Recepty

Ako pripraviť plnené huby

Pin
Send
Share
Send
Send


plnené huby Sú vynikajúcim a veľmi obľúbeným spôsobom prípravy týchto húb, buď ako predjedlo alebo ako príloha mäsa. Aj keď môžete použiť širokú škálu náplní, v tomto recepte de.com navrhujeme dve vynikajúce alternatívy: slaninu alebo slaninu a serrano šunku spolu s ďalšími prísadami, ktoré dodajú tomuto bohatému jedlu veľmi osobitnú chuť. Ste pripravení konať? Discover ako pripraviť plnené huby To vám umožní sať prsty.

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 20 veľkých húb (pre 4 osoby)
  • Balenie slaniny alebo serrano šunky v závislosti od chuti
  • 1 strúčik cesnaku
  • Parmezán alebo gratinovaný syr
  • Vetvička petržlenu
  • 2 polievkové lyžice bieleho vína
  • Olivový olej
  • Soľ a korenie podľa chuti
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť huby plnené slaninou. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Ak to chcete urobiť plnené huby musíte si vybrať medzi slaninou alebo serrano šunkou podľa vašich preferencií. Ak sú na stole vegetariánski používatelia, vykonajte tento prípravok potlačením týchto zložiek, výsledok bude rovnako chutný.

2

Začnite umývaním húb veľmi dobre, potom opatrne vytrhnite stonku rukou a nechajte iba „klobúk“, aby ste vyplnili, ak nie je otvor dostatočne veľký, rozotrite ho nožom. Zarezajte stonky, pretože ich budete používať na prípravu náplne.

Počas prípravy náplne zapnite rúru na 180 ° C, aby sa predohriala.

3

Na výrobu náplne by ste mali vziať približne 50 gramov slaniny alebo serrano šunky a nasekať ju na malé štvorčeky, aby ste mohli huby lepšie vyplniť. Nasekajte tiež strúčiky cesnaku a huby spolu s petržlenovou vňaťou.

4

Na panvici pridajte ďalšiu čajovú lyžičku olivového oleja a nechajte mierne zohriať. Po zahriatí pridajte stonky húb a cesnaku a nechajte ich uvariť asi 3 minúty.

Potom pridajte slaninu alebo šunku a nechajte ju zafarbiť, pridajte náznak korenia a soli podľa chuti, ale dávajte pozor, pretože ak používate šunku serrano, je už slaná. Keď je náplň takmer hotová, trochu zahrejte a pridajte biele víno a petržlen. Nechajte niekoľko minút variť, vypnite ohrev a odložte.

5

Huby rozmiestnite na nenaplnenom podnose, korením a priveďte ich do rúry pri 200 ° C po dobu asi 5 alebo 10 minút. Ide o to, že pred pridaním zvyšku ingrediencií sa trochu zafarbia. Tento postup môžete vykonať aj na nepriľnavých panviciach bez oleja.

Plnené huby sú takmer pripravené.

6

Akonáhle urobia trochu farby, vyberte ich a naplňte ich zmesou, ktorú ste si predtým rezervovali. Na vrch náplne pridajte parmazánový syr alebo syr do gratínu. Vezmite plnené huby Opečieme opäť zapečené, akonáhle je syr zlatý a hríby zafarbia.

Hotovo! Vychutnajte si toto lahodné jedlo tak jednoduché na prípravu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť plnené huby, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send