Recepty

Ako urobiť zdravé večere

Pin
Send
Share
Send
Send


Viesť zdravý život, a vyvážená strava Je nevyhnutné, aby naše telo fungovalo dokonale. Pri vyváženej strave sa vyhneme obezite a kardiovaskulárnym problémom. Odborníci odporúčajú, aby strava bola bohatá na vlákninu, zeleninu, nízkotučné výrobky a výrobky s príliš veľkým množstvom kalórií. Tieto pokyny by ste mali dodržiavať pri večeri, poslednom a najviac zabudnutom jedle dňa. En.com, hovoríme vám ako urobiť zdravé večere.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť ľahké večere

Aká by mala byť zdravá strava

Takže, že zdravá a vyvážená strava Pri hlavných jedlách musíte mať dve porcie zeleniny. Mali by ste brať 2 až 3 kúsky ovocia denne a 2 až 3 potraviny, ktoré poskytujú bielkoviny, ako sú ryby, vajcia a mäso.

Mali by ste brať každý deň obilniny bohaté na vlákninu, ako je chlieb, cestoviny alebo ryža. A za každú cenu sa vyhnite cukru, všetkým druhom sladkostí, pečivu, priemyselnému pečivu, predvareným a sladkým nápojom. Toto sú odporúčania, ktoré by ste mali mať na pamäti pri distribúcii potravín počas 5 jedál denne.

Nikdy nevynechajte večeru

Existuje tip, na ktorý by ste mali vždy pamätať večeru by ste nikdy nemali preskočiť, Mnoho ľudí má dojem, že ak sa tak stane, budete môcť schudnúť ľahšie. Aj keď základom akejkoľvek stravy je zníženie kalórií, nikdy sa neodporúča preskočiť jedlo, aby sa dosiahol tento cieľ.

Namiesto toho, aby ste to odložili, nezabudnite rozdeliť príjem potravy po celý deň, aby ste kontrolovali chuť do jedla a úzkosť. Ak nemáte večeru, nasledujúce ráno budete mať veľmi hlad a môžete skončiť s nezdravým záchvatom.

Návrhy na zdravú večeru

na stolovať zdravým a ľahkým spôsobom, vaše jedlá musia obsahovať varenú alebo surovú zeleninu, bielkoviny (vajcia, mäso alebo ryby) a obmedzené množstvo škrobov (cestoviny, obilniny, strukoviny, chlieb). Ak chcete schudnúť, mali by ste sa poradiť s odborníkom na výživu, aby vám poradili s kvantitatívnym zložením, aj keď odporúčame prečítať si článok o ľahkej večeri.

Každý deň navrhneme niekoľko zaujímavých a zdravých možností na večeru:

  • Možnosť 1: Mohli by ste si vyrobiť cuketový krém s dusenou alebo grilovanou štikozubcovou omáčkou a ako dezert si zobrať pár hrušiek. Smotanu je možné pripraviť so zemiakmi, cibuľou, cuketou, trochou oleja, soli a čierneho korenia.
  • Možnosť 2: Ďalším jednoduchým a veľmi vyváženým spôsobom stravovania je príprava kompletného šalátu s hlávkovým šalátom, kanónmi, paradajkami, cibuľou, repou, mrkvou, tuniakom, 1 silne prevareným vajcom a mletými mandľami. Všetko ochutené odstredenou jogurtovou omáčkou a spolu s celozrnným toastom. Na dezert môžete mať pár mandarínok.
  • Možnosť 3: Ak máte chuť na varenú večeru, môžete skúsiť pripraviť dusenú zeleninu s kuracím mäsom. Ideálny recept pozostáva z papriky, baklažánu, mrkvy, cibule a paradajok s vykosteným kuracím prsia vykosteným. Večeru môžete sprevádzať dvoma opečenými celozrnným chlebom a na dezert plátok melónu.

Ak chcete nakonfigurovať svoje menu, pozývame vás, aby ste si prečítali náš článok o najlepších jedlách na večeru.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť zdravé večereOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send