Recepty

Ako vyrobiť grilované prepeličné vajcia

Pin
Send
Share
Send
Send


prepeličie vajcia Sú zdrojom bielkovín a jedným z veľkých rozdielov, ktoré vykazujú v súvislosti s slepačími vajcami, je to, že majú menej tukov. Umožňujú variť mnohými spôsobmi: grilované, vyprážané, varené ... a ako predjedlo so sobrasada sú skvelé. Keďže sú tak malé, niekedy je ťažké ich rozbiť, preto si zoberte nôž s jemným hrotom, ktorý vám umožní trošku rozbiť škrupinu a tým ju pripraviť. V tomto recepte vám hovoríme ako pripraviť grilované prepeličné vajcia.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • Prepelica
  • Plátky šunky Serrano
  • korenie
  • Vypadni
  • olej
  • Toastový chlieb
Mohlo by vás zaujímať aj to, ako uvariť prepeličné vajcia

Prvý krok grilované prepeličné vajcia znamená odstrániť vajcia z chladničky, ak je to možné, najmenej dve hodiny predtým. Ak dáme vajcia na panvicu čerstvé z chladničky, budeme mať viac možností, ako sa rozbijú. Ak však vezmú izbovú teplotu, bude pre nich ľahšie zostať nedotknuté. Rozbiť vajíčko v pohári alebo šálke pomocou jemne špicatého noža.

2

Na panvicu nalejeme rozstrek oleja a keď bude horúco, opatrne a pomaly hodíme vajíčko, ktoré sme predtým rozbili, do pohára. Berieme trochu olej na vajce pomocou lyžice a keď uvaríme, odstránime ju lízatkom.

3

Ak chcete grilované prepeličné vajcia, odporúčame vám, aby ste si vzali trochu toastového chleba alebo, ak chcete, toastové plátky chleba a položili na chlieb plátok šunky serrano. Na šunku môžete vložiť prepeličie vajce, ktoré ste práve uvarili.

4

Odporúčame vám, aby ste do vajíčka nevložili soľ, pretože šunka už má veľa chutí a ak pridáte trochu soli, výsledok nemusí byť taký ako vy. To, čo odporúčame, je osobitný dotyk: trochu sa toho dotknite korenie vo vajci a uvidíte, ktorý výsledok je viac chutný.

5

Ak chcete prezentovať grilované prepeličné vajcia, zoberte veľkú plochú misku a položte na ňu všetky toasty s plátkami šunky a grilovaného vajíčka. Môžete tiež ozdobiť fontánu niekoľkými slamenými zemiakmi v strede alebo pridať nejaké šunkové taquitos. Uvidíte, ako ste zostali bohatí a chutí!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť grilované prepeličné vajcia, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send