Recepty

Ako pripraviť domácu nafúknutú ryžu

Mnoho ľudí sa pýta, „Ako sa vyrába priemyselná nafúknutá ryža?“ A pravdou je, že to nie je pre menej. Tento druh snack to je ideálne na zabitie malého chuti do jedla, A je to tak, že nafúknutá ryža sa nachádza v mnohých výrobkoch, hoci sa môže použiť aj ako dezert a dokonca ako iný prvý chod, aby sa ryža dala iným spôsobom alebo sprevádzala iné potraviny. Normálne si ich v obchodoch môžete kúpiť prostredníctvom barov alebo toastov, ale môžete ich tiež pripraviť doma. Tento proces je jednoduchý, hoci je potrebný čas.

Budeme ti to hovoriť ako pripraviť domácu nafúknutú ryžu krok za krokom, okrem toho, že vám dávam niekoľko tipov a trikov, ako ju pripraviť s rôznymi príchuťami. Výsledok je vynikajúci a veľmi chutný a zároveň inovatívny, takže môžete svojich hostí prekvapiť.

4 osoby 30 minút Stredne ťažké Zloženie:
 • 100 gramov ryže
 • Olivový olej
 • voda
 • Korenie (voliteľné)
Budete potrebovať:
 • Kastrol
 • Panvica
 • Plech na pečenie
 • Papier na pečenie
 • Absorpčný kuchynský papier
 • wringer
 • Plochý podnos
Mohlo by vás zaujímať aj to, ako pripraviť domácu syrovú nátierku. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Najprv musíte vziať hrniec alebo kastról a dať veľa vody na vysoké teplo na varenie ryže. Keď voda vrie, je čas pridať ryžu Na varenie. Akonáhle je ryža už uvarená, ďalším krokom je jej odvádzanie pomocou odtoku.

2

Ďalším krokom, ktorý sa naučí, ako pripraviť domácu nafúknutú ryžu, je vybrať rúru. Počas vyprázdňovania ryže môžete pripraviť plech na pečenie, na ktorý musíte vložiť špecifický papier na použitie v tomto prístroji. Keď je ryža veľmi dobre odvodnená, musíte položte ho na plech, aby bola dobre roztiahnutá a dobre homogénna, aby všetky zrná ryže boli na rovnakej úrovni. Je tiež možné to urobiť v elektrickej rúre.

3

Vložte podnos s ryžou do rúry, ktorá by mala mať teplotu asi 65 stupňov Celzia, Je veľmi dôležité, aby ste ju vyberali z rúry, keď je veľmi suchá, ale bez spálenia. Čas sa môže líšiť v závislosti od typu ryže, ktorý ste si vybrali. Vo všeobecnosti môže stačiť 10 minút v predhriatej rúre.

4

Keď máte ryžu, vyberte ju z rúry. potom, pripraviť panvicu do ktorého musíte vložiť trochu oleja. V okamihu, keď je olej v panvici horúci (musí sa fajčiť), dajte do nej ryžu, ktorá sa má vyprážať. Zvyčajne to musíte mať iba na pár minút, preto je dôležité pohybovať sa často, aby na jednej strane neprehnedol. Ak sa chcete naučiť, ako pripraviť nafúknutú ryžu bez oleja, mali by ste vedieť, že je to tiež možné: jednoducho musíte vymeniť olej za maslo. Chuť sa samozrejme bude mierne meniť.

5

Potom, aby ste mohli vyrobiť domácu nafúknutú ryžu, musíte urobiť nasledujúce. Pokiaľ je ryža na panvici, pripravte si nádobu, v ktorej musíte vložte savý papier, Potom zoberte ryžu z panvice a vložte ju na tento podnos s papierom, aby absorbovala všetky zvyšky oleja a ryža je menej ťažká, ľahšia as voľnejším zrnom.

6

Ak si budete priať, je čas na pridať nejaké korenie aby ste dostali chuť, ktorú máte radi, sladkú alebo slanú, hoci ju môžete jesť priamo, keď je prebytočný olej studený a dobre odvodnený. Medzi koreniny, ktoré sú pre vás najlepšie, patrí cukor a čokoláda (musí sa roztaviť tak, aby sa lepila na zrno), ako aj paprika alebo soľ Maldon, aby sa získali viac slané chute. Možnosti sú však nekonečné, pretože je napríklad veľmi dobrá aj pri mede, karamelovom alebo sirupoch.

Teraz, keď viete, ako pripraviť domácu nafúknutú ryžu, by vás mohol zaujímať aj tento ďalší článok o tom, ako pripraviť ryžovú stravu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť domácu nafúknutú ryžu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Môžete pripraviť ryžu s mliekom a trochou cukru namiesto vody, ak si chcete pripraviť sladkú nafúknutú ryžu.
 • Nie je vhodné, aby ste do panvice s olejom vložili veľa ryže, aby sa mohla dobre vyprážať a aby sa zabránilo horeniu niektorých zŕn, zatiaľ čo iné nie sú dobre urobené.
 • Ak sa chystáte vyrobiť viac ako 100 gramov nafúknutej ryže, je dôležité, aby ste často vyprážali olej na vyprážanie, aby ste zabránili páleniu alebo sčerneniu ryže bez toho, aby došlo k jej zmene a zmene chuti.