Recepty

Ako vyrobiť ovsenú kašu

Pin
Send
Share
Send
Send


ovsená kaša, známy v Anglicku ako ovsená kaša, sa stali jedným z posledných úspechov sociálnych sietí, pretože je to zdravá, výživná a ideálna alternatíva začať deň raňajkami, ktorá nám dá dobrú dávku vlákniny a energie. Mnohé výhody ovsa na naše zdravie sa zvyšujú vďaka tomuto jedlu, ku ktorému sa pridáva ovocie alebo orechy, aby sa zvýšila jeho výživová hodnota. Ak ste pripravení ju pridať do svojho jedálnička, en.com vám ukážeme našu vlastnú verziu, ktorú môžete objaviť ako vyrobiť ovsenú kašu, z tohto receptu môžete pridať položky, ktoré sa vám najviac páčia, aby ste ich prispôsobili vašim preferenciám.

2 osoby Nízka náročnosť Zloženie:
 • 8 lyžíc ovsených vločiek
 • 2 alebo 3 ovocie podľa chuti (banán, jablko, čučoriedky, černice, jahody atď.)
 • Škoricový prášok (voliteľné)
 • 3 polievkové lyžice polámaných mandlí
 • 500 ml mlieka alebo akéhokoľvek rastlinného nápoja podľa vášho výberu
 • Sladidlo alebo hnedý cukor podľa chuti
 • Štipka soli
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť ľahké ovsené vločky Kroky, ktoré treba urobiť, aby ste urobili tento recept: 1

Predtým, ako začnete s týmito návrhmi programu recept kaše kašaJe dôležité poznať výhody tohto jedla a prečo je vynikajúcou alternatívou začať deň.

ovsená kaša Sú dobrou výživovou možnosťou, pretože:

 • Majú veľký prínos z vlákniny, ktorá nám pomáha zlepšovať črevný tranzit a znižuje zápchu.
 • Vlákno tiež spôsobuje, že sa cítime nasýtení dlhšie, čo je účinok, ktorý sa zvýši pridaním orechov na tanier. Týmto spôsobom budeme konzumovať raňajky, ktoré uspokoja náš hlad celé ráno.
 • Táto celozrnná cereálie nám pomáha chrániť naše srdce pred srdcovými chorobami.
 • Ovsené vločky sú prospešné pre zníženie cholesterolu a nahromadených tukov v našom tele.
 • Obsah cukru v ovocí nám poskytuje krátkodobú energiu, ktorá nám pomáha prebudiť sa.
 • Okrem toho, ovsené vločky sú komplexné uhľohydráty, čo znamená, že vďaka pomalému uvoľňovaniu nám dodáva energiu po celý deň.
2

To najlepšie z ovsená kaša je to, že môžete pridať akékoľvek sušené ovocie alebo ovocie podľa vášho výberu: orechy, slnečnicové semienka, hrozienka, červené ovocie, hruška, jablko, banán, nech už spôsobíte čokoľvek! Vďaka tomu je veľmi univerzálnym raňajkovým jedlom.

Ak chcete začať s prípravou, zapnite vysoké hrnce a zohrejte mlieko alebo zeleninový nápoj, ktorý ste si vybrali, v hrnci. Môžete použiť odstredené kravské mlieko alebo zvoliť iné výrobky, ako je sójové, mandľové alebo ovsené mlieko.

3

Keď je blízko varu, znížte na miernom ohni a pridajte 8 polievkových lyží ovsených vločiek, nezabudnite, že toto opatrenie je určené pre 2 osoby. Ak sa chystáte pripraviť ovsená kaša iba pre vás stačí pridať 250 polievkových lyžíc ovsených vločiek do 250 ml mlieka. Miešajte a potom prikryte 10 minút, aby sa obilie uvarilo.

4

Po tejto dobe vyskúšajte ovsená kaša, cereálie by mali byť mäkké a výsledok by mal byť podobný ovsenej kaši. Keď je hotové, vypnite horúčavu, pridajte štipku soli, aby ste zvýraznili príchuť, premiešajte a nechajte mierne zchladiť, kým rezáte ovocie.

Ak plánujete pridať orechy, ako sú mandle alebo orechy, najlepšie je trochu rozdrviť. Teraz musíte ovocie umyť a nakrájať na malé kúsky, ktoré sa dajú ľahko zjesť jedným skusom. Podávajte ovsenú kašu v miske, posypte trochou hnedého cukru alebo sladidla, ktoré chcete sladiť, pridajte škoricový prášok, ak sa vám páči toto korenie, pridajte ovocie a orechy a to je všetko!

Je to také jednoduché urobiť kaše, Užite si svoj výživný príspevok a raňajkujte ako šampión.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť ovsenú kašu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send