Recepty

Ako otvoriť fľašu vína bez vývrtky

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je pochýb o tom, že otváranie fľaše vína je vždy jednoduchšie, elegantnejšie a má lepšie výsledky, ak použijeme tradičnú vývrtku. Avšak buď preto, že vývrtka je rozbitá, alebo preto, že ju jednoducho nemáte, porozprávame vám rôznymi spôsobmi ako otvoriť fľašu vína bez vývrtky, Ak ich chcete objaviť, čítajte ďalej a my vám to povieme.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako otvoriť fľašu vína s topánkou

Ako otvoriť fľašu vína lyžičkou

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako otvoriť fľašu vína bez vývrtky, je urobiť lyžicu. V tomto prípade, namiesto otvárania fľaše, dostaneme víno. Budeme musieť urobiť tento prípad zasiahnite korok zadnou stranou lyžice, to znamená na konci rukoväte. Cieľom je, aby sa korok postupne pohyboval vo fľaši.

Keď korok prechádza hrdlom fľaše, spadne do fľaše a súčasne uvoľní hornú časť hrdla a umožní, aby sa víno nalialo do pohárov, aj keď korok pláva vnútri nádoby. Ľahké a rýchle.

Možno vás bude zaujímať aj tento ďalší článok o tom, ako zistiť, či je víno zlé.

Ako otvoriť fľašu vína s nožom

Ďalším nástrojom, ktorý nám môže najviac pomôcť pri otváraní fľaše vína bez vývrtky, je nôž. V tejto súvislosti jemnejšia a ostrejšia Výsledkom bude najjednoduchší nôž.

 1. Fľašu otvoríte vložením špičky noža medzi okraj hrdla fľaše a korok.
 2. Keď sa dostanete trochu, pákový efekt, aby sa korok postupne pohyboval von.
 3. Aby ste ju úplne dostali, zopakujte postup na každej strane korku, vytiahnite nôž a vložte ho späť do každej strany úzkeho hrdla.
 4. Akonáhle je korok odstránený na polovicu, môže byť rezaný, aby sa uľahčil manéver pokračovania v odstraňovaní zvyšku korku neskôr.

Je to metóda, ktorá môže byť trochu pomalá, ale je to tak dáva dobré výsledky a umožní nám to vychutnať si fľašu vína bez toho, aby sa korok dovŕšil dovnútra.

Obrázok: Dominiomundial.com

Ako otvoriť fľašu vína handrou

Toto je jeden z najmenej známych spôsobov otvárania fľaše vína bez vývrtky, ale tiež jeden z najúčinnejších, hoci je dôležité, aby sa uskutočňoval opatrne. Z tohto dôvodu budeme potrebovať len to utierka a pevná stena proti ktorému narazí do fľaše.

 1. Obklopte zadok fľaše utierkou, ktorá by sa mala predtým zložiť na niekoľko častí, aby sa dosiahlo väčšie odpruženie.
 2. Akonáhle máte fľašu zadok dobre chránený utierkou, opatrne poklepte dnom fľaše na stenu tak, aby bola fľaša horizontálna k podlahe.
 3. Tento pohyb, ktorý sa niekoľkokrát opakuje a vďaka tlmeniu handry, zabezpečí, aby sa uzáver fľaše postupne pohyboval mimo hrdla fľaše.
 4. Po dostatočnom zasiahnutí dna fľaše uvidíte, že korok sa presunul von. Ak ste vonku na to, aby ste ju mohli odstrániť ručne, odstráňte handričku, položte fľašu na dosku a opatrne ju vyberte a bez toho, aby ste vynaložili príliš veľkú silu, aby ste ju nerozbili.

Možno vás bude zaujímať, koľko kalórií má víno.

Ako otvoriť fľašu vína s topánkou

Nakoniec, ďalšou z najbežnejších metód otvárania fľaše vína bez vývrtky je to s topánkou alebo papučou. V tomto prípade bude technika, ktorú použijeme, rovnaká ako v prípade kuchynskej utierky. Ale pri tejto príležitosti použijeme topánku alebo papuču na výmenu handry v čase úderu, čo spôsobí obuv alebo topánka slúži ako tlmič nárazov.

 1. Za týmto účelom položte zadok fľaše priamo na zadnú časť obuvi. To znamená, že práve vo vnútri topánky je časť najbližšie k päte. Fľaša musí zostať stáť tak, aby bola zvislá len v časti, kde by to urobila naša noha, keď bola oblečená.
 2. Z tejto polohy narazíme na fľašu a topánku na stenu, aby fľaša zostala vodorovne k zemi.
 3. Ako v prípade handry, úrazy spôsobia, že korok sa pomaly pohybuje mimo fľaše.
 4. Ak ste dosť von, jednoducho ich vyberte ručne.

Teraz, keď viete, ako otvoriť fľašu vína bez vývrtky, možno vás bude zaujímať aj tento článok o tom, ako voňať víno.

Obrázok: Flipada.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako otvoriť fľašu vína bez vývrtkyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send