Recepty

Ako vyrobiť kuskus v mikrovlnnej rúre

Pin
Send
Share
Send
Send


kuskus alebo kuskus Je to tradičné jedlo marockej kuchyne, ktoré pozostáva z druhu veľmi malých zŕn pšeničnej krupice, ktoré sa zvyčajne podávajú spolu s mäsom alebo zeleninou. Napriek tomu existuje veľa možností a my môžeme kombinovať kuskus s omáčkami, korením, rybami a všetkými ingredienciami, ktoré sa nám najviac páčia. V nasledujúcom článku vám dáme kľúče na prípravu tohto jedla oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, s ktorými nebudete musieť používať hrnce alebo panvice, stačí použiť mikrovlnku. Venujte pozornosť a objavte kroky Vytvorte kuskus v mikrovlnnej rúre.

15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 2 poháre kuskusu
  • 2 poháre minerálnej vody
  • 2 malé polievkové lyžice masla
  • olivový olej
  • vypadni
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť zeleninový kuskus Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Tradičné je pripraviť kuskus v takzvanom kuskusu alebo parníku, ktorý môže byť nahradený bežným kastrólkom alebo kastrólom, ak nie je k dispozícii, a spolu s filtrom ho pripravte napríklad v pare. Stále však existuje oveľa jednoduchší a rýchlejší spôsob prípravy kuskusu mikrovlnné varenie, takže za pár minút budete mať toto chutné jedlo pripravené na chuť.

2

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť pripravte kuskus v mikrovlnnej rúre Ide o to, aby sa sklenená misa vzala do hĺbky, ktorá je vhodná pre mikrovlny, a pridajte 2 poháre minerálnej vody vedľa štipky soli a kvapky extra panenského olivového oleja. Nádobu vložte do mikrovlnnej rúry, kým sa voda nerozbije a nevarí.

3

Akonáhle sa voda uvarí, bude čas odstrániť nádobu pridajte kuskusové poháre tak, že zjemní a získa správnu textúru. Odstráňte kuskus pomocou drevenej lyžice a nechajte ho stáť najmenej 3 alebo 4 minúty.

4

Po týchto minútach musíte zakryť povrch nádoby obsahujúcej kuskus priehľadným filmom a vložiť ju späť do mikrovlnnej rúry tak, aby bola hotová. Po zakrytí bude kuskus vodu postupne absorbovať a bude dokonale varený. Nechajte to urobiť v mikrovlnnej rúre asi 2 alebo 3 minúty pri maximálnom výkone, tento čas sa však môže líšiť v závislosti od kvality vášho spotrebiča.

5

Keď je pripravená, vyberte mikrovlnnú rúru z mikrovlnnej rúry a opatrne, aby ste sa nespálili, film odstráňte. Teraz vy mikrovlnný kuskus Na záver sa pripraví malé množstvo masla a dobre sa premieša, aby boli všetky cestoviny impregnované, vďaka čomu bude mať jemnejšiu a chutnejšiu štruktúru.

6

Nakoniec musíte slúžiť iba kuskusu spolu s potravinami alebo prísadami, ktoré sa vám páčia, možnosti sú nekonečné: zelenina, mäso, strukoviny, ryby, omáčky ... a zima môže byť perfektným doplnkom niektorých vašich obľúbených šalátov. Ukážeme vám ďalšie kuskusové recepty, nenechajte si ujsť:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť kuskus v mikrovlnnej rúre, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send