Recepty

Ako vyrobiť jogurt kefír

Pin
Send
Share
Send
Send


kefír Je to huba s probiotické vlastnosti Obsahuje rovnaké mliečne baktérie a jeho spotreba ponúka pre telo viac zdravotných výhod. Jedným z najbežnejších spôsobov konzumácie je jeho príprava na prípravu jogurtu, možnosť, ktorú môžete použiť na raňajky, desiatu a dokonca spolu s obilninami. Ak chcete vedieť ako vyrobiť jogurt kefír, postupujte podľa pokynov, ktoré ponúkame v tomto článku.

Viac ako 2 hodiny Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 3 polievkové lyžice kefírových uzlov
  • 2 litre mlieka
  • Cukor alebo prírodné sladidlo podľa chuti
  • Ak je to potrebné, ovocie v kusoch: broskyňa, broskyňa alebo kockové jahody.
Budete potrebovať:
  • Sklenená nádoba
  • Drevené alebo plastové palety
  • Čajová utierka
  • Liga drží utierku
Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť kefír mlieka. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvá vec, ktorú potrebujete na výrobu jogurtu kefír, je dostať kefírové uzly, Akonáhle ho máte, vložte tri lyžice uzlíkov do sklenenej nádoby, môže to byť akákoľvek stará fľaša, ktorú by ste mali zakryť pred slnečným žiarením pomocou látky, aby ste zabránili výmene a zničeniu kyseliny v hube. Chuť jogurtu. Používa tiež palety a náčinie z plastu alebo dreva, pretože vlastnosti hliníka alebo iného kovu môžu modifikovať vlastnosti kefíru.

2

Druhým krokom výroby jogurtu kefír je pridajte liter mlieka do uzlov kefíru ktoré ste umiestnili do sklenenej nádoby. Potom nádobu prikryte tkaninou a nechajte ju stáť pri izbovej teplote počas 24 hodín, aby došlo k fermentácii. Toto obdobie môže trvať dlhšie v závislosti od množstva použitých kefírových uzlov.

3

Po 24 hodinách fermentačného obdobia je potrebné vyberte kefír, Odkryte sklenenú nádobu a pomocou drevenej palety začnite robiť kruhové a veľmi hladké pohyby, aby sa celý obsah nádoby premiešal. Po zmiešaní pokračujte v namáhaní obsahu a dávajte pozor, aby ste nerozbili hríby kefíru.

4

Po obsypaní obsahu musíte kefír vložiť do sklenenej nádoby so zvyškom litra mlieka, aby ste ich mohli správne uchovať. Celý predchádzajúci proces zopakujte, aby sa huby opäť fermentovali. Mlieko, ktoré ste napli, by sa malo skladovať v inej sklenenej nádobe, prikryť handrou a udržiavať pri izbovej teplote, čo umožní jej mierne zahustenie.

5

Po odpočinku fermentovaného mlieka pri izbovej teplote sa prípravok zahustí. Potom to môžete ochladiť a užiť si lahodný kefírový jogurt, Na zmiernenie úrovne kyslosti alebo na príjemné potešenie môžete sladiť sacharínom podľa chuti alebo sprevádzať čerstvé ovocie, ako sú broskyne alebo nakrájané jahody.

6

pamätať uložte svoje uzly kefíru do pohára zostane liter mlieka tak, aby rástli a boli prirodzene konzervované. Ak necháte svoje kefírové uzlíky bez mlieka alebo ich uložíte v chladničke, poškodia alebo upravia ich vlastnosti.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť jogurt kefírOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send