, pretože sú nestráviteľné alebo preto, že nás ovplyvňujú spánkom, toto sú potraviny, ktoré by ste nemali jesť Ak sa chcete v noci dobre najesť:

snacking

Toto je bežná chyba medzi mnohými ľuďmi, len málokto si vyberie na večeru občerstvenie a verí, že je to ľahké jedlo. Bez ohľadu na obsah sendviča, aj keď zrejme nie je morčacie mäso ako klobása, jesť príliš veľa chleba v noci nie je nikdy dobré. Závisí to od toho, aký druh ľudí sa môže príjem uhľohydrátov hromadiť vo forme tukov a z vás robí tuky. V nasledujúcom článku vysvetlíme, čo sú potraviny s nízkym obsahom sacharidov.

šalát

Povedali sme, že ovocie a zelenina by sa mali jesť, hoci šalát sa zdá byť nelogický, je to veľmi nestráviteľné jedlo. Kvôli svojej bohatosti na rozpustnú vlákninu môže spôsobiť nadúvanie brucha a plyny, niečo, čo sa tiež deje s zelerom, preto je vhodnejšie zvoliť si v noci iné druhy zeleniny.

Cesnak a cibuľa

Cesnak a cibuľa sú dve veľmi nestráviteľné jedlá, najmä ak sa jedia surové, takže ak sa chceme dobre najesť v noci a aby sme mohli dobre odpočívať, je lepšie, aby ste ich počas večere držali ďalej od nich.

Cestoviny a ryža

Rovnako ako neodporúčame jesť občerstvenie v noci, najmä pokiaľ ide o chlieb, táto rada sa rozširuje aj na cestoviny a ryžu. Hlavným problémom cestovín a ryže je to, že keď ich konzumujeme, robíme to vo veľkých množstvách, nebol by problém, keby sme to robili v malých jedlách, ale keďže je ľahké ho preháňať, je lepšie zdržať sa hlasovania.

huby

Rovnako ako pri takmer všetkom, pri húb musíme byť opatrnejší pri množstve ako pri samotnom produkte. Konzumované v malom množstve by ste nemali mať žiadny problém, ale záleží to na množstvách, ktoré jete, môže trávenie veľmi sťažiť a spať v noci.

Harmonogram je veľmi dôležitý

Rovnako dôležité ako to, čo jete v noci, je čas, keď to robíte, ak sa chcete naučiť dobre jesť v noci, mali by ste vedieť, kedy to urobiť. V prvom rade je to dôležité mať stanovený rozvrh, večeru každý deň v rovnakom čase, aby sa váš metabolizmus prispôsobil a aby celé vaše telo fungovalo lepšie.

Pokiaľ ide o čas, odporúča sa večeru najmenej 2 hodiny pred spaním, aby spánok neprerušil trávenie večere. Spanie pred strávením večere vám môže spôsobiť nočné mory, pálenie záhy, plyn, chrápanie a priberanie na váhe tým, že nespaľujete prijaté kalórie.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako jesť zdravo v nociOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Hello Neighbor: What's In Your Basement by Random Encounters (Smieť 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send