Recepty

Čo sú to biele ryby?

Pin
Send
Share
Send
Send


O nich často počujeme biele ryby, vieme, že sú zdravé a výživné, ale je nám jasné, aké typy patria do tejto skupiny? Vedieť, že je to dôležité, najmä pre tých, ktorí ich z akéhokoľvek dôvodu potrebujú pridať do svojej stravy, aby mohli jesť nízkokalorické bielkoviny. En.com vysvetlíme čo sú biele ryby.

Môže vás zaujímať aj to, aké ryby majú viac ortuti?

Čo charakterizuje biele ryby?

Rovnako ako sa modré ryby vyznačujú priaznivým obsahom tuku, majú bielu vlastnosť nízky obsah kalórií, Príjem tukov, najviac 3% tuku na porciu, čo z nich robí skutočne ľahké alternatívy, ktoré sú ideálne pre režimy chudnutia, zdravú výživu alebo na udržanie cholesterolu a triglyceridov na uzde.

Je to tiež veľmi ľahká alternatíva k tráveniu, takže nám pomáha predchádzať ťažkostiam žalúdka a stáva sa ideálnym jedlom, keď potrebujeme zostať aktívny. Existuje ich niekoľko biele ryby, ponúkame vám zoznam najobľúbenejšie.

hake

hake Je to jedna z najobľúbenejších bielych rýb, ktorá poskytuje vitamíny skupiny B, uhľohydráty a málo bielkovín, takže je ideálna pre deti a pre tých, ktorí hľadajú ľahkú a chutnú alternatívu.

Ak si ju chcete pripraviť, dáme vám niekoľko chutných receptov, ako je pečený štikozubec s petržlenovou omáčkou alebo plnené krevetami.

treska

treska Je to jedna z najviac konzumovaných bielych rýb v iberskej kuchyni, pretože je to veľmi univerzálna a chutná možnosť. Je plná vitamínov a Omega 3, prospieva nášmu zdraviu a pomáha starať sa o naše srdce.

Môžete si ho pripraviť v receptoch tak populárnych ako fritézy, cesnak, pilier alebo v lahodnej ryži.

púhy

púhy Je to ryba bohatá na vitamín B, E, bielkoviny a minerály, čo z nej robí zdravú alternatívu, ktorá má tiež veľmi málo kostí. Táto vlastnosť z nej robí ideálnu alternatívu pre deti.

Vynikajúcou alternatívou sú iba pečené, grilované alebo doložené chutné huby.

treska

treska, ktorá je pomenovaná pre chov merlúzy európskej, je vynikajúcou rybou na konzumáciu, ak chceme jesť zdravú, ale chutnú stravu. Je to vynikajúci zdroj minerálov a vitamínu B12.

Môžete si ju pripraviť v rúre, s bielym alebo vyprážaným vínom, jednou z najpopulárnejších prezentácií.

ďas

hoci mäkkýšov Je na zozname bielych rýb, je tiež jednou z naj kalorickejších v skupine. Vďaka svojim príspevkom vápnika z neho robí vynikajúci zdroj výživných látok a tiež ponúka bielkoviny a vitamín B9, takže je vynikajúcou alternatívou výživy.

Monkfish sa bežne konzumuje v rúre, v omáčke alebo na grile, čoho výsledkom je výborná v akejkoľvek prezentácii.

Dorada

Ďalšou veľmi obľúbenou populárnou bielou rybou je zlatý, ideálna alternatíva na pečenie, vyprážanie alebo grilovanie. Je bohatá na omega 3 a 6 mastných kyselín a bielkovín, okrem toho, že sa veľmi ľahko strávi a má veľmi málo kalórií. Vďaka veľkému množstvu mäsa je výbornou voľbou pre rybárov s väčšou chuťou k jedlu.

kvapka

podrážka Je to ryba, ktorá ponúka bohatú zásobu vitamínu B a jódu, čo je veľmi zdravá alternatíva. Jedným z najtradičnejších spôsobov konzumácie je v rúre, aj keď sa zvyčajne pripravuje z rôznych omáčok, vyprážaných alebo dusených, ideálnych pre zdravšie stravovanie.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Čo sú to biele ryby?Odporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send