Recepty

Ako vyrobiť domáci tofu

Pin
Send
Share
Send
Send


tofu Je to veľmi populárne jedlo, pretože je to jedna z najčastejších prísad v vegetariánska strava, Vďaka svojim vlastnostiam a výhodám je tofu perfektnou náhradou mäsa. Nie je však potrebné byť vegánsky, aby ste si mohli užívať výživné látky, ktoré má toto jedlo. Máte chuť pripraviť si tofu? V vysvetlíme ako si vyrobiť domáce tofu Ľahké, zdravé a perfektné pre nespočetné recepty. Využite výhody!

Zloženie: stredne ťažké
  • 250 gramov žltých sójových bôbov
  • voda
  • Citrón
  • Dva veľké hrnce
  • cedidlo
  • Drevená lyžica
  • utierky
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť tofu mäsové gule Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Než začnete urobiť tofu doma Nezabudnite do sitka vložiť veľkú, čistú a suchú kuchynskú utierku, ktorú musíte umiestniť do hrnca. Medzitým budete musieť v inej nádobe uvariť liter vody.

2

Pre domáci recept na tofu je veľmi dôležité odísť namáčanie sójových bôbov v litre vody celú predchádzajúcu noc. Nasledujúci deň ho budete musieť vypustiť dobre, skôr ako umiestnite sójové bôby do veľmi výkonného mixéra, spolu s tromi štvrtinami litra vody (0,75 litra). Veľmi dobre porazte pri maximálnom výkone niekoľko minút, kým tieto prísady nezískajú krémovú textúru.

3

Ďalej budete musieť naliať túto šťavu z bôby do vriacej vody, ktorú sme zohrievali v kvetináči. Všetky tieto prísady veľmi dobre premiešajte drevenou lyžičkou a zahrievajte ich na vysokej teplote, ale sledujte ich, aby ste nespálili domáci recept na tofu.

4

Ak sa hrniec začne plniť penou, je na čase, aby ste recept odstránili z tepla a nalejte do sitka s utierkou. Pomocou drevenej lyžice budete musieť dobre vytlačiť sójovú zmes, aby ste dostali všetku tekutinu. Potom budete musieť tento postup zopakovať znova: sójové pyré povarte v 0,5 litri vody a zmes vypustite znovu pomocou kuchynskej utierky.

Nezabudnite na to vyrobiť domáce tofu túto operáciu varu musíte vykonať a vypustiť sójové pyré dvakrát.

5

Ďalším krokom je náš domáci recept na tofu Sóju znova zovrie asi 6 minút, ale tentoraz budete musieť pridať šťavu z citróna. Miešajte dobre, aby boli všetky ingrediencie integrované a nechajte stáť niekoľko minút od ohňa. Potom budete musieť vypustiť tofu späť do kuchynskej utierky, podľa predchádzajúcich vysvetlení. Aj keď sa tieto kroky opakujú, sú veľmi dôležité, aby sa tofu posilnilo.

6

Po dokončení všetkých týchto krokov budete musieť odstrániť utierku a Nechajte tofu namočiť do veľmi studenej vody najmenej po dobu asi 10 minút, alebo kým nezíska určitú konzistenciu a nie je pripravená na konzumáciu. Čo si myslíte o našom recepte? Odvážaš sa vyrobiť domáce tofu?

7

Poskytujeme vám ďalšie recepty s tofu, ktoré majú cmúľať vaše prsty, ako napríklad tofu majonéza alebo tofu musaka. Vyskúšajte tieto recepty a povedzte nám o svojich skúsenostiach s tofu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť domáci tofu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send