Recepty

Ako vyrobiť tamarindovú omáčku

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: shymichurris.com

tamarínd Je to strom pochádzajúci z Afriky, ale v súčasnosti ho distribuujú aj krajiny v Ázii, Latinskej Amerike a Oceánii. Tento strom produkuje ovocie podobné strukovinám, pretože v tom istom škrupine môže byť niekoľko semien. Sú jedlé a používajú sa väčšinou v ázijská kuchyňa a niektoré krajiny Latinskej Ameriky, aby okorenili jedlo a pripravili omáčky, nápoje a dezerty. V tomto článku vám ukážeme jednoduchý recept na prípravu jednej z najbežnejších omáčok v tomto type kuchyne. Ak chcete vedieť ako pripraviť tamarindovú omáčku Pokračujte v čítaní a objavte kroky.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 1/2 pohára bieleho octu
  • 1/2 pohára vody
  • 1/2 pohára cukru
  • Kečup alebo kečup
  • Tamarindové ovocie
  • Štipka soli
  • 3 lyžice citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžice kukuričného škrobu
  • 1/2 strúčika mletého cesnaku
  • Korenie (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť mangovú omáčku Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť na prípravu tamarindovej omáčky, je extrahovať mäso z tamarindového ovocia, Ak to chcete urobiť, odstráňte obal. Uvidíte, že celá vláknina pokrýva nejaký druh vlákien, vyberte ich. Ovocie otvorte a semená vyberte. Zvyšok, mäso, ktoré pokrylo semená, je to, čo potrebujeme na výrobu omáčky. Asi budete musieť naplniť šálku.

2

potom, vložte tamarindové ovocné mäso do panvice alebo panvice, pridajte vodu a zohrejte ju na mierne teplo. Uvidíte, že tamarind sa rozpadá. Neprestávajte miešať, aby nespálil ani nehrešil.

3

teraz, pridajte cukor a biely ocot A pokračujte v pohybe. Potom pridajte paradajkovú omáčku a citrónovú šťavu. Dajte štipku soli. Ak chcete, môžete pridať nejakú sójovú omáčku, ktorá jej dodá viac chuti.

Obrázok: dineroenimagen.com4

Svrbí dobre 1/2 strúčika cesnaku a pridajte ho do tamarindovej omáčky. Ak chcete, aby bol pikantnejší, pridajte trochu korenia.

Obrázok: Practicopedia.com5

Trochu znížte teplo a rozpustiť kukuričný škrob alebo kukuričný škrob s trochou studenej vody, nie viac ako 1/4 pohára. Pretože tamarindová omáčka už bude vrieť, pridajte tento roztok a všetko dobre premiešajte.

Obrázok: foxlife.tv6

teraz odstrániť z tepla, nechajte ho trochu vychladnúť a pomocou mixéra porazte tamarindovú omáčku, aby bola jemnejšia a odstráňte všetky hrudky. Ak chcete viac tekutého oleja, pridajte trochu vody.

Obrázok: recipesnet.net7

tamarindová omáčka Je ideálny na plnené aj vyprážané kurča, na ochutenie kurčaťa, sprevádzanie rýb, ako je losos alebo dokonca šaláty.

Obrázok: taringa.net

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť tamarindovú omáčku, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send