Recepty

Ako chrániť avokádo

Pin
Send
Share
Send
Send


Avokádo je dnes jedným z najobľúbenejších druhov ovocia, a to nielen vďaka svojej bohatej chuti, pretože sa môže konzumovať so širokou škálou jedál, ale aj vďaka svojim neuveriteľným zdravotným vlastnostiam, ale aj pre vlasy a vlasy. pleť. Toto vynikajúce ovocie je hviezdnou ingredienciou v receptoch známych po celom svete ako guacamole alebo guasaca, základných omáčkach na každej večeri alebo obede s priateľmi.

Avokádo je však jedlo, ktoré má zrelý proces zrýchleného rozkladu, najmä ak už bolo nakrájané a bola odkrytá jeho dužina. Z tohto dôvodu v nasledujúcom článku vysvetlíme ako chrániť avokádo správne. Nižšie nájdete najúčinnejšie spôsoby uchovania tohto lahodného ovocia, aby ste mohli využívať jeho výhody po dlhú dobu.

Môže vás zaujímať aj to, kedy je avokádová sezóna

Ako chrániť avokádo - krok za krokom

Ako sme pokročili, avokádo je vďaka svojim mnohým vlastnostiam jedným z najvýhodnejších potravín pre naše zdravie. Po otvorení však už nemôže zostať v chladničke ako obvykle.

Ak si chcete nechať avokádo, musíte zvážiť, či je ovocie úplné, či je nakrájané, olúpané, nakrájané a či si stále zachováva svoje semeno alebo nie. Okrem toho musíte vziať do úvahy aj stav ich splatnosti; takže viete, ktorá metóda je účinnejšia pri ochrane avokáda.

Ako zachovať celé zrelé avokádo

 1. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vyhľadať plastový sáčok a potom vložiť celé avokádo dovnútra. Po dokončení odstráňte všetok vzduch z vaku a dobre ho uzavrite.
 2. Následne budete musieť avokádo chladiť, aby ste spomalili jeho proces zrelosti. Majte na pamäti, že ideálne je umiestniť ho do najnižšej časti chladničky; Ak sa pokúsite udržať zrelé avokádo pri izbovej teplote, rozloží sa rýchlejšie.
 3. Táto metóda pomôže ovocie pomaly sa rozkladať, ale nenechajte ho tam pôsobiť dlhšie ako 4 dni. Je vhodné skontrolovať ho každý deň, aby ste zistili, v akom stave je. Ak si všimnete, že je veľmi mäkký, je najlepšie ho jesť v ten istý deň.

Ako udržať otvorené avokádo

 1. Po odstránení kosti alebo semien odoberte každú časť rezaného avokáda a pomocou kefy alebo kefy naneste na dužinu vrstvu citrónovej šťavy. Pomôže to zabrániť procesu oxidácie avokáda.
 2. Potom zoberte odrezané časti avokáda a zabaľte ich do vákuového plastového papiera z plastového papiera.
 3. Ak chcete ďalej predĺžiť dobu uchovávania, nechajte avokádo v chladničke. Ak ho necháte mimo chladničky, ovocie sa rozloží ešte rýchlejšie.
 4. Nakoniec odporúčame skontrolovať každú časť avokáda každý deň bez odstránenia plastu, aby ste sa uistili, že ovocie je stále v dobrom stave.

Ako zmraziť avokádo

Zmrazenie avokáda, najmä ak je zrelé, je jedným z najúčinnejších spôsobov jeho dlhodobého uchovania. Ďalej uvádzame krok za krokom, ako to urobiť správne:

 1. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je znížiť ovocie na polovicu. Potom vyberte avokádovú kosť.
 2. Ďalej olúpajte avokádo a pomôžte si lyžičkou, aby ste odstránili všetku dužinu vo vnútri.
 3. Nalejte buničinu do mixéra a miešajte, kým nie je úplne očistená. Počas procesu pridajte lyžicu citrónovej šťavy, aby ste znížili oxidáciu ovocia; Miešanie avokáda je nevyhnutné, aby po zmrazení nestratilo svoju chuť a štruktúru.
 4. Ďalším krokom bude vloženie avokádového pyré do misy s pevným vekom. Misku dôkladne uzavrite.
 5. Ako posledný krok musíte do mrazničky priniesť misku s rozdrveným avokádom. Táto metóda je perfektná, ak chcete ovocie udržujte v perfektnom stave 4 alebo 5 mesiacov Bez straty svojich vlastností.

Ako chrániť guacamole

Hlavným dôvodom, prečo je potrebné guacamole správne chrániť, je kvôli rozmanitosti ingrediencií; inak by sa rozklad ovocia veľmi urýchlil, pretože každá zložka má odlišné oxidačné procesy, Sú to zložky, ktoré sa používajú na prípravu guacamole:

 • 1 avokádo
 • Pol citróna
 • Cibuľa
 • 2 papriky alebo papriky
 • 4 strúčiky cesnaku
 • Koriandr podľa chuti
 • Vypadni
 • 1 paradajka

Ak vás zaujíma, ako chrániť guacamole, musíte postupovať podľa krokov, ktoré navrhujeme nižšie:

 1. Po príprave guacamole by ste mali hľadať misku a naliať ju tam. Uistite sa, že misa je vzduchotesná.
 2. Ak nádoba nemá veko, môžete ju vždy utesniť priehľadným plastovým obalom. Aby ste minimalizovali množstvo kyslíka vo vnútri nádoby, musíte plastik pritlačiť k guacamole.
 3. Ako posledný krok choďte do mrazničky a ... To je všetko!

Ak vidíte, že guacamole alebo avokádo začínajú stmavnúť, je najlepšie jesť, pretože môžu oxidovať. Ak chcete objaviť viac spôsobov, ako konzumovať toto lahodné ovocie, nenechajte si ujsť tento ďalší článok o tom, ako jesť avokádo.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako chrániť avokádoOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send