Recepty

Ako chrániť zázvor

Pin
Send
Share
Send
Send


Zázvor alebo kion je výrobok, ktorý sa čoraz viac zavádza do kuchyne kvôli mnohým vlastnostiam a zdravotným výhodám. Jeho použitie tiež umožňuje rôzne použitie v rôznych receptoch na varenie, čo tiež podporuje jeho spotrebu. Jednou z nevýhod je však možno dobre zachovať kion tak, aby nestratil žiadne zo svojich vlastností a vždy ho máme v kuchyni k dispozícii, aby sme ho mohli použiť, keď ho potrebujeme.

V vysvetlíme ako chrániť zázvor takže môžete implementovať tieto tipy a doma si tento fantastický prírodný produkt už nikdy nechať ujsť. Okrem toho existuje niekoľko možností, okrem iného je potrebné udržiavať zázvor čerstvý alebo v oleji. Nech už si vyberiete čokoľvek, budete mať kion vždy perfektný a ako prvý deň, keď ste ho kúpili v obchode.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako používať zázvor v kuchyni

Vlastnosti zázvoru a jeho výhody

Zázvor alebo kion je jedným z najkompletnejších potravinových výrobkov, aké tu sú. V skutočnosti je to jeden z najväčších zdrojov vitamínov, ako sú B6 a C, ako aj minerálne látky, najmä vysoký podiel vápnika, draslíka, horčíka a fosforu. Je bohatá na fenolické látky, ako sú gingeroly, gingerón a shoagoly, okrem kyseliny linolovej a porteolytických enzýmov. Toto výživové zloženie umožňuje medzi vlastnosti a výhody zázvoru nájdeme:

 • Zlepšuje tráviaci systém: Ďumbier pomáha odstraňovať črevné baktérie a mikroorganizmy, ako sú napr Helicobacter pylori, okrem toho, že znižujú nevoľnosť a pomáhajú predchádzať nepríjemným dychom, keď pochádzajú z tráviacich alebo žalúdočných problémov.
 • Posilňuje imunitný systém: Kion pomáha vyrovnať sa s chorobami, ako je prechladnutie a chrípka, pretože podporuje potenie a elimináciu týchto patogénov potom. Okrem toho môžu gingeroly podľa rôznych štúdií inhibovať rast rakovinových buniek.
 • Aktivujte obeh: Príjem Kionu podporuje krvný obeh a je užitočný pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.
 • Zlepšuje svaly: Vďaka svojmu prínosu v mineráloch bráni svalovej slabosti a vzniku svalových kŕčov.
 • Starajte sa o kĺby: Ďumbier pomáha zmierňovať bolesť a opuchy, ktoré sa vyskytujú v kĺboch. Jeho spotreba sa preto odporúča v prípade artritídy a reumatizmu.

Tu vám ukážeme viac o tom, aké sú vlastnosti zázvoru.

Ako udržať čerstvý zázvor - najefektívnejší spôsob

Spravidla sa kupuje čerstvý zázvor doma na varenie. Je dôležité tento produkt uchovávať v čo najväčšej možnej miere, aby si zachoval svoje vlastnosti. Ústne slovo, rôzne metódy a ochranné systémy prechádzajú, ale čoako udržať čerstvý zázvor? Najúčinnejším systémom je to, čo vám vysvetlíme, a navyše je tiež oveľa jednoduchšie ako ostatné.

 1. Vezmite čerstvý neloupaný kón a zabaľte ho do papiera, ako sú kuchynské utierky alebo papierové servítky.
 2. Vložte ju do plastového vrecka s vzduchotesným uzáverom pre potraviny predávané na použitie v potravinách.
 3. Vložte vrece do zásuvky na zeleninu v chladničke alebo chladničke.

Kion tak zostane bez problémov a bude ho čerstvý na použitie počas 3 týždne o. Viac ako dosť času na jeho konzumáciu. Jedným z najbežnejších spôsobov je príprava infúzie, preto vám odporúčame prečítať si článok Ako pripraviť infúziu čerstvého zázvoru.

Iné spôsoby zachovania zázvoru

Okrem systému, ktorý sme vysvetlili v predchádzajúcej časti, je možné zázvor konzervovať aj inými spôsobmi, ktoré sú tiež dosť efektívne, aj keď sú trochu pracnejšie:

Ako chrániť strúhaný zázvor

Je to ďalšia možnosť, ale ako možno zachovať strúhaný zázvor? Je to ľahké Musíte ho nastrúhať, iba ak ste ho kúpili a zabalili ho aj do papiera. Potom ho vložte do plastového vrecka a nechajte ho v zásuvke na zeleninu v chladničke. V takom prípade môžete zabaliť rôzne dávky strúhaného zázvoru v závislosti od množstva, ktoré použijete, aby ste nemuseli vyberať celú tašku z chladničky pri každom použití.

Udržujte zázvor v oleji

Systém konzervovania zázvoru v oleji je o niečo zložitejší, pretože musíte vložiť olej do nádoby v peci s nastrúhaným kiónom pri teplote 65 ° C približne na 2 hodiny. Po vychladnutí je potrebné tento olej dobre uskladniť vo fľaši, na odstránenie zvyškov koreňa je potrebné ho najskôr odliať. To bude trvať niektoré 6 mesiacov, Napríklad to ide veľmi dobre recepty so zázvorom ako šaláty, aby ich obliekli a dali im iný dotyk.

Objavte viac informácií o výrobe tohto domáceho oleja v našom článku o tom, ako vyrobiť domáci zázvorový olej.

Udržujte kandizovaný zázvor

Udržiavanie zázvoru trvá dlhšie ako jeho udržiavanie čerstvé, pretože musíte urobiť džem, ktorý je o niečo pracnejší ako vyššie uvedené procesy. Aby ste to dosiahli, potrebujete štvornásobné množstvo cukru a dvojnásobné množstvo vody, ktoré musí kion skonfiškovať. Proces pozostáva z:

 1. Olúpame a nakrájame zázvor na tenké plátky.
 2. Vložte ju do hrnca s vodou, až kým nedosiahne bod varu.
 3. Nechajte to dusiť, až kým neponúknete. Zvyčajne to trvá asi 60 minút.
 4. Vypustite to.
 5. Pripravte sirup a do hrnca vložte cukor a vodu.
 6. Po rozpustení cukru pridajte zázvor.
 7. Počkajte, kým varí asi 90 minút alebo kým sirup takmer nevyschne.
 8. Vyberte kion a položte ho na papierové utierky, aby sa ochladil.
 9. Vezmite kion a zabaľte ho do cukru, akoby to bola želé.
 10. Kandizovaný kion pridajte do tesne uzavretej sklenenej nádoby a uložte ju do skrinky alebo do chladničky.

V tomto recepte sa môžete dozvedieť viac o tom, ako pripraviť kandizovaný zázvor.

Ako udržať zázvor dlhšie

Rôzne spôsoby konzervácie zázvoru zvyčajne predlžujú jeho expiračnú dobu, napríklad v prípade zázvoru v oleji trvá až šesť mesiacov. Jeho životnosť je však možné o niečo ďalej predĺžiť.

Udržujte čerstvý zázvor dlhšie

A čoako udržať zázvor dlhšie? Kľúčom je postupovať podľa krokov, ktoré sme vám poskytli v časti s názvom „Ako udržať čerstvý zázvor - najefektívnejší spôsob“, ale uchovávanie vrecka v mrazničke namiesto chladničky. Môžete tak prekonať obdobie šiestich mesiacov o niečo dlhšie a ľahko si môžete vyzdvihnúť porcie, ktoré potrebujete.

Udržujte zázvor dlhšie: odštiepky alebo dehydratované

Ďalším spôsobom, ako vydržať dlhšie, je dehydratujte zázvor alebo kion, hoci týmto spôsobom už nie je čerstvý a jeho vlastnosti sú menšie. Môže byť dehydratovaný v rúre alebo v mikrovlnnej rúre. Musíte ju len nakrájať na tenké plátky, umiestniť ich osobitne na veľký podnos alebo tanier, ktorý je vhodný pre spotrebič, ktorý používame, a nechať mu toľko času, aby ste stratili čo najväčšie množstvo vody, nechajte ho suchý a chrumkavý. Odporúčame vložiť stredný výkon a sledujte, kým neuvidíte, že získa požadovanú textúru. Táto možnosť je ideálna zázvorové lupienky a berte ich ako občerstvenie alebo občerstvenie.

Dúfame, že vám vďaka týmto tipom vieme, ako chrániť zázvor a rôzne formy, ktoré máte. Vždy je však vhodné v obchode nakúpiť množstvo, ktoré je potrebné čo najpresnejšie, takže ho nemusíte uchovávať. Aj keď si zachováva vlastnosti, je vždy vhodné konzumovať najčerstvejšie možné potravinové výrobky.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako chrániť zázvorOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send