Recepty

Ako vyrobiť kokosový flan s kondenzovaným mliekom

Kokosový flan je veľmi bohatý dezert, ktorý je okrem toho pre tieto horúce dni osviežujúci než iné sladkosti. Na jej prípravu je možné pripraviť niekoľko receptov, aj keď jeden z najchutnejších a najobľúbenejších receptov je strúhaný kokos a kondenzované mlieko. Pravda je, že je to veľmi ľahký dezert, ktorý je tiež ideálnym receptom na začatie v kuchyni alebo pre tých ľudí, ktorí nemajú veľa skúseností s výrobou dezertov. Okrem toho jej príprava nie je príliš dlhá, pretože väčšinu času trávi v ohni alebo v rúre.

Ak sa chcete dozvedieť, ako ju pripraviť, čítajte tento článok ďalej, pretože v tomto texte vysvetlíme ako vyrobiť kokosový flan s kondenzovaným mliekom s týmto krok za krokom recept takže si ju môžete pripraviť kedykoľvek budete chcieť.

10 osôb 1 hodina Nízka náročnosť Zloženie:
 • 1 šálka kondenzovaného mlieka
 • 2 šálky plnotučného mlieka
 • 6 vajec
 • 100 gramov strúhaného kokosu
 • Tekuté cukrovinky
Budete potrebovať:
 • Kastról na ohrev mlieka.
 • Na prípravu zmesi sa použijú dve misky alebo miskové nádoby.
 • Miešacie tyčinky alebo mixér.
 • Kastról pre vodný kúpeľ.
 • Pečenie plechu, ak je vodný kúpeľ v rúre.
 • Veľké flanelové alebo malé flanelové kontajnery.
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť tekvicového pudingu Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvý krok k pripravte kokosový flan s kondenzovaným mliekom je vziať kontajner do kondenzované mlieko zmiešajte s plnotučným mliekom, Normálne mlieko by malo byť teplé, pre ktoré ste ho predtým mali mierne zohriať v panvici na miernom ohni.

Ak chcete pripraviť zmesi rôznych ingrediencií, tak jednej v tomto kroku, ako aj nasledujúcich, ktoré podrobne opíšeme, môžete použiť mixér, ak chcete, aby bol výsledok jemnejší. Ak je preferované, aby výsledkom bol domáci flan, stačí miešať s fúzy.

2

Potom, ak chcete pokračovať v príprave tohto lahodného domáceho flan, musíte si vziať ďalšiu misku, do ktorej budete musieť otvoriť a poraziť 6 vajec.

3

Akonáhle sú vajcia dobre zbité, je ďalším krokom pridajte strúhaný kokos potom dôkladne premiešajte ingrediencie a vytvorí sa ako druh ľahkého a homogénneho krému.

4

Potom by ste mali pridať túto zmes rozšľahaných vajíčok a strúhaného kokosu do predchádzajúcej misky, v ktorej ste kondenzované mlieko zviazali s normálnym mliekom.

5

Teraz, aby ste pokračovali vo výrobe tohto lahodného kokosového flan s kondenzovaným mliekom, je okamih, keď musíte brať flan a dať tekuté cukrovinky v pozadí

6

Ak ste zakryli spodok boku tekutým karamelom a množstvom, ktoré chcete, zoberte panvicu na vložte flaneru do kúpeľne Maria asi 50 minút.

Aj keď je približný čas do vodného kúpeľa 50 minút, je vhodné pred odstránením z ohňa skontrolovať, či je flan dobre vykonaný. Za týmto účelom zoberte nôž alebo pletaciu ihlu a nasaďte špičku. Ak vyjde čistý, vytvorí sa flan.

7

Po uplynutí tejto doby je čas odstrániť flaneru a Nechaj flan vychladnúť, ale bez toho, aby ste ho rozložili. Hneď ako dosiahne izbovú teplotu, môžete ju uložiť do chladničky, aby ju spotrebovala chladnejšie.

ak necháš to v chladničke, pred konzumáciou ju vyberte asi 20 minút, aby nadbytok chladu neznížila jeho chuť. V tom čase opatrne zbúrať tak, aby opustil celok bez rozbitia.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť kokosový flan s kondenzovaným mliekom, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Vodný kúpeľ sa dá robiť aj v peci. V takom prípade by ste mali nechať pripravenú zmes kokosového flane medzi 20 a 30 minútami pri teplote 200 stupňov Celzia. Ďalšou možnosťou je použitie tlakového hrnca. V tomto prípade je čas 50 minút od začiatku pary.
 • Rovnaký postup prípravy tohto receptu je možné uskutočniť tak pri veľkej flanere, ako aj v nádobách na prípravu individuálneho flan.