Recepty

Ako si vyrobiť hranolky

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: centromujer.es

Niet pochýb: hranolky Sú chutné. Je to jeden z najpopulárnejších spoločníkov a občerstvenie, ktoré môžeme nájsť, ale realita je taká, že nám tiež poskytujú dobrý obsah tuku, ktorý nie vždy chceme alebo môžeme konzumovať. Máte chuť ich jesť, ale chcete sa obísť bez týchto kalórií navyše? Potom sa vám tento recept zamiluje, en.com, ktorý vysvetľujeme ako si vyrobiť hranolky a získať najlepšie výsledky.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť chrumkavé hranolky Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Ak ich chcete získať mikrovlnné hranolky Lahodné a chrumkavé je veľmi dôležité zvoliť si kvalitné zemiaky, ktoré sú čerstvé a v perfektnom stave. Majte na pamäti, že pre dve osoby zvyčajne postačujú tri veľké zemiaky, takže môžete použiť tento pomer ako referenciu a použiť množstvo zemiakov potrebné podľa hostí.

2

Zemiaky veľmi dobre umyte, odstráňte z pokožky špinu a nečistoty a potom ich oloupajte pomocou noža alebo škrabky.

na zemiaky opražte v mikrovlnnej rúre môžete ich nakrájať tak, ako uprednostňujete: pozdĺž palíc, klasického tvaru, plátkov alebo kociek. Dôležité je, že rez je v poriadku, týmto spôsobom sa zemiaky budú variť omnoho rýchlejšie. Pokúste sa nakrájať všetky zemiaky s rovnakou hrúbkou, aby bolo varenie rovnomernejšie.

3

Akonáhle sú nakrájané, rozdeľte ich v miske alebo miske vhodnej pre mikrovlnné žiarenie. Je veľmi dôležité, aby zemiaky nie sú nahromadené, ak áno, budú sa držať spolu a nebudú dobre pripravené. Položte ich na tanier alebo misu dobre oddelené od seba.

Ak sa všetky zemiaky, ktoré chcete smažiť v mikrovlnnej rúre, nezmestia na jeden tanier, je najlepšie pripraviť niekoľko šarží.

4

Potom do zemiakov pridajte trochu oleja, aby boli chrumkavé a chutné, posypte ich soľou. Môžete použiť kuchynskú kefu, aby ste všetky zemiaky dobre rozmazali olejom.

Môžete tiež pridať trochu cesnakového prášku a korenia, aby ste im dodali iný vzhľad.

5

Zemiaky sa mikrovlnami zohrejú pri maximálnom výkone približne 10 minút. Je vhodné premiestniť zemiaky po 5 minútach, čím zaručíte dokonalé varenie.

Je dôležité si uvedomiť, že doba vyprážania zemiakov v mikrovlnnej rúre sa môže značne líšiť v závislosti od výkonu zariadenia, množstva zemiakov a hrúbky rezu. Takže ak po 10 minútach nie sú pripravení, pokračujte pridávaním ďalších 2 minút a sledovaním, kým nie sú dobre vykonané.

6

Aj keď čipy v mikrovlnnej rúre nebudú úplne rovnaké ako čipy vyrobené s fritézou alebo panvičkou, výsledok bude vynikajúci a obzvlášť zdravší a ľahší.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vyrobiť hranolkyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Domácí hranolky - Roman Paulus - Kulinářská Akademie Lidlu (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send