Recepty

Ako pripraviť zeleninovú polievku pre stravu

Chceli by ste stratiť pár kilogramov bez toho, aby ste museli každý deň cvičiť v telocvični? Existujú špeciálne diéty, ktoré sa zvyčajne používajú, keď chceme schudnúť v krátkom čase, buď preto, že musíme ísť na svadbu alebo na inú dôležitú udalosť a radi by sme nosili tenšiu siluetu. Jednou z najpopulárnejších je polievková strava s obsahom tuku, ktorá spočíva v konzumácii tohto jedla vyrobeného iba zo zeleniny denne počas 7 až 15 dní. S týmto výživovým plánom sa požadované výsledky zvyčajne dosiahnu v krátkom čase, pretože jeho rastlinné zložky majú veľmi nízky obsah kalórií a vy môžete vylúčiť zadržané tekutiny v tele a spáliť tuk.

Akú zeleninu si však musím zvoliť na chudnutie? Pokračujte v čítaní tohto článku a objavte ho ako pripraviť zeleninovú polievku pre stravu a ako ju správne konzumovať, aby ste dosiahli chudnutie. Berte na vedomie!

Tiež by vás mohlo zaujímať: Najlepšie zelenina na večeru

Zeleninová polievka pre výživu: prísady a vlastnosti

Zeleninová polievka je vývar vyrobený z prísad, ktoré vynikajú nízkym obsahom kalórií a obsahujú vlastnosti, ktoré urýchľujú spaľovanie tukov. Napriek tomu nižšie vysvetlíme, čo sú najlepšia zelenina na prípravu stravy a jej vlastnosti:

Biela kapusta alebo kapusta

Kapusta je zelenina, ktorá vyniká vysokým obsahom minerálov, najmä draslíka, vápnika a síry. Vďaka týmto výživným látkam má táto zelenina tráviace a preháňacie vlastnosti, ktoré zabraňujú zápche a ťažkému tráveniu. Okrem toho ide o veľmi nízkokalorické jedlo (40 kalórií na 100 gramov) a je nasýtené, takže môžeme schudnúť bez toho, aby sme museli hladovať.

Viac sa o tom dočítate v tomto ďalšom článku o tom, ako pripraviť kapustovú stravu.

cibuľa

Cibuľa je zelenina bohatá na vodu a minerály ako síra, draslík a fosfor. Vďaka nim má vynikajúce alkalizačné a diuretické vlastnosti, ktoré nám pomáhajú detoxikovať a čistiť telo a znižujú zadržiavanie tekutín zvýšením množstva moču. Podobne ako kapusta, aj cibuľa je nízkokalorická zelenina (20 kalórií na 100 gramov), takže je ideálna na výrobu zeleninovej polievky na chudnutie.

Odporúčame tiež poznať túto Dietu z cibuľovej polievky, ako schudnúť.

zeler

Ďalšou nevyhnutnou zeleninou na výrobu zeleninovej polievky je zeler, pretože prispieva iba 19 kalóriiami na 100 gramov. Okrem toho je zeler bohatý na vápnik, draslík, síru a meď, čo mu dodáva silné močopudné vlastnosti, ktoré nám pomáhajú udržiavať v tele menej tekutín.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto jedle a jeho vlastnostiach na chudnutie, môžete si prečítať tento ďalší článok o tom, ako pripraviť zelerovú čistiacu polievku.

Zelený korenie

Podobne ako predchádzajúca zelenina, aj zelená paprika je zelenina, ktorá vyniká nízkou kalorickou hodnotou, a ak ju uvaríme, poskytuje iba 10 kalórií na 100 gramov. Má tiež bohatosť na vlákninu, minerály (draslík, síru, horčík a vápnik) a vitamíny (najmä vitamín C). To všetko poskytuje zažívacie, diuretické a saturačné vlastnosti, ktoré nám pomôžu chudnúť ľahšie.

paradajka

Paradajka je zelenina, ktorá sa vyznačuje vysokým obsahom draslíka, ale dobre prispieva aj k iným minerálom, ako je fosfor a chlór. Vďaka tomuto nutričnému bohatstvu má paradajka diuretické a kardioprotektívne vlastnosti, ideálne na chudnutie.

Ako vyrobiť zeleninovú polievku pre stravu - recept

Teraz, keď vieme všetky výhody, ktoré nám prinesú ingrediencie vybrané na výrobu tohto chudnutého jedla, vysvetlíme nižšie ako pripraviť zeleninovú polievku pre stravu krok za krokom S veľmi jednoduchým receptom. Uistite sa však, že v kuchyni máte nasledujúce množstvo tejto zeleniny, aby ste mohli pripraviť vývar na čistenie horákov na zeleninu a tuky:

prísady

 • Polovica kapusty alebo biela kapusta
 • 6 cibule
 • 6 paradajok
 • 3 zelerové stonky
 • 2 zelené papriky
 • Soľ a korenie

spracovanie

 1. Najskôr musíte umyť všetku zeleninu, aby ste odstránili zvyšky špiny a nečistôt. Paradajky potom ošúpeme a spolu s ďalšou zeleninou nakrájame na malé kúsky.
 2. Pridajte do hrnca všetku nasekanú zeleninu spolu s dostatočným množstvom vody, ktorá pokryje dvojnásobok objemu zeleniny.
 3. Potom hrniec zakryte a nechajte zeleninu prevariť na veľmi nízkej teplote, kým sa dobre neuvari.
 4. Podávajte porcie (teplé alebo studené) a zvyšok uložte na konzumáciu pri iných príležitostiach. Po dokončení zopakujte tento jednoduchý recept.

Ak chcete vedieť ako piť zeleninovú polievku, ako schudnúťV ďalšej časti si vysvetlíme, ako pripraviť tukovú polievku na spaľovanie tukov.

Ako pripraviť zeleninovú polievku - krok za krokom

zeleninová polievka Ide o pomerne prísny stravovací plán, ktorý pozostáva z kŕmenia hlavne týmto vývarom počas 7 dní. Je však dôležité, aby postupujte podľa odporúčaní Necháme vás každý deň v týždni, aby ste dosiahli dobré výsledky.

 1. Počas prvého dňa stravovania môžete kŕmiť iba zeleninovú a ovocnú polievku s malým obsahom cukru a saturačnými vlastnosťami, ako je melón alebo melón. Počas celého dňa budete musieť spotrebovať veľa vody (najmenej 2 litre). Vyvarujte sa spracovaných štiav a iných cukrov za každú cenu.
 2. V tento deň budete musieť naďalej kŕmiť zeleninovú polievku spolu s inou zeleninou, grilovanou, dusenou alebo praženou. Avšak budete sa musieť vyhnúť zelenine, ako sú zemiaky, fazuľa, kukurica alebo hrach a variť ich bez masla a / alebo oleja.
 3. Tretí deň tohto plánu môžete doplniť zeleninovú polievku spolu s potravinami prvého a druhého dňa a vyhnúť sa tak produktom, ktoré sme komentovali.
 4. Počas štvrtého dňa budete musieť pokračovať v polievke a doprevádzať ju saturujúcim a energickým ovocím, ako sú banány. Okrem toho môžete do stravy zahrnúť aj odstredené mlieko.
 5. Okrem rastlinného bujónu začleníme aj bielkoviny živočíšneho pôvodu, ako sú bielkoviny obsiahnuté v mäse (do pol kilogramu). Nezabudnite piť najmenej 2 litre vody denne.
 6. Šiesty deň budete musieť vziať aspoň jednu porciu oblečenia a hlavné jedlá musia pozostávať zo zeleniny a chudého mäsa (vždy uvarené na grile alebo v rúre).
 7. V posledný deň diéty budete musieť zaradiť porciu hnedej ryže a zvyšok potravín, ktoré sme vysvetlili v predchádzajúcich dňoch. Budete musieť mať porciu zeleninovej polievky denne.

Skontrolujte, či tu najlepšie nasýtené jedlo, takže máte viac nápadov, čo jesť.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť zeleninovú polievku pre stravuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.