Recepty

Ako variť huby

Pin
Send
Share
Send
Send


Príchod jesene prináša kulinársky zázrak: huby, Tento druh huby, ktorá v skutočnosti zahŕňa rôzne druhy, sa môže konzumovať po celý rok, ak vieme, ako ich chrániť po zbere. Ale bez ohľadu na to, či ste ich kúpili čerstvé, mrazené alebo konzervované, naozaj dôležité je mať jasno o možnostiach, ktoré musíte pripraviť a pochutnať si na vynikajúcom jedle. Nevieš, kde začať? En.com vám dáme niekoľko návrhov variť huby vynikajúcim spôsobom.

Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť rizoto z húb

Niektoré odporúčania pred varením húb

Pre mnoho ľudí je bežné získavať alebo zbierať huby z lesa počas jesene, sezóny zberu tohto jedla par excellence. Ak ich hľadáte sami, musíte byť pri výbere veľmi opatrní, pretože niektoré z nich sú toxické a môžu spôsobiť vážne poškodenie vášho zdravia. Pred začiatkom zberu je potrebné objasniť najbežnejšie jedlé huby.

Ak ich kúpite v čerstvom stave, bude tiež veľmi dôležité ich dobre vyčistiť, inak by zemitá chuť mohla zničiť chuť tohto jedla. A ak ich v tom čase nemáte v úmysle uvariť, je dobré ich uložiť do mrazničky. V našom článku vysvetľujeme, ako zmraziť huby.

Hríby na grile varte

Jednoduchý a ľahký spôsob varenia húb je grilovanie, Intenzívna chuť tohto jedla z neho robí skvelú možnosť slúžiť ako predjedlo spolu s inou zeleninou, ako je brokolica alebo cibuľa, alebo sprevádzať mäso a ryby.

Miešané huby

Ďalšou klasikou v gastronómii sú huby, ktoré sú obľúbené najmä v španielskej kuchyni. Na jej prípravu je potrebné hríbky nakrájať olivovým olejom, soľou, korením a ak chcete, aby nejaká iná prísada zvýšila jej chuť, napríklad cibuľa alebo strúčik cesnaku.

Akonáhle budete pripravení, mali by ste zamiešať vajíčka, zapracovať huby a všetko spolu variť. Keď sa nachádzate v požadovanom bode, zakódujte ho. Nezabudnite však, že čím šťavnatejšie, tým lepšie.

Hubová omáčka

Ak hľadáte pripraviť chutné cestoviny s bylinkovou omáčkou alebo mäso sprevádzané omáčkou plnou chutí, potom je to spôsob, ako variť huby určené pre vás Hubová omáčka je intenzívna a dokonalá na podávanie so šťavnatou dávkou mäsa, takže sa stáva základným prípravkom, ktorý môžete použiť v rôznych pokrmoch.

V našom článku, ako pripraviť húbovú omáčku, postupne vysvetľujeme receptúru.

Cesnakové huby

Základné predplatné, ľahko sa pripravuje a chutné, ktoré vás vždy dostane z problémov cesnakové huby, ktoré sa zvyčajne pripravujú s najbežnejším druhom huby: huby, aj keď sa môžu pripraviť aj z kuriatka alebo z odrody, ktorú chcete.

Príprava je veľmi jednoduchá: na panvicu pridajte olej, šampiňóny vložte do čistého a nakrájaného mäsa a nechajte 5 minút variť. Potom musíte vložiť 3 strúčiky cesnaku, nakrájané na malé kúsky a hrsť petržlenu, korenie nechať uvariť 2 minúty. Pridajte 1/4 šálky bieleho vína, premiešajte a nechajte variť ďalších 5 minút, ak je to potrebné, znovu korenie. Pripravené! V niekoľkých krokoch budete mať chutné jedlo.

Šalátové šampiňóny

S cibuľou, krevetami, zeleninou, ako je brokolica alebo mrkva restované huby Je to perfektná možnosť, keď to spôsobuje, že jeme niečo chutné, bez toho, aby sme sa príliš komplikovali. A musíme iba uvariť ingrediencie malým olivovým olejom, soľou a korením, potom slúžiť a užívať si ako predjedlo alebo prílohu. Jednoduchý spôsob variť huby To vám umožní sať prsty.

Hubová omeleta

hubová omeleta Je to miešaná verzia, ktorá je tiež ideálna pre milovníkov týchto húb. Dobrá správa je, že toto jedlo funguje ako výživné raňajky alebo ako rýchla večera, čo môže byť tiež ľahké, ak pridáme ľahšie ako žĺtky. V našom recepte, ako pripraviť húbovú omeletu, nájdete krok za krokom toto jedlo. Môžete použiť tú istú zložku alebo pridať huby podľa vášho výberu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť huby, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Video: Ragú s kuriatkami a tarhoňou . Marcel Ihnačák. Kuchyňa Lidla (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send