Recepty

Ako otvoriť ustrice

Pin
Send
Share
Send
Send


Ustrice sú jedným z najchutnejších jedál, ktoré si môžete vziať. Predtým však budete musieť urobiť jednu vec: otvoriť ich. Otváranie ustríc môže byť zložitejšou úlohou, ako sa zdá na začiatku, a ak sa to nedarí dobre, môže to nakoniec spôsobiť, že vám ustria ustrice alebo aspoň nebudú tak chutné, ako by mohli.

Ak chcete vedieť ako ľahko otvoriť ustrice a vo vašom dome čítajte ďalej a povieme vám to. Nenechajte si ujsť!

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako čistiť ustrice

Pred otvorením a jedením ustríc ...

Pred začatím otvárania a konzumácie ustríc je potrebné objasniť niekoľko bodov. Prvá vec, ktorú musíme mať na pamäti, že ustrice sú chutné jedlo. To znamená, že je veľmi dôležité, aby sme sa ubezpečili sú v dobrom stave, V opačnom prípade je to misa, ktorá môže sedieť naozaj zle, takže ak zistíme akúkoľvek stopu, ktorá nás núti myslieť si, že ustrice môžu byť v zlom stave, radšej ich zahodíme.

Vedieť, či je ustrica v dobrom stave, čo musíme dostať je dostať sa k stolu nažive, Keď ustrice umierajú skôr, ako sa otvoria, sú s najväčšou pravdepodobnosťou v zlom stave a ak dôjde k ich konzumácii, povedú k otrave, ktorá nás udrží niekoľko dní medzi posteľou a kúpeľom.

Možno vás bude zaujímať aj tento článok o čistení ustríc.

Ako zistiť, či je ustrica v zlom stave

Stáva sa, že vie, či je ustrica v zlom stave, mali by ste sa pozrieť na toto:

  • Škrupina je otvorená: Prvá vec, ktorú by sme mali zvážiť, či je ustrica nažive, je, že škrupina je uzavretá. Ustrica s otvorenou škrupinou bude ustrica, ktorá je už mŕtva, av tomto prípade to bude ustrica, ktorú musíme zlikvidovať, aby sme sa vyhli prípadnej otrave.
  • Škrupina vonia silne alebo zle: Po druhé, ďalším prvkom, ktorý naznačuje, či je ustrica dobrá alebo nie, je jej vôňa. Vôňa ustrice v dobrom stave musí byť svieža, zvyčajne sa porovnáva s vôňou mora. Vôňa, ktorá je zároveň sladká a slaná, ale predovšetkým svieža. Ak ustrica vonia príliš silne alebo vonia ako minulé ryby, bude to ustrica v zlom stave, preto ju musíme okamžite zlikvidovať.
  • Škrupina váži málo: nakoniec, tretím prvkom, ktorý nám povie, či je ustrica v dobrom stave alebo nejesť, bude jej hmotnosť. Keď ustrica zostáva so škrupinou uzavretou, ukladá do nej morskú vodu. Toto je zvyčajne známkou toho, že ustrica žije a je v dobrom stave. Ak si pri držaní ustrice všimneme, že jej hmotnosť nezodpovedá jej veľkosti, mali by sme o tom ustrice pochybovať, pretože je možné, že je v zlom stave, aj keď sa škrupina úplne neotvorila.

Vedeli ste, že ustrice sú afrodiziakum? Viac sa dozviete v tomto clánku Čo sú afrodiziacké potraviny.

Ako otvoriť ustrice bez otváračov

Keď zistíme rozdiely v ustriciach v dobrom stave od tých, ktoré nie sú, môžeme sa pustiť do výzvy otvorenia. Bude to komplikovanejšie, ako sa na prvý pohľad zdá, takže prvú vec, ktorú musíme mať na pamäti, je to Budeme potrebovať správne nástroje:

  • Kuchynský nôž
  • Ochranné rukavice

Pred otvorením ustríc nožom sa odporúča očistiť ich zvonka studenou vodou a vhodnou kefou, pretože to umožní odstrániť zvyšky piesku a triesok z škrupiny, ktoré by mohli spadnúť v čase otvorenia. Proces otvorenia ustrice je jednoduchý, ale vyžaduje správnu techniku.

  1. Na jednej strane držíme ustricu s konkávnou časťou škrupiny vedľa dlane, zatiaľ čo hladká časť škrupiny zostane hore a bude stále viditeľná.
  2. Z tejto polohy, s rukavicami za všetkých okolností, vezmeme druhou rukou nôž (ktorý by mal byť veľký, odolný a dobre nabrúsený) a najprv vložiť špičku medzi oboma škrupinami.
  3. Ďalej budeme manévrovať, aby sme mohli otvoriť väčšiu časť čepele noža, a keď sa nakloníme, vyvineme silu na otvorenie obalu.
  4. V momente, keď začujeme charakteristický otvárací zvuk, nastane situácia, keď môžeme ľahko odstrániť jednu zo škrupín a presunúť sa na ďalšiu ustricu.
  5. Počas celého procesu je veľmi dôležité, aby sa ustrica nenakláňala, aby udržala všetku vnútornú šťavu aj po jej otvorení.

Po otvorení ustríc ich vložíme do ľadové lôžko na tanieri aby boli udržiavané v dobrom stave od okamihu, keď ich otvoríme, až kým im neslúžime pri stole. Ak ju chcete konzumovať, môžeme to urobiť priamo alebo pridaním niekoľkých kvapiek citrónovej šťavy.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako otvoriť ustriceOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Konzumujte ustrice, ale pred tým si pozrite tento návod (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send