Recepty

Ako pripraviť ľanové semeno

Pin
Send
Share
Send
Send


Ľanové semienko je súčasťou stravy všetkých ľudí, ktorí chcú prispieť do ich každodenného života výživovým doplnkom, ktorý im poskytuje prirodzené zdravé účinky. Omega3, minerály, vláknina a vitamíny ako B1 a B6 sú niektoré zo zložiek, ktoré podľa najnovších štúdií obsahujú tieto semená.

Ak chcete do svojho stravovania zahrnúť aj tieto výhody, aby ste zvýšili kvalitu svojho života, ale neviete, ako to urobiť, nemusíte sa obávať; v vysvetlíme ako pripraviť ľanové semeno aby ste využili všetky svoje vlastnosti.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako konzumovať ľanové semeno

Čo je ľanové semeno?

Vlastnosti mletého ľanu sú dobre známe, pretože podľa veľkého počtu odborníkov tieto semená poskytujú telu užitočné živiny na boj proti určitým chorobám alebo na prevenciu proti nim. Ľanové semeno slúži predovšetkým na:

 • Urýchliť metabolizmus a spaľovať tuk: skutočnosť, že ľanové semeno má veľké množstvo vlákniny, pomáha metabolizmu pracovať rýchlejšie, zlepšuje trávenie a vstrebávanie potrebných živín.
 • Regeneruje črevnú flóru: Jednou z vlastností mletého ľanu, ktorý najviac priťahuje ľudí, je to, že je to veľmi účinné jedlo, ktoré zmierňuje pocit opuchu a zápchy a regeneruje črevnú flóru.
 • Protizápalové vlastnosti: vďaka svojej protizápalovej sile je vynikajúcim doplnkom pri liečbe artritídy alebo zápal šliach.
 • Bojujte so zlým cholesterolom: kvôli svojmu vysokému obsahu Omega3, ľanové semeno zabraňuje a pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi.
 • Poskytnite energiu: Vápnik a vápnik, ktoré obsahujú ľanové semená, sú vynikajúcimi pomocníkmi pri starostlivosti o kosti a dodávajú telu ďalšiu energiu.
 • Výhody pre pokožku: Ľanové semienko pôsobí ako prírodný antioxidant, je preto pokožke zdravší a jasnejší. Ak chcete objaviť všetky tipy týkajúce sa krásy s ľanom, ktoré môžete využiť, vyskúšajte tento ďalší článok.

Ako pripraviť ľanové semeno

Aj keď mnoho obchodov ponúka množstvo ľanových prípravkov pripravených na konzumáciu (v oleji, v prášku, dražé atď.), Domáce ľanové semená nie sú ničím doma. Ako pripraviť svoj vlastný ľanové semeno, je jednoduché a vyžaduje trochu času. Pred prípravou ľanových semien je dôležité, aby ste to vedeli Môže byť použitý a / alebo spotrebovaný tromi rôznymi spôsobmi:

 1. Varené alebo macerované v studenej vode
 2. Molída
 3. V oleji

Príprava vareného alebo macerovaného ľanu

Príprava surového ľanového semena nemá žiadne ťažkosti. Na to budete potrebovať iba semená a misku alebo panvicu.

 1. Ak sa chystáte konzumovať uvarené ľanové semienka, musíte ich vložiť do vriacej vody na 2 až 3 minúty, alebo kým nebude ich textúra mäkká.
 2. Ak ich naopak radšej macerujete v studenej vode, budete ich musieť nechať cez noc v namáčacej miske. V oboch prípadoch sa vždy odporúča pripojiť 2 šálky vody na každú šálku ľanového semena.

Príprava mletého ľanu

Ak premýšľate, ako pripraviť mletú ľanovú semienku, v prvom rade sa musíte pripraviť s ľanovými semenami (aby ste mohli byť v ekologických obchodoch) a kúpiť si nejaký druh mlynčeka alebo zariadenia, pomocou ktorého ich môžete rozdrviť. Na trhu existujú špecifické mlynčeky na drvenie ľanu, ale môžete použiť aj mlynček na kávu, korenie a iné korenie a dokonca (ak budete ľan konzumovať ihneď av tekutej forme), mixér alebo mixér. Vlastnosti ľanových semien sú mnohonásobné, takže z nich môžu mať úžitok vynikajúcim spôsobom musíte postupovať podľa týchto krokov:

 1. Do mlynčeka alebo mixéra vložte hrsť ľanových semien. Zakryte a jednoducho zomelte, až kým sa semená nezmenia, alebo v prípade mixéra, až kým sa nerozpustia vo vode alebo tekutine, ktorú sme si vybrali (zvyčajne prírodná šťava).
 2. Ak sa chystáte konzumovať ľanové semeno okamžite, musíte zmiešať alebo naliať múku spolu s prísadami, ktoré chcete vytvoriť svoje obľúbené jedlo alebo recept. Ak si ju naopak chcete ponechať na neskoršie obdobie, je dôležité, aby ste vedeli, že ľanová múka sa má uchovávať vo vzduchotesnej nádobe v chladničke, ale nikdy nie dlhšie ako 7 dní.

Ľanový olej Príprava

Príprava ľanového oleja je ľahká úloha, ale budete potrebovať lis na osivo. Ak chcete získať olej, musíte urobiť nasledujúce:

 1. Do tlače zadajte požadované množstvo ľanových semien, v závislosti od oleja, ktorý chcete získať, a pokračujte v lisovaní.
 2. Získaný olej filtrujte papierovým alebo bavlneným sitkom.
 3. Získaný olej uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe a skladujte ho na mieste bez prievanu a vlhkosti.

Ak chcete zistiť, prečo by ste mali začať konzumovať tento olej, nenechajte si ujsť tento článok o výhodách ľanového oleja.

Ľanové semená: ako ich brať

Teraz, keď viete, ako pripraviť ľanové semeno, odhalíme viac informácií o ľanových semenách: ako ich brať a ako ich využívať vo všetkých druhoch receptov. Tieto semená majú samy o sebe veľmi príjemnú chuť pripomínajúcu orechy, najmä orechy. Ak chcete začleniť ľanové semeno do svojho každodenného života, musíte to urobiť iba jedným z nasledujúcich spôsobov. Vyberte si spôsob, ktorý sa vám najviac páči, a pripravte sa na vychutnanie tohto vynikajúceho doplnku:

 • Na šaláty a polievky: Prvá a veľmi jednoduchá možnosť, ktorá zmení chuť vášho jedla k lepšiemu, je pridať ľanové semienka do šalátov, polievok, krémov alebo zeleninových jedál. Svoje jedlá môžete ochutiť aj ľanovým olejom.
 • Pre mliečne výrobky: Ak pijete mliečne výrobky alebo výrobky s rastlinným mliekom, môžete im dať viac chuti pridaním ľanu do jogurtov, mliečnych kokteilov alebo mlieka.
 • Používajte ich vo forme múky: Ľanové semienko zmiešajte s obvyklou múkou, aby ste pripravili chlieb, pizzu alebo iné bohaté pečivo. Ľanové sušienky sú vynikajúce!
 • Zmiešajte strúhanku: Ak tak urobíte, zistíte, že ľanová múka je vynikajúca na dýchanie alebo cesto krokety, mäso, tofu alebo seitan.
 • Použite ho na raňajky: Existuje veľa ľudí, ktorí stavia na pridanie ľanových semienok na raňajky, pretože dodávajú chutnú príchuť obilnín alebo ovsenej kaši.
 • Ľanová infúzia: Ľanové semená prevarte vodou a prefiltrujte. Potom pridajte med a citrón a vychutnajte si výživnú a antioxidačnú infúziu. Ľanová voda je v skutočnosti jednou z najpoužívanejších infúzií pre tých, ktorí chcú stratiť pár kilogramov navyše. V tomto článku o tom, ako pripraviť ľanovú vodu na chudnutie, nájdete veľmi užitočný krok za krokom.

Ľanové semeno je výživné jedlo s mnohými prospešnými vlastnosťami pre telo. Ak však chcete do svojej stravy začleniť ľanové semeno a užívať akýkoľvek druh liekov, trpíte nejakým typom patológie alebo choroby alebo ste tehotná alebo dojčíte. Je veľmi dôležité, aby ste sa vždy poradili so svojím praktickým lekárom.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť ľanové semenoOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send