Recepty

Ako variť krevety

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: vinaros-spanien.de

krevety Sú to vynikajúce morské plody, ktoré sú najpoužívanejšími zložkami stredomorskej kuchyne. Vďaka svojej chuti a šťavnatosti sú dokonalými spojencami pri príprave bohatých jedál, ako sú paella, fideuá alebo morské plody zarzuela, ale môžu sa konzumovať aj samostatne, a tak si vychutnať intenzívnu chuť. Chceš to vedieť ako variť krevety správne? V tom vám to vysvetlíme.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Aký je rozdiel medzi krevetami a krevetami?

Kúpiť krevety Mrazené alebo varené je spôsob, ako nám zachrániť prácu, avšak jeho chuť nebude nikdy rovnaká ako čerstvé krevety, ktoré sme uvarili doma, takže sa oplatí vyskúšať si ich vyrobiť u nás doma, aby sme si mohli vychutnať čerstvejší výrobok a chutné.

2

Ak sa rozhodnete kúpiť mrazené krevety, je dôležité, aby boli rozmrazené v chladničke 24 hodín. Po uplynutí tejto doby budú pripravení variť.

3

Začnite tým, že vziať vysoký hrniec, v ktorom musíte naliať veľa vody, dosť na pokrytie všetkých kreviet. Nie je potrebné pridávať do vody soľ, pretože presný bod bude uvedený po dokončení varenia kreviet.

Položte vodu na oheň a počkajte, kým sa nevarí.

4

Akonáhle ste dosiahli bod varu, krevety.

Paralelne pripravte misku alebo kvetináč dostatočne veľký na uloženie všetkých kreviet a naplňte ju veľmi studenou vodou a ľadom. Pridajte lyžicu soli na liter použitej vody a rezervu.

5

Po umiestnení kreviet do vriacej vody bude trvať niekoľko minút, kým sa opäť uvaria. Ak sa tak stane, mali by ste počítať dve minúty a krevety odstrániť z horúcej lyžice.

6

Potom ich ihneď preneste do studenej vody s ľadom a soľou. Drastická zmena teploty a soli spôsobí, že mäso bude hladšie, oddelené od škrupiny a tiež úplne zastaví proces varenia.

Ak sa voda po pridaní kreviet trochu zohreje, nalejte viac ľadu, aby bola studená.

7

Krevety nechajte v ľadovej vode 15 - 20 minút. Po vychladnutí si môžete namočiť vodu a slúžiť. Budú v perfektnom mieste na varenie, šťavnaté a chutné.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť krevetyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Jak připravit vynikající krevety - Roman Paulus - Kulinářská Akademie Lidlu (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send