Recepty

Ako pripraviť grilované huby

Ak hľadáte ľahký a chutný recept, ktorý vám pomôže ovládať vašu chuť do jedla as ktorou inovujete, potrebujete dobré restované alebo grilované huby! Grilované šampiňóny s omáčkou, grilované šampiňóny so slaninkou, cesnakové huby spolu s duseným kuracím mäsom alebo pečenými rybami ...

Potom vám ukážeme článok o ako pripraviť grilované huby rýchlo a ľahko Okrem toho hovoríme o výhodách konzumácie týchto receptov určených na potešenie vašich chuťových pohárikov a naplnenie vášho života zdravím. Poďme tam!

Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť pečené huby

Huby

Ako dobre viete, chuť a vzhľad húb sa môže líšiť v závislosti od ich druhu, ale existuje veľa vlastností, ktoré každá huba zdieľa. Táto vynikajúca huba sa používa aj na prípravu všetkých druhov potravín a či už ju konzumujete samostatne alebo s inými potravinami, huby prinášajú širokú škálu vlastnosti, ktoré môžu byť veľmi prospešné pre zdravie, Tu sú najdôležitejšie:

 • Huby sú a bohatý zdroj selénu a vitamínu D, čo vo všeobecnosti znamená, že ide o jedlo plné antioxidantov, ktoré opravuje a zabraňuje deformáciám DNA. V dôsledku toho sa huby považujú za preventívne jedlo proti rakovine a iným podobným podmienkam.
 • Huby sú tiež jedlo veľmi bohaté na draslík, vlastnosť, ktorá pomáha posilňovať srdcový systém a medzi jej výhody patrí zlepšenie krvného tlaku a prevencia možných srdcových chorôb.
 • Huby sú tiež nosiče vitamínu B1, základný vitamín na tvorbu energie v tele, pretože pôsobí priamo na metabolizmus uhľohydrátov. To zasa pomáha zlepšovať fungovanie nervového systému. Na druhej strane vitamín B1 huby pomáha posilňovať vlasovú pokožku a okrem iného zabraňuje vypadávaniu vlasov.
 • beta-glukány a chitín, ktoré nesú huby Vďaka nim sú ideálne pre akúkoľvek stravu, pretože sú vlastnosťami, ktoré pomáhajú znižovať chuť do jedla a vytvárajú ideálny pocit sýtosti pre tých, ktorí chcú prestať hrýzť medzi jedlami a odstraňovať tieto kila navyše.
 • vysoká hladina glukózy a vysoká hladina vlákien Tieto huby sú tiež veľmi prospešné pre diabetikov, pretože sa hovorí, že tieto vlastnosti môžu dokonca bojovať proti rozvoju budúceho diabetu.
 • Ako keby to všetko nestačilo, pretože vám hovoríme, že aj huby pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu, pretože je to veľmi zdravé jedlo a je plné vitamínu B5, jedna indikuje zníženie hladín tejto voskovej látky.
 • Nakoniec odhalíme, že tieto huby obsahujú vitamín C, B6, B3, B2, ako aj horčík, železo, fosfor, zinok a ďalšie základné prvky pre organizmus.

Ako pripraviť grilované huby

Výroba grilovaných húb na ľahkú večeru alebo sprevádzanie kura alebo rýb je veľmi jednoduchá úloha. Postupujte podľa krokov uvedených nižšie a vychutnajte si jedlo tak jednoduché, ako je to chutné.

Prísady, ktoré budete potrebovať (pre 4 osoby)

 • 500g huby
 • 5 strúčikov cesnaku
 • 1 lyžica citrónovej kôry
 • 90 ml olivového oleja
 • Dve polievkové lyžice nasekanej petržlenovej vane (voliteľné)
 • Soľ a korenie (podľa chuti)

Grilované huby: krok za krokom

 1. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, keď budete mať ingrediencie, je umývanie húb, aby sa odstránili možné toxíny a nečistoty, čo je veľmi dôležitá súčasť procesu. Snažte sa ich nenechávať veľa času vystavených vode, pretože by stratili svoju štruktúru. Najlepšie je umývať ich pomocou sitka a misky s vodou robiť rýchle ponory.
 2. Po umytí húb ich nakrájame na plátky: odstráňte stonku a potom urobte nie príliš tenké rezy, aby pri ich varení nestratili celý objem.
 3. Následne zahrejte železo a pridajte trochu oleja, aby sa zabránilo prilepeniu huby. Nezabudnite vždy udržiavať oheň na minime.
 4. Potom pridajte pripravené huby na gril a podľa potreby ich ochutte soľou a korením.
 5. Potom pomocou malty rozdrvte cesnak, citrónovú kôru a petržlen spolu s trochou olivového oleja tak, aby textúra bola primeraná.
 6. Keď sú huby na tanieri približne 4 minúty, pridajte dresing.
 7. Nakoniec nechajte huby na každej strane 4 alebo 5 minút variť, kým nie je drsná a opálená.

Potrebujete ich iba podľa svojich predstáv spolu s inými jedlami, v šaláte alebo dokonca sami, aby ste si mohli vychutnať ľahký a nízkokalorický prvý chod.

Ako pripraviť restované huby

Rovnako ako náš predchádzajúci recept, aj výroba spekaných húb vyžaduje jednoduché kroky, ktoré vám ukážeme nižšie s podrobným krok za krokom.

Prísady, ktoré budete potrebovať (pre 4 osoby)

 • 400g huby
 • 1 malá cibuľka
 • 2 strúčiky cesnaku
 • 3 polievkové lyžice olivového oleja
 • Korenie petržlen
 • 40 ml bieleho vína (voliteľné)
 • Soľ a korenie podľa chuti

Opekané huby: receptúra ​​krok za krokom

 1. Rovnako ako v predchádzajúcom recepte začnite huby umývať, aby ste odstránili nečistoty.
 2. Potom vyhľadajte panvicu a olivový olej zohrejte na mierne teplo.
 3. Cibuľu nakrájajte na tenké plátky a pridajte ich na panvicu znížením tepla na minimálnu úroveň, aby sa urobili správne.
 4. O minútu neskôr musíte pridať rozdrvený cesnak a nasekanú petržlenovú vňať. Miešajte, kým neuvidíte, že cesnak začína vydávať svoju charakteristickú arómu.
 5. Potom pridajte huby nakrájané na tenké plátky a premiešajte ich, až kým neuvidíte, že začínajú brať hrubú a opálenú textúru. V tom čase musíte pridať 40 ml bieleho vína, aby ste získali jedinečnú a chutnú príchuť.
 6. Teraz ich musíme nechať uvariť, kým sa pravidelne otáčajú, až kým sa všetok alkohol neodparí.
 7. Na záver chutí soľ a korenie a ... to je všetko!

Cesnakový šampiňónový recept

Aj keď je pravda, že si môžete pochutnať na vynikajúcich grilovaných húb s aioli, grilovaných húb so slaninou alebo dokonca na domácej húbovej omáčke, v tejto časti vás naučíme, ako pripraviť cesnakové huby, aby prekvapili svojich hostí Vynikajúci recept, rýchly a ľahký.

 1. Najdôležitejšie je nájsť prísady: postačí 500 g húb, dva strúčiky cesnaku, olivový olej, maslo a 30 ml bieleho vína (voliteľné). Na sezónu bude jedlo vyžadovať petržlen, soľ, korenie a 20 ml citrónovej šťavy tieto prísady môžete upravovať podľa svojho vkusu.
 2. Ako už bolo uvedené, umývanie húb je jednou z najdôležitejších úloh, preto na túto časť nezabudnite. Tentoraz, po odstránení nečistôt z hlbín, pridáme citrónovú šťavu.
 3. Ďalej pristúpime k príprave ďalších ingrediencií: nakrájajte cesnak na malé kúsky a všetko pridajte na panvicu s trochou masla podľa chuti a malým prúdom olivového oleja. Necháme ho na miernom ohni dve minúty.
 4. Potom huby nakrájame na tenké plátky a pridáme ich na panvicu vedľa bieleho vína, soli a korenia.
 5. Čakáme dve minúty, aby sme zakryli panvicu, a potom ju nechajte ďalších 5 minút dobre uvariť.
 6. Nakoniec musíme servírovať všetko na tanier a posypať pochúťku petržlenovou šľahačkou. Pripravte sa!

Teraz, keď poznáte vlastnosti a výhody týchto húb, nadišiel čas, aby ste si ich užívali s tak jednoduchými a chutnými receptami, aké sme navrhli. Ak chcete objaviť iný typ originálnejších jedál, nenechajte si ujsť tento článok o tom, ako pripraviť plnené huby, jeden z receptov s týmto jedlom.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť grilované huby, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.