Recepty

Ako pripraviť pomarančový koláč

Obrázok: misthermorecetas.com

torta Je to typický koláč alebo koláč z niektorých krajín Latinskej Ameriky, ako je Kolumbia, Peru alebo Čile. Môžeme pripraviť tradičný recept pozostávajúci z múky, cukru, mlieka a vajec, alebo začleniť nové ingrediencie a dať mu iný vzhľad. Toto je prípad oranžový, citrus, ktorý dodáva našim dezertom intenzívnu chuť okrem mnohých výhod, ako napríklad vysoký obsah vitamínu C. Nenechajte si ujsť tento recept a objavte ako pripraviť pomarančový koláč.

2 hodiny Nízka náročnosť Zloženie:
  • Šťava z 3 pomarančov
  • 2 čajové lyžičky pomarančovej kôry
  • 1 šálka cukru
  • 2 šálky múky
  • 3 čajové lyžičky prášku do pečiva
  • 3 vajcia
  • 125 g masla
  • Ozdobený sklenený cukor (voliteľné)
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť koláč. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Predtým, ako začneme s vypracovaním pomarančový koláč Musíme nechať všetky ingrediencie pripravené. Aby ste to dosiahli, odstráňte maslo z chladničky niekoľko minút pred začiatkom, aby sa dosiahlo teploty okolia. Potom predhrievajte rúru na 200 ° C. Oddeľte žĺtky od bielkov, pretože ich budeme musieť zahrnúť do rôznych krokov. Ako vidíte, tento recept neobsahuje mlieko, pretože táto tekutina je doplnená pomarančovým džúsom. Ak chcete pridať trochu na zmäknutie tortu, môžete to urobiť podľa chuti.

2

Teraz začíname. Do misy zadajte maslo a cukorDobre premiešajte, až kým nemáte homogénnu pastu. Na uľahčenie zapracovania ingrediencií môžete nasekať maslo. Po zmiešaní pridajte žĺtky vajec jeden po druhom a stále sa mieša. Môžete použiť manuálne aj elektrické špachtle.

Obrázok: trini-recipes.com3

Ak máte vyššie uvedené prísady dobre zapracované, pokračujte v recepte s pomarančovým koláčom, preosejte múku s droždím prášok a postupne ho pridávať do zmesi. Môžete ho preosiať po častiach priamo na nádobe so zvyškom ingrediencií, aby ste predišli znečisteniu ďalších kvetináčov. V tomto kroku musíte mať trpezlivosť, pretože musíte všetko dobre premiešať, aby ste sa vyhli hrudkám.

Obrázok: monterobonificacioacocina.com4

Akonáhle získate konzistentnú paušálnu hodnotu bez hrudiek, je čas nalejte pomarančový džús Na zníženie hrúbky. Zahŕňa tiež chuť a mix všetkého. Rezervujte ich na niekoľko sekúnd Beat vaječných bielkov, kým stuhnutý v samostatnom obale. Keď ich máte pripravené, to znamená, že keď vyhodíte misku, nespadnú, vložte ich do cesta a premiešajte ich pomocou špachtle a jemným obaľovacím pohybom.

Obrázok: directoragerentedelhogar.com5

Teraz musíme len predstaviť oranžové koláčové cesto do formy a pečieme 40-45 minút, kým nezískate správnu textúru a konzistenciu. Formu, ktorú chcete, môžete použiť, pokiaľ je vhodná do rúry. Po uplynutí tohto času vykonajte test pomocou tyčinky, aby ste sa uistili, že je pripravený.

Obrázok: vitaminur.com6

Keď je koláč pripravený, vyberte ho z rúry a nechajte ho mierne vychladnúť. Potom ju zbúrajte a posypte skleneným cukrom. Ak si želáte, môžete si pripraviť sirup s pomarančovým džúsom a skleneným cukrom a koláč s ním zafarbiť. Ďalšou veľmi bohatou možnosťou je zahrnúť tenké plátky pomaranča na vrch koláča pred vložením do rúry. A pripravené! Už máte svoj domáci pomarančový koláč pripravený slúžiť Ak sa vám tieto recepty páčia, nenechajte si ujsť jogurtový koláč a chlpatý koláč.

Obrázok: recipes.cocina.es

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť pomarančový koláč, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.