Recepty

Ako topiť čokoládu v mikrovlnnej rúre

Čokoláda je výrobok, ktorý sa vo varení často používa a je veľmi často používaný v zákuskoch. A hoci sa zdá byť jednoduché použitie, pravdou je, že to nie je ani tak preto, že je veľmi dôležité dobre pracovať a potom dosahovať dobré výsledky. A aby ste mali dobrú základňu, je nevyhnutné ju správne roztaviť a mať perfektnú teplotu na jej zvládnutie. Na jej roztavenie existuje niekoľko možností a spôsobov, ako to urobiť, hoci jednou z najrýchlejších a najjednoduchších je použitie mikrovlnnej rúry. Je to tak, že tento prístroj veľa zrýchľuje proces, pretože čokoláda sa dá roztaviť prakticky za minútu. Ako sa to však robí?

Od, vysvetlíme krok za krokom ako rozpustiť čokoládu v mikrovlnnej rúre takže nemáte problémy a môžete ich použiť kedykoľvek, keď potrebujete pripraviť svoje recepty.

Budete potrebovať:
  • Miska, ktorá sa dá vložiť do mikrovlnnej rúry a ktorá nie je príliš veľká, ale nie príliš vysoká, aby perly alebo kúsky čokolády mohli vlny rovnako prijímať.
  • Cukráreň, ktorá dobre zamieša čokoládu a nezachytí ju.
  • Kuchynské rukavice alebo rukavice, aby ste predišli popáleniu zakaždým, keď vyberiete misku s rozpustenou čokoládou z mikrovlnnej rúry a na odstránenie produktu musíte držať nádobu.
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako topiť čokoládu Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Prvým krokom, ktorý musíme urobiť, aby sa čokoláda rozpustila, je stanovenie množstva, ktoré budeme potrebovať pre recept, aby sme mohli pracovať so správnou vecou a nie s odpadovou čokoládou. Tento výpočet je oveľa jednoduchší, ak ho používate čokoládové kvapky alebo perly, ktoré sa tiež musia topiť, alebo pomaly sekáte čokoládová tableta pomocou noža, až kým nedosiahnete presné gramy. Čím sú menšie kúsky, tým ľahšie a rýchlejšie budú rozpustiť čokoládu v mikrovlnnej rúre, Tiež sa uistite, že všetky kusy sú viac-menej podobné, takže nie sú niektoré, ktoré sú už roztavené a potom v iných častiach je to ako kus hrudky.

2

Akonáhle budete mať všetky množstvo perál alebo čokoláda nakrájaná na malé porcie musíte vziať nádobu, ktorú môžete vložiť do mikrovlnnej rúry, a najvhodnejšiu veľkosť podľa množstva, ktoré sa má rozpustiť, a vložiť do nej všetko množstvo čokolády, ktoré sa chystáte topiť.

3

Tento kontajner musíte vložiť do mikrovlnnej rúry. Akonáhle ste vo vnútri, ďalším krokom je zahrievajte čokoládu v mikrovlnnej rúre pri nízkej teplote a na krátky čas. Vypočítajte, že by mala byť v mikrovlnnej rúre asi 30 sekúnd Pri prvom zahriatí.

4

Po tom čase vytiahnite misku s čokoládou a zamiešajte, Je dôležité, aby ste odstránili, aj keď nie je dobre roztavený a zdá sa, že sotva stratil vzhľad perál alebo kúskov. Takto zabránite tvorbe hrudiek.

5

Po dokončení odstraňovania je čas na vložte čokoládu späť do mikrovlnnej rúry, Pri tejto príležitosti musíte mať nejaké 15 sekúnd, Čas, po ktorom sa musíte vrátiť, aby ste vybrali misku z mikrovlnnej rúry a čokoládu znova premiešajte. Pri tejto príležitosti sa roztaví a je iba otázkou jeho otočenia pomocou lyžice, aby bola homogénna.

6

V prípade, že sa ešte úplne neroztopil alebo ak si všimnete, že máte nejaké zhluky, môžete misku s čokoládou znova vložiť do mikrovlnnej rúry. Pri tejto príležitosti skontrolujte, či sú aj asi 15 sekúnd. Po uplynutí tejto doby musíte opäť premiešať veľa energie a vitality. A budete mať dobre roztavené, s homogénna štruktúra a pripravené na použitie. V prípade, že ešte nie je k dispozícii, môžete pokračovať v opakovaní procesu, až kým ho nemáte 15 sekúnd a miešanie.

7

Ak ste zašli príliš ďaleko a je príliš horúci a príliš tekutý, nemusíte sa obávať, pretože má riešenie. Musíte len urobiť tento krok. Ide o opätovné získanie textúry pridaním ďalších perál alebo iných kúskov čokolády, za stáleho miešania veľmi dobre a rázne tak, aby sa topili v teple bez toho, aby bolo potrebné znova zavádzať misku do mikrovlnnej rúry. Toto obnoví vaše telo, ale bude sa to stále roztopiť.

Teraz by vás mohlo zaujímať, ako tieto ďalšie recepty používať rozpustená čokoláda v mikrovlnnej rúre:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako topiť čokoládu v mikrovlnnej rúreOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Ak sa ponáhľate roztopiť čokoládu, môžete si tiež vyrobiť perly na kúsky, ak ste si vybrali tento formát. Týmto spôsobom ho skôr roztavíte.
  • Aby sa čokoláda dobre rozpustila, nie je potrebné mať vysokú teplotu. Stačí to, že je temperované. Toto viac rešpektuje jeho štruktúru a získate lepšie výsledky.