Recepty

Zlaté mlieko: výhody a ako ho pripraviť

Pin
Send
Share
Send
Send


V posledných desaťročiach sa v oblasti výživy objavili pokroky a objavy, vrátane tých, ktoré sa v našej strave vyskytujú, niektoré výrobky, ktoré neboli v našej každodennej strave pravidelne a ktoré majú veľký prínos pre naše zdravie a ktoré môžu pomôcť predchádzať určitým typom chorôb alebo môže znížiť šance, že v budúcnosti sa vyvinú niektoré patológie, ktoré môžu významne ovplyvniť náš spôsob života.

Jasným príkladom je to, ako sme postupne zahrnuli do západnej spoločnosti určité výrobky, ktoré sa bežne vyskytujú v strave iných spoločností, ako je napríklad východná, ktoré majú veľmi prospešné vlastnosti pre naše telo, ale ktoré sme nevedeli. Vďaka nárastu kultúrnej výmeny sme objavili niekoľko obvyklých prípravkov vo vašej strave, ktoré tiež zlepšujú kvalitu nášho života. Jedným z nich je zlaté mlieko. Stále ju nepoznáš? V vysvetlíme, čo je zlaté mlieko, jeho výhody a ako ho pripraviť.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť mandľové mlieko

Čo je to zlaté mlieko alebo kurkumské mlieko

Zlaté mlieko, ktoré sa tiež nazýva zlaté mlieko, v angličtine alebo zlaté mlieko, dostáva toto meno pre svoju charakteristickú zlatú farbu. Prečo predstavuje tento tón? Pretože jeho hlavná zložka a zodpovedná za všetky výhody, ktoré nám prináša, je kurkuma, Pravdepodobne ste už o tomto produkte počuli. Kurkuma je korenie pochádzajúce z najviac tropických oblastí Indie. Tiež iste už viete, karí a používať ho pre vaše jedlá. Žltožltá farba, ktorá charakterizuje kari, je spôsobená kurkumou v zmesi korenia, ktorú má.

Domáce kurkuma sa pripravuje veľmi jednoducho, okrem toho, že je veľmi hospodárny. Nemusíte používať kravské mlieko pripraviť ho, ak ste alergický alebo neznášanlivý na laktózu alebo jednoducho dávate prednosť niektorému z mnohých typov rastlinné mlieko Dnes máte k dispozícii. Zistíte, že má príjemnú chuť a že ju môžete bez problémov včleniť do svojej týždennej alebo dennej stravy. Okrem toho budete mať úžitok zo všetkých jeho vlastností.

Aké sú výhody zlatého mlieka?

priaznivé vlastnosti, ktoré má zlaté mlieko Sú spôsobené charakteristikou kurkumy. Toto korenie je bohaté na výživné látky kurkumín a prírodné antioxidanty ktoré môžu vďaka svojim vlastnostiam priniesť nášmu telu veľké výhody:

 • Pomôžte imunitnému systému: Jednou z hlavných vlastností kurkumy je to, že pomáha posilňovať našu obranu, preto sa dôrazne odporúča začleniť ju do našej stravy najmä v tých chvíľach, keď trpíme stresom alebo keď prichádza prvá prechladnutie sprevádzaná vírusmi, prechladnutím a chrípkou. Týmto spôsobom budeme stimulovať tvorbu protilátok, aby sme sa chránili pred vonkajšími činiteľmi.
 • Uľahčuje proces trávenia: Zvyčajne trpíte ťažkým trávením s mnohými plynmi? Kurkuma je perfektný produkt na zmiernenie týchto nepohodlí, pretože vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam zlepšuje trávenie, znižuje kyslosť na úrovni žalúdka a zvyšuje uvoľňovanie žlče na úrovni pečene, čím pomáha tráviť jedlo.
 • Doplnok na zlepšenie artritídy a osteoartritídy: Ako sme už uviedli, toto korenie má protizápalové schopnosti, takže je dobrým doplnkom pri liečbe patológií, ako je osteoartritída alebo artritída, ktoré ovplyvňujú kĺby, čo pomáha znižovať nepohodlie.
 • Zlepšuje zdravie pokožky a vlasov: Ak si zvykneme pravidelne zahrňovať kurkumu v našej strave, všimneme si určité zlepšenia na našej koži a na vlasoch. Pleť sa ľahšie regeneruje a bude lepšie vyživovaná a naše vlasy budú silnejšie a jasnejšie.

Dozviete sa viac o vlastnostiach tohto horúceho nápoja s týmto ďalším článkom, v ktorom vysvetľujeme liečivé vlastnosti kurkumy.

Ako pripraviť zlaté mlieko - ľahký a chutný recept

Môže ľahko pripravte zlaté mlieko doma, Prvým krokom je urobiť kurkuma pasta a potom sa pripraví zlaté mlieko. Na to budete potrebovať:

prísady

 • 150 ml filtrovanej vody.
 • 30 g kurkumického prášku.
 • 1/2 malej lyžice čierneho korenia (zosilňuje priaznivé účinky kurkumy).
 • 250 ml mlieka, ktoré uprednostňujete.

Odporúčame vám, aj keď to nie je nevyhnutné, pridať 1 čajovú lyžičku zázvoru a 1/2 čajovej lyžičky škorice.

Príprava zlatého mlieka

 1. Dajte vodu na oheň, až kým nevarí, a potom pridajte všetky koreniny.
 2. Miešajte na miernom ohni, kým nevznikne hustá pasta.
 3. Nechajte ju odpočívať a keď vychladne, môžete ju vložiť do pohára. Ak ju ponecháte v chladničke, vydrží až dva týždne bez straty svojich vlastností.
 4. Na prípravu zlatého mlieka nalejte lyžicu tejto pasty do uvedeného množstva mlieka, ktoré ste si vybrali, a zamiešajte.
 5. Na doplnenie zmesi môžete pridať čajovú lyžičku medu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Zlaté mlieko: výhody a ako ho pripraviťOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send