Recepty

Ako pripraviť omáčku z bielych cestovín

Cestoviny sú jedným z tých jedál, ktoré sa každému zvyčajne páčia, a je tiež veľmi vďačným produktom, pretože je to vždy chutný, bez ohľadu na techniky používané na varenie. Pesto omáčka, bolonská omáčka, carbonara omáčka ... zoznam možností, ktoré majú byť priložené k tomuto jedlu, je nekonečný.

Dnes chceme hovoriť o biela omáčka, vynikajúci a ľahký návrh pre tých, ktorí milujú gastronómiu, ktorí za sporákom nemajú veľa skúseností. Aj keď si ich mnohí pomýlia s omáčkou Alfredo, chceme zdôrazniť, že ide o dva úplne odlišné recepty, nestrácajte sa!

Pri dnešnom návrhu objavíme vynikajúci recept na omáčku z bielych cestovín, ale budete radi, že bude užitočný aj pre ďalšie jedlá, ako je kuracie mäso v bielej omáčke. Ste pripravení Od vysvetlíme vám, krok za krokom, ako pripraviť omáčku z bielych cestovín, vynikajúca možnosť, ktorá si vyžaduje málo času a úsilia a prekvapí všetkých vašich hostí. Berte na vedomie!

4 osoby 15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
 • Dve polievkové lyžice masla
 • Tri polievkové lyžice pšeničnej múky
 • Stredná šálka mlieka
 • Vypadni
 • korenie
 • Muškátový orech (voliteľné)
Budete potrebovať:
 • Hrniec na výrobu bielej omáčky, aj keď nemusí byť príliš veľký. Závisí to od množstva.
 • Kastról na ohrev mlieka.
 • Drevená lyžica na premiešanie omáčky a lepšie premiešanie ingrediencií.
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť omáčku z bieleho vína Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Zaujíma vás, ako si vyrobiť jednoduchú omáčku z bielych cestovín? Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je dať dve polievkové lyžice masla do hrnca na oheň, aby sa roztopilo. Je nevyhnutné nepoužívať veľmi vysoké teploty, pretože naším cieľom je postupne sa vrátiť späť, nie horieť.

2

Kým sa maslo topí, môžete si vziať malú panvicu a pridať mlieko, ktoré ste predtým pripravili, do stredného pohára. Nezabudnite dať panvicu na miernom ohni, pretože ju budete musieť odstrániť tesne pred tým, ako sa mlieko začne vrieť.

3

Po rozpustení masla pridajte do kastrolu pšeničnú múku. Radšej ho pridajte kúsok po kúsku takže sa dobre viaže na maslo a nie sú tu žiadne zhluky. Nezabudnite na to zmes neustále miešajte, bude to úplne homogénna pasta so smotanovou textúrou. Po pridaní všetkej múky premiešajte minútu, aby bola zmes dokonalá.

4

Akonáhle budete mať túto krémovú pastu, je čas naliať mlieko. Rovnako ako pri múke je dôležité, aby ste do zmesi postupne pridávali mlieko.

Kľúčom je, aby sa krémová textúra, jemné, hladké a bez hrudiek. Počas procesu miešajte zmes lyžičkou, kým nie je všetko dobre zviazané a začne vrieť a zahusťovať. Oheň musí nasledovať nízka teplota pretože inak by zložky neboli dobre premiešané, objavili by sa hrudky a mohli by dokonca horieť.

5

Po naliatí mlieka uvidíte, že zmes začína vrieť. Pokračujte v premiešavaní, až kým nezhoustne, a keď tak urobíte, vypočítajte asi dve minúty, aby ste ho odstránili, ale vždy sledujte, aby príliš nezhustol.

6

Akonáhle omáčka zhustne, je čas odstrániť kastról z tepla a pridať soľ a korenie. Toto množstvo bude závisieť od vášho osobného vkusu a miesta chuti, ktoré chcete dať receptu. Ak sa vám páči muškátový oriešok, teraz je čas vložiť požadované množstvo.

Skončil si domáca biela cestovinová omáčka, ale ak chcete pridať ďalšiu zložku, je to vaše rozhodnutie. Teraz stačí pridať omáčku k cestovinám, ktoré ste si vybrali, a čakať, kým si hostia cmúľajú prsty. Ak sa vám recept páčil, odporúčame tento článok o tom, ako vyrobiť bešamelovú omáčku, pretože je to ďalšia vynikajúca a veľmi obľúbená možnosť. Ak chcete vyskúšať iný druh omáčok, odporúčame vám prečítať si tento článok o omáčkach pre čerstvé cestoviny.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť omáčku z bielych cestovín, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Na varenie bielej omáčky je lepšie miešať a miešať drevenú lyžicu. Okrem nepoškodenia hrnca zaistíte, aby sa omáčka nelepila.
 • Vždy udržiavajte oheň pri nízkej a konštantnej teplote, aby ste zabránili spáleniu omáčky alebo prilepeniu na kastról.
 • Nie je dobré zvyšovať teplotu ohňa, aby sa proces urýchlil a potom sa znížil, pretože je obvyklé, že sa omáčka kazí.
 • Tieto množstvá sú pre štyri osoby, ale ak chcete na tanier pridať veľa omáčky, mali by ste vložiť väčšie množstvo každej zložky.