Recepty

Ako vyrobiť bez cukru slivkový džem

Slivka je jedným z najčastejšie používaných druhov ovocia na výrobu džemu. A má buničinu s veľmi vhodnou textúrou na prípravu tohto typu receptov. Okrem toho je to tiež ovocie s určitou sladkou chuťou, ktoré nevyžaduje pridávanie toľko cukru alebo iných sladidiel v prípade, že sa má vyrábať bez cukru slivkový džem, a to preto, že nie je Ak chcete odtučniť, ste diabetik a je lepšie použiť iné sladidlo, aj keď v dobre odmeraných dávkach, alebo musíte dodržiavať diétu, v ktorej je množstvo cukru, ktoré je požité, dosť kontrolované. Nech už je dôvod akýkoľvek, s týmto ovocím si môžete pripraviť bohatý džem bez toho, aby ste museli používať cukor.

Od, vysvetlíme krok za krokom všetko, čo potrebujete a ako vyrobiť bez cukru slivkový džem, ale pomocou stevie, takže si ju môžete vziať kedykoľvek a kedykoľvek ju budete chcieť pripraviť.

4 osoby 45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
 • 800 gramov sliviek
 • 2 gramy agarového agaru
 • Stevia
 • 200 gramov vody
Budete potrebovať:
 • Nôž
 • Hrniec alebo veľká kastról
 • Drevená lyžica
 • Miska alebo misa na rozpustenie agarového agaru
 • Pohár alebo džbán na uloženie džemu
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť slivkový džem Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvým krokom je chytiť slivky a dobre ich olúpame, aby nezostala žiadna koža. Aj keď ich však budete olúpať, je vhodné ich vopred umyť pre prípad, že vám zostane nejaký odpočinok. Musíte tiež odstrániť všetky kosti.

2

Keď máte všetky olúpané a vypuklé slivky, ďalšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je znížiť ich na polovicu. Ak sú veľmi veľké, môžete vyrobiť štyri kusy.

3

Vezmite hrniec, pridajte do neho vodu a nakrájané slivky. Dajte to na oheň s vysoká teplota, Keď vidíte, že sa voda rozbije, musí sa teplo znížiť na a priemerná teplota aby voda varila asi 20 minút, Je dôležité zakryť hrniec alebo kastról.

4

Po 20 minútach nadvihnite veko a skontrolujte, či je ovocie mäkké. Ak nie, nechajte hrniec v ohni, až kým neuvidíte, že slivky sú mäkké a samy sa roztopia len tak, že ich trochu stlačíte lyžičkou.

5

Akonáhle tam sú mäkké slivky, začnite pripravte agarový agar, Stačí ho rozpustiť v miske s trochou vody. Keď sa rozpustí, pridá sa do hrnca so slivkami, za stáleho miešania lyžičkou, aby sa dobre rozložil.

6

Hrniec so slivkami a agarovým agarom musí pokračovať vo varení ešte pár 5 minút, zatiaľ čo sa začleňuje stevia kúsok po kúsku Rovnako je potrebné miešať, aby sa všetko dobre premiešalo.

7

Akonáhle budete mať, vyberte z hrnca ohňa a nechaj to vychladnúť trochu to môžete skúsiť, aby ste vedeli, či má správnu sladkosť. Ak chcete najsladší slivkový džem bez obsahu cukru, musíte pridať trochu viac stevie, dať hrniec späť na teplo a dobre premiešať. Teraz, keď viete, ako vyrobiť slivkový džem bez cukru, ale pomocou stévie, musíte ho skôr dobre vychladnúť zabalte ho a spotrebujte.

V tomto ďalšom recepte vysvetlíme, ako pripraviť džem so steviou, aby ste videli viac možností ovocia.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť bez cukru slivkový džem, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Slivky sa musia odvážiť s už odstránenou kožou a bez kostí.
 • Agarový agar sa používa ako prírodné zahusťovadlo, extrahuje sa z rias a navyše umožňuje použiť menšie množstvo sladidla.
 • Množstvo stévie sa líši v závislosti od rovnocennosti uvedenej výrobcom. Je dôležité pozrieť sa na indikácie výrobku, pretože niektoré značky stévie obsahujú ďalšie zložky, ktoré môžu ovplyvniť sladkosť. Množstvo, ktoré sa má vložiť, je ekvivalentom asi 300 gramov cukru pre toto množstvo sliviek.
 • Tento recept možno urobiť aj bez odstránenia kože zo sliviek. V tomto prípade bude prvým krokom vždy ich veľmi dobré pranie.
 • Ak ste nechali slivkový džem bez cukru príliš sladkého, môžete ho opraviť. Zoberte niekoľko ďalších sliviek a celý proces vykonajte rovnako, ale bez pridania agaru a stevie. Ak ich už máte mäkké, pridajte ich do zvyšku hrnca a dobre premiešajte. Sladká chuť, ktorá má viac ovocia, bude teda menej zreteľná.
 • Nerozpúšťajte agarový agar vo vode skôr, ako ho pridáte do kvetináča, pretože začne zhusťovať, takže to urobte v pravý čas.