Recepty

Grilované rybie recepty

Pin
Send
Share
Send
Send


Nikdy sa vám nestalo, že sa chystáte jesť alebo jesť chutnú grilovanú rybu a zrazu, keď ju otočíte, uvidíte, že uviazla? Je to veľmi nepríjemná situácia a môžete skončiť hádzaním rýb do koša, pretože sa rozpadne kvôli pokusu o jeho odstránenie a dokonca aj popálenie.

Ak sa vám to niekedy stalo a hľadáte riešenia, čítajte ďalej, pretože pomocou tohto článku vám chceme pomôcť vyhnúť sa tomuto problému, a preto vysvetlíme niektoré recepty na grile a tiež ako zabrániť tomu, aby sa lepil.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť grilovanú podrážku

Ako vyrobiť grilovaný losos bez lepenia

Ak máte radi jesť losos, budete mať radi tento recept na zdravé varenie. Ak chcete, aby váš grilovaný losos vyšiel chutne a bez lepenia, je nevyhnutné dôverovať dobré železo, s ktorými ste si istí, že k tomuto problému nedôjde. Preto medzi Výrobky Jata Nájdete pražiacu platňu GR3000, ktorá bola špeciálne vyvinutá na to, aby vám pomohla vyhnúť sa takýmto problémom, a je to tiež vynikajúci elektronický odpor s výkonom 2 650 W, čo znamená, že teplo sa distribuuje po celom povrchu a tiež Ľahko sa čistí. Nebudete sa musieť viac obávať, ak sa jedlo drží, pretože s týmto železom to nebude.

Postupujte podľa týchto pokynov urobte grilovaný losos a zabráňte lepeniu:

prísady

 • 1 filet z lososa
 • Olivový olej, lepšie, ak je extra panenský
 • Chudnúť

príprava

 1. Ak už máte správnu varnú dosku, pripravte ju na varenie lososa.
 2. Na železo posypte olejom a rozdeľte ho po celom povrchu. Potom ho zapnite s vysokou intenzitou.
 3. Keď je horúco, položte rybu na tanier, najskôr na bok kože a počkajte, kým sa spodok nevytvorí do polovice k filé.
 4. Ďalej ju budete musieť otočiť a počkať, kým sa dokončí druhá časť.
 5. Čas, ktorý musí byť na doštičke, bude závisieť od veľkosti kusu alebo filetu váženia, čím menší je čas a väčší alebo hrubší, tým viac času bude vyžadovať.
 6. Keď vidíte, že je pripravená z obidvoch strán a že bola vykonaná až po strednú časť, zobrať ryby zo železa, naliať ju na celý povrch, soľ a korenie, ktoré uprednostňujete, pretože zanechávajú lepšiu chuť a, Nakoniec ho zjedzte a užívajte si!

Ak sa vám tento recept páčil, možno sa vám bude páčiť aj tento, ktorý podrobne popíšeme v tomto článku Ako pripraviť grilovaný losos s omáčkou Béarnaise.

Ako vyrobiť grilovaného merlúzy európskej

Hake je jedným z zdravšie ryby že môžeme jesť Ak sa rozhodnete variť túto rybu, jedná sa o veľmi jednoduchú a ekonomickú možnosť, ktorá slúži na obed aj večeru. Berte na vedomie jednoduchý recept na štikozubce obyčajný na grile:

prísady

 • 1 kúsok merlúzy európskej
 • 1/4 strúčika cesnaku
 • Trochu petržlenu
 • Panenský olivový olej
 • Vypadni

príprava

 1. Nasekajte v trecej miske štvrtinu cesnaku a petržlenu. Potom nalejte trochu oleja a, ak si budete priať, nejaké korenie, ktoré sa vám páči.
 2. Naneste trochu oleja na kuchynskú dosku a nastavte teplotu na maximum.
 3. Keď je horúco, pridajte do kúskov merlúzy trochu soli a položte ich na povrch doštičky žehličky, zabráňte im navzájom sa dotýkať a posuňte ich o niekoľko sekúnd sprava doľava, aby sa začalo robiť bez lepenia.
 4. Sledujte olej, aby sa nespálil, ak si kedykoľvek myslíte, že je toho príliš veľa, môžete trochu odstrániť pomocou savej papierovej utierky. Aby ste tomu predišli, odporúčame vám vziať si trochu na začiatku a ak sa počas varenia domnievate, že je vhodné pridať trochu viac, urobte to.
 5. Keď začnete bieliť spodnú časť a dosiahnuť polovicu hrúbky filé, bude potrebné pridať niekoľko kvapiek olivového oleja do hornej časti, ktorá je stále surová, a prevrátiť ju tak, aby sa to dalo touto druhou časťou.
 6. Zatiaľ čo sa to robí na druhej strane, pridajte petržlenovú vňať a cesnakový hash a rozotrite lyžičkou.
 7. Ak je dobre hotový, dajte mu druhé kolo tak, aby sa cesnak a petržlen dobre varili. Namiesto cesnaku a petržlenu si môžete vybrať iné korenie, ktoré by sa vám mohlo páčiť, ako napríklad paprika.
 8. Kousky merlúzy odstráňte zo železa a ihneď ich podávajte.

Recept na grilovaný tuniak

Ak vás zaujíma, ako variť tuniaka, odporúčame vyskúšať toto jednoduché, ale bohatý recept na grilovaný čerstvý tuniak:

prísady

 • 1 plátok čerstvého tuniaka (asi 150 - 200 g) na osobu
 • Olivový olej
 • Soľ a mleté ​​čierne korenie

Kroky receptov

 1. Pridajte kúsky surového tuniaka trochu soli a korenia.
 2. Olej nastriekajte na železo a zohrejte ho na stredne vysokú hodnotu.
 3. Keď je horúci, vložte plátok čerstvého tuniaka na tanier na pár minút.
 4. Pri vytváraní prvej tváre budete musieť pridať trochu olivového oleja na opačnú stranu.
 5. Keď je táto časť hotová, otočte ju a počkajte, kým sa táto časť neurobí ešte pár minút. Čas však nie je presný, bude závisieť od hrúbky rezu, takže sa bude riadiť zmenou farby, ktorá naznačuje, že už je nejaký diel vyrobený.
 6. A nakoniec, keď vidíte, že sa to urobilo dobre na oboch stranách, podávajte grilované filety z tuniaka rýchlo, aby ste ich zjedli stále teplé a nežné.

Grilovaný recept na brucho tuniaka

medzi recepty na grile bohatší a zároveň jednoduchší, ako je, nemôžeme nechať brucho krásne. Bonito je veľmi zdravá modrá ryba, ktorá vyzerá ako tuniak, a jedna z častí, ktoré obvykle konzumujeme, je časť brucha tuniaka, pretože je jemnejšia. Tu robíme kroky Ľahký a bohatý recept na grilované brucho tuniaka:

prísady

 • Steaky z tuniaka (jeden na osobu alebo dva, ak sú malé)
 • Extra panenský olivový olej
 • Vypadni
 • petržlen
 • Zemiaky (voliteľné)

príprava

 1. Ventresku dobre vyčistite, pridajte trochu soli a predehrejte železo.
 2. Potom naneste trochu oleja na železo a položte krásne tuniaky z tuniaka na horúci povrch, pričom sa navzájom nedotýkajte.
 3. Nechajte niekoľko minút, kým sa urobí prvá časť, a keď je dobre vykonaná, bude sa musieť otočiť, aby sa opačná časť vykonala postupne. Keď ho otočíte, možno budete musieť pridať niekoľko ďalších kvapiek oleja, v závislosti od predchádzajúceho množstva, ktoré ste vyhodili, a od veľkosti brucha.
 4. Akonáhle to urobíte na oboch stranách a v strede, vyberte ju a posypte petržlenom, aby ste pridali viac chuti a dekoratívny nádych do misky.
 5. K tomuto jedlu môžete prípadne pridať základňu zemiakov, ktorú môžete súčasne pripraviť na grile, pečené, varené alebo vyprážané, podľa vášho vkusu.

Ďalším veľmi dobrým spôsobom varenia tejto ryby je to s prírodnou paradajkovou omáčkou. Tu vám povieme, ako si urobiť pekné s paradajkami.

Ako pripraviť pstruh na grile

Ďalšou veľmi bohatou rybou na grile je pstruh. Ak sa vám páči táto riečna ryba, vezmite na vedomie ako pripraviť pstruh na grile S týmto receptom:

prísady

 • 1 pstruh lososový
 • 1 veľká citrón
 • Olivový olej
 • múka

príprava

 1. Prvá vec je očistiť pstruha, osušiť ho papierovými uterákmi a prejsť cez malú múku.
 2. Položte olivový olej na žehličku a keď je dosť horúca, položte pstruha na vrch. Budete musieť počkať, kým sa vyrobí jedna časť, otočiť ju, keď sa uskutoční na polceste k filé a urobiť druhú.
 3. Dávajte pozor, aby ste nehoreli na oboch stranách, aby ste to urobili, kontrolovali teplotu a pstruhové filé posúvali trochu zo strany na stranu.
 4. Zložte ho z taniera a pridajte plátok citróna pre tých, ktorí s ním chcú trochu oblieknuť pokrm. Ste pripravení slúžiť!
 5. Môžete si tiež zvoliť výrobu bez múky, jednoducho ohriať železo, rozotrieť niekoľko kvapiek oleja po celom povrchu a pripraviť ryby tak, ako sme už uviedli, bez pridania múky predtým. Potom ju môžete obliecť malým cesnakom a petržlenom alebo iným korením, ktoré sa vám páči.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Grilované rybie recepty, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send