Recepty

Ako pripraviť grilované vajcia

Pin
Send
Share
Send
Send


Vajce je jedným z najjednoduchších jedál na varenie a okrem toho existuje tisíc vynikajúcich spôsobov, ako ho pripraviť. Ďalej vám navrhneme dokonalý recept, ak chcete jesť dobrú stravu alebo schudnúť bez toho, aby ste sa vzdali potešenia z jedenia najbohatších potravín.

Grilované vajcia sú jednoduchý, rýchly, chutný a veľmi zdravý recept, ktorý môžete kombinovať podľa svojich predstáv s inými prísadami. Ak chcete zistiť, postupujte podľa krokov, ktoré podrobne uvádzame nižšie ako pripraviť grilované vajcia A vychutnajte si zdravé a chutné jedlo.

1 osoba 15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 1 vajce
  • 1 malá lyžica olivového oleja
  • Štipka soli (voliteľné)
  • Sprievodný šalát (voliteľné)
  • Trochu petržlenu
Mohlo by vás zaujímať aj to, ako pripraviť grilované prepeličné vajcia. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je rozhodnúť sa, ktoré ingrediencie budú sprevádzať vajíčko a zhromaždiť ich všetky. V tomto prípade je recept určený pre ľudí, ktorí si chcú užiť zdravé a nízkokalorické jedlo, preto odporúčame vajíčko sprevádzať trochou šalátu a petržlenu. Ak chcete, môžete vajce sprevádzať špargľou, paradajkami atď.

Ak chcete objaviť všetko, čo vám toto jedlo môže poskytnúť, nenechajte si ujsť nasledujúci článok o výhodách vajec.

2

Potom zohrejte nelepovú panvicu tak, aby sa vajíčko nelepilo a pomocou obrúsky natrite trochu oleja. Použitie vložky vám to umožní dobre kontrolujte množstvo oleja, ktorý pridáte do svojho receptu a zabráni vám v prechodu. Na nasledujúcom obrázku vidíte, ako sme to dosiahli:

3

Akonáhle je panvica horúca, pridajte vajíčko a nechajte ho urobiť pár niekoľko minút na miernom ohni, V závislosti od vášho vkusu môžete nechať vajíčko urobiť viac alebo menej času.

Kým je grilované vajíčko uvarené, môžete začať pripravovať zvyšné ingrediencie. Šalát starostlivo očistite a podľa potreby pridajte ďalšie zdravé prísady, ako napríklad mrkvu alebo paradajky.

4

Nakoniec vyberte grilované vajíčko z panvice a podávajte ho na tanier, na ktorom ste predtým pripravili šalát a ostatné prísady. Pretože odporúčame pridať malá petržlenová vňať na vajíčko, aby mu dodalo viac chuti.

Viete, čo je najlepšie z tohto jednoduchého a zdravého receptu? Grilované vajce môžete jesť na raňajky aj na ľahkú večeru. Vy si vyberiete!

Koľko kalórií má grilované vajíčko?

Ak vás zaujíma, koľko grilované vaječné kalórie, mali by ste vedieť, že tento recept obsahuje iba približne 90 kalórií, zatiaľ čo celoživotné vyprážané vajíčko s množstvom oleja môže dosiahnuť 200 kalórií. Ak chcete zmierniť svoju váhu alebo stratiť kilogramy navyše so zdravými receptami, sprevádzajte grilované vajíčko ďalšími zdravými prísadami, ako je šalát alebo grilovaná zelenina, a vychutnajte si chutné a veľmi zdravé jedlo.

Ak si chcete pripraviť ďalšie recepty s vajíčkami, ktoré sú ideálne na chudnutie, pozrite si tento článok o tom, ako pripraviť vaječný špenát.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť grilované vajcia, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send