Recepty

Čo sú chudé mäso

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: guiamais.com.br

Počujeme často o nich hovoriť chudé mäso, sú to proteíny s nízkym obsahom tuku, ktoré sa musia konzumovať najmä v prípade pacientov so srdcovými chorobami, mastnými pečeňami, problémami s cholesterolom alebo nadváhou. V čase nákupu však nie sme vždy jasní čo sú chudé mäso, ktoré škrty by sa mali zvoliť a ktoré by sa nemali zneužívať. Stalo sa vám to?, Quiet en.com podrobne vysvetľujeme všetko, čo potrebujete vedieť chudé mäso.

Môže vás tiež zaujímať: Čo je to červené mäso

Čo znamená chudé mäso?

Zistiť, že a mäso je chudé Bude potrebné poznať vaše percento tuku. Chudé mäso sa považuje za akýkoľvek druh alebo kus, ktorý obsahuje menej ako 10% tuku na 100 gramov, čo z neho robí zdravú bielkovinu.

V predvolenom nastavení niektoré mäso vstupuje priamo do chudej skupiny, zatiaľ čo iné budú závisieť od vybraného strihu.

Chudé mäso: kurča

kura, keďže ide o biele mäso, vstupuje do skupiny chudého mäsa, pričom sa vždy zohľadňuje, že by sa malo konzumovať bez kože, aby sa zabezpečilo, že percento tuku sa skutočne zníži. Oblasti prsníkov a stehien sú tie, ktoré ponúkajú menej lipidov.

V tomto vysvetlíme, ako uvariť kuracie prsia jemným a chutným spôsobom, ako si vychutnať bohaté a výživné jedlo bez ľútosti.

Chudé mäso: morčacie mäso

Rovnako ako kura, Turecko Je považované za chudé mäso kvôli svojmu nízkemu obsahu tuku a cholesterolu, pričom prsia a stehná sú časťami s najnižším kalorickým príjmom. Tento proteín je ideálny pre tých, ktorí chcú jesť zdravú výživu alebo schudnúť znížením príjmu tukov.

Môžete si pripraviť chutné pečené morčacie prsia alebo pečené morčacie stehno a vychutnať si jeho lahodnú chuť.

Chudé mäso: králik

Vzhľadom na dôležitý obsah svalových vlákien a nízky obsah tuku králik Je to bielkovina považovaná za chudú, ideálna pre tých, ktorí si chcú vychutnať mäso s jemnou chuťou bez pridávania príliš veľkého množstva kalórií do stravy.

Existuje niekoľko tradičných receptov s králikom, takže si môžete vychutnať cesnak, dusený bazalkou alebo pečený.

Chudé mäso: niektoré kusy teľacieho, bravčového a jahňacieho mäsa

Aj keď sa chudé mäso tradične považuje za mäso uvedené vyššie, niektoré kusy teľacieho, bravčového a jahňacieho mäsa sa tiež považujú za chudé, pretože obsahujú menej ako 10% tuku, napríklad:

  • Teľacie: sviečková, vákuum a sviečková.
  • Jahňatá: kusy stehien.
  • Bravčové mäso: bedro, plece a sviečková.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Čo sú chudé mäsoOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send