Recepty

Ako urobiť chobotnicu v atramente

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: recetolandia.com

Morské produkty nám dávajú veľa možností, ako uvoľniť náš kulinársky talent. Od mušlí, mušlí, chobotníc alebo chobotníc máme veľa možností zdravé, jednoduché a chutné pokrmy, Chobotnice sú vynikajúcou voľbou, a ak ich tiež uvaríme v atramente, výsledok môže byť vynikajúci. Známy ako „txipirones“ v Baskicku, kde sa považuje za typické jedlo, môže sa tento hlavonožec variť rôznymi spôsobmi, či už na grile, alebo v panvici. Ak chcete prekvapiť svojich priateľov, rodinu alebo páry, v tomto článku vám postupujeme varte chobotnicu v atramente Bez toho, aby ste trávili hodiny v kuchyni. Choďte do práce!

4 osoby 45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
 • 1 kilogram chobotnice
 • 2 obálky chobotnice
 • 2 cibule
 • 2 strúčiky cesnaku
 • 1 zrelé paradajka
 • 1 pohár bieleho vína
 • Olivový olej
 • Vypadni
 • 200 gramov ryže (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť grilovanú chobotnicu Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvým krokom, ktorý musíme urobiť, je chobotnice čistenie, Za týmto účelom odstránime črevá, ústa a oči. Ak chceme, aby bol konečný výsledok desať, chobotnica musí byť svieža a kvalitná, V prípade, že chobotnice nie sú príliš čerstvé, môžeme zvoliť aj odstránenie pokožky. Aby sme odstránili vnútro chobotnice, musíme natiahnuť chápadlá a odobrať pero, ktoré je vo vnútri.

2

Keď skončíme s čistením chobotnice, míňame ich vodou dokončiť odstránenie zvyškov vo vnútri. Teraz, keď máme čistú chobotnicu, nakrájame cibuľu a berieme ju s cesnakom; Môžeme sa rozhodnúť, že chobotnicu nakrájame na malé kúsky alebo ich celé uvaríme. Paralelne a voliteľne môžete pripraviť aj ryžu, ktorá bude sprevádzať vašu chobotnicu.

3

Dali sme si to dusíme na miernom ohni v hrnci s olivovým olejom cibuľu spolu s klinčekmi z paradajok a cesnaku. Za občasného miešania nechajte cibuľu hnedú. Keď vidíme zlatú farbu cibule, pridáme chobotnicu a obsah dobre odstráňte.

4

Keď vidíme, že chobotnica sa po varení na chvíľu mení, pridáme dve vrecká na atrament spolu s trochou soli do iného hrnca, aby ste ho uvarili osobitne. Tento krok je veľmi dôležitý, pretože ak sa atrament nevarí, môže byť toxický. V tomto bode uvidíme, ako sa blížime k poslednému úseku, aby sme videli, ako je náš tanier pripravený.

5

Po pár minútach od pridania atramentu je čas na nalejte do hrnca pohár bieleho vína, Celý obsah necháme niekoľko minút variť a snažíme sa občas zamiešať. Nechajte atrament vrieť spolu s vínom 10 až 15 minút.

6

Po 10 alebo 15 minútach použijeme mixér odstráňte všetky hrče ktoré môžu zostať v atramente. Podľa toho, či chceme, aby to bolo viac alebo menej silné, sa môžeme rozhodnúť pridať trochu vody; Je to vaša slobodná voľba. Keď sú kalamáre jemné, pridajte atrament a zamiešajte s ohňom vypnutým. Už máme pripravenú chobotnicu v atramente!

7

Chobotnice chobotnice v jeho atramente a v prípade, že sme sa rozhodli sprevádzať ryžu, podávame ju tiež. Celkovo sme mali variť asi 40 minút a výsledkom je tanier, ktorý vám nasaje prsty.

8

Vedeli ste ...

 • Toto jedlo obsahuje iba asi 300 kalórií na jednu porciu.
 • Chipirón poskytuje vysoký obsah kvalitných proteínov, ktoré nám dodávajú esenciálne aminokyseliny pre organizmus.
 • Keďže je jedlo považované za jedlo s nízkym obsahom tukov a kalórií, je skvelé pre vyváženú stravu.
 • Poskytuje minerály ako horčík, draslík, fosfor, železo a zinok.
 • Poskytuje vitamíny A, B3 a B12.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť chobotnicu v atramente, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Video: NEJNECHUTNĚJŠÍ VIDEOKUCHÁM CHOBOTNICE CHOBOTNICOVÝ SALÁT (Január 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send