Recepty

Ako vyrobiť broskyňový džem bez cukru

Džem je produkt, ktorý sa normálne vylučuje z mnohých diét na chudnutie alebo sa ľudia rozhodnú ho neprijímať, pretože zvyčajne majú veľa kalórií, hoci sa vyrábajú z prírodného ovocia. Je to produkt, ktorý sa pripravuje tak, že musí pridať značné množstvo cukru. Okrem toho existuje problém, že existujú ľudia, ktorí to nemôžu brať, pretože majú okrem iného vysokú hladinu cukru v krvi alebo preto, že sú diabetici. Nie je však dôvod úplne oddeliť džem od potravinovej pyramídy, pretože sa dá ľahko pripraviť doma bez cukru. V skutočnosti existuje stále viac a viac prísad, ako je stevia, ktoré vám umožňujú osladiť bez toho, aby ste museli používať cukor a ktoré sa veľmi dobre kombinujú s mnohými plodmi. Jedným z najchutnejších a najjednoduchších džemov je broskyňa.

Od, vysvetlíme krok za krokom ako vyrobiť bez cukru broskyňový džem takže si ju môžete pripraviť doma a môžete ju konzumovať. Ale rovnako ako všetky sladkosti by sa mala jesť s mierou, aj keď neobsahuje cukor.

2 hodiny Nízka náročnosť Zloženie:
 • 1 kilogram zrelých broskýň
 • 200 ml vody
 • 20 gramov prášku stévie
 • 2 gramy agarového agaru
Budete potrebovať:
 • Veľká kastról na sterilizáciu pohárov, v ktorých sa bude džem skladovať.
 • Nôž na šúpanie a nasekanie broskýňového kilogramu.
 • Kastról na varenie broskýň.
 • Sklo na zahusťovanie agaru.
 • Drevená lyžica na odstránenie uviaznutého papiera počas jeho výroby.
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť slivkový džem bez cukru Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripraviť poháre v ktorom bude uviaznutý papier uložený. Je dôležité, aby boli sterilizované tak, aby bol produkt udržiavaný v perfektnom stave. Sterilizáciu je ľahké.

Stačí vziať kastról alebo veľký hrniec, do ktorého musíte umiestniť všetky poháre a naplniť ho vodou. Potom sa zapáli, aby sa voda začala vrieť. Akonáhle je voda v tomto bode, ďalšou vecou je čakať na niečo 15 minút, Po uplynutí tejto doby sa kastrol alebo nádoba odstráni z tepla. Keď je voda teplá, aby ste nespálili, musíte z nádobky, ktorú ste vložili, vybrať všetky nádoby, aby veľmi dobre zaschli predtým, ako nalejete džem, ktorý sa chystáme začať.

2

Prvý krok k pripraviť broskyňový džem alebo bez cukru bez broskýň sa zameriava na broskyne. Toto ovocie musíte vziať, ošúpať a nasekať ho, až kým nezískate kilo.

3

Potom zoberte kastról a vložte doň vodu. Tiež musíte dať kúsky broskýň ktoré ste rezali Po zavedení všetkého ovocia by ste mali urobiť ďalšiu vec, ktorú vložíte do ohňa. Teplota musí byť priemerná. Približne musí byť hrniec asi 20 minút, ktorá je dosť dlhá na to, aby broskyňa zjemnila. Je dôležité, aby ste počas všetkých týchto minút s kastrolom v ohni neustále miešali.

4

Ďalším krokom je začať pripravte agarový agar, Aby ste to dosiahli, musíte vziať pohár alebo podobný obal, do ktorého musíte dať trochu vody na zriedenie agaru. Ak je dobre nariedený, môžete ho pridať do kastrolu, v ktorom sú broskyne už mäkké.

5

Po asi 5 minútach po pridaní agarového agaru dobre zahustiť broskyňou, je čas pridať stevia do tejto zmesi Tu vám ukážeme viac o tom, ako pripraviť džem so steviou.

6

Ak sa vám to páči broskyňový džem mať najmenšie kúsky a natoľko nevnímateľné, môžete ich rozdrviť pomocou vidlice, aby ste znížili ich objem. Džem už máte pripravený a musíte ho dať iba do člnov, aby ste si ho dobre udržali.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť broskyňový džem bez cukru, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Ak sú kusy veľmi veľké a nemôžete ich dostatočne rozdrviť vidličkou, môžete použiť mixér, ale dávajte pozor, aby ste broskyňu nedrvili nadbytočné.
 • Nezabudnite tiež sterilizovať uzávery člnov.
 • Zaseknutý džem, keď je horúci.
 • Po pevnom uzatvorení člna po naliatí jamu je potrebné ich znova sterilizovať na panvici vriacou vodou. Z tohto dôvodu je potrebné, aby voda dobre pokrývala všetky lode (najmenej dva centimetre nad nimi) a čakala znova asi 15 minút. Po uplynutí tejto doby sa môžu v tej istej kastrole ochladiť. Potom, keď sú chladné, stačí ich dobre vysušiť na vonkajšej strane a označiť ich dátumom balenia.