Recepty

Mlieko pre vtáky: vlastnosti, výhody a spôsob jeho výroby

Získať čo najzdravšiu stravu je menej náročná úloha, než si myslíte. Existujú potraviny, ktoré napriek svojej jednoduchosti a malému vzhľadu majú vynikajúce výživové vlastnosti, vďaka ktorým sú nevyhnutnými prvkami v našej strave. Jedným z týchto potravín je vták.

Aj keď je pravda, že vtáctvo sa na istý čas presunulo na pozadí z dôvodu používania a obchodovania s obilninami, ktoré sú všeobecne známe verejnosti, postupne sa mu podarilo otvoriť medzeru na trhu av nákupnom košíku. tých ľudí, ktorí chcú viesť zdravý a 100% prírodný životný štýl. Jedným z najjednoduchších a najchutnejších spôsobov konzumácie vtáčích semien je premena semien na mlieko, takže ak sa chcete dozvedieť viac o tomto výživnom jedle, nenechajte si ujsť nasledujúci článok, kde vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť o mlieko pre vtáky s vtákmi: vlastnosti, výhody a spôsob jeho výroby.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Recepty na schudnutie so špenátom

Vlastnosti a výhody mlieka z vtáčích semien

Mlieko Alpiste má množstvo vlastností, ktoré poskytujú zdravotné výhody, krásu a osobnú starostlivosť. Medzi najdôležitejšie patrí:

 • Ak uvažujete o vytvorení chudnutie stravyToto jedlo môže byť ideálnym doplnkom, pretože jeho enzýmy aktivujú tráviaci systém a podporujú optimálne trávenie a chudnutie. Okrem toho uprednostňuje rozpúšťanie a odstraňovanie obväzov telesného tuku a stáva sa dokonalým spojencom v boji proti celulitíde. V tomto článku o tom, ako schudnúť s vtákmi, zistíme, ako môžete konzumovať túto obilninu, aby ste zmenšili pár veľkostí.
 • Mlieko z vtáčích semien vďaka svojim enzýmom pôsobí aj ako bariéra pre voľné radikály, čo pomáha oddialiť starnutie.
 • Ak trpíte hypertenziou, mlieko z vtáčích semien vám pomôže regulovať krvný tlak.
 • Vďaka vysokému obsahu omega 3 a 9 vám tiež pomôže regulujú zlé hladiny cholesterolu v krvi
 • Ak trpíte cukrovkou, pomôže vám to regulovať hladinu cukru v krvi.
 • Mlieko pre vtáky obsahuje množstvo rastlinných bielkovín a minerálov, ako aj vitamíny (vitamín E a vitamín B), ktoré sú pre naše telo veľmi prospešné. Existuje veľa štúdií, ktoré sa domnievajú, že toto jedlo by dokonca mohlo pomôcť zabrániť určitým vážnym chorobám, ako je rakovina kože alebo prostaty, hoci to zatiaľ nie je vedecky dokázané.
 • Okrem vitamínov, mlieko z vtáčích semien Je vysoko diuretický a má protizápalové vlastnosti, takže je ideálny na boj proti problémom s obehom a zadržiavaniu tekutín, pomáha nášmu telu odstraňovať toxíny a predchádzať infekciám močových ciest.

Dôležité informácie o mlieku z vtáčích semien je potrebné mať na pamäti

Ako vidíte, mlieko z vtáčích semien je potravina s mnohými vlastnosťami a zaujímavými výhodami pre vaše zdravie a pohodu. Ak však uvažujete o tom, aby sa z vtáčieho mlieka stalo základnou zložkou vašej stravy, odporúčame vám, aby ste to zohľadnili nasledujúce odporúčania:

 • Ak ste alergický alebo neznášanlivý na akýkoľvek druh jedla alebo iných obilnín, mali by ste sa ubezpečiť, že môžete bez problémov vypiť mlieko z vtáčích semien a vykonať príslušné testy.
 • Kvôli svojim diuretickým vlastnostiam by ste mali konzumuj to šetrne aby sa zabránilo nadmernej strate minerálov.
 • V žiadnom momente sa burinové mlieko nemôže považovať za náhradu úplného jedla, musí to byť iba doplnok výživy To vyvažuje a dopĺňa vašu stravu.
 • Nemali by ste to považovať ani za samotný liek alebo za jedinú liečbu zdravotného problému.
 • Pri nákupe semien vtáctva si vždy pozorne prečítajte etiketu výrobku a uistite sa, že neobsahuje úplne oxid kremičitý (veľmi škodlivý pre naše telo). Odporúčame konzumovať ekologické semená a získavať ich v schválených prevádzkach.
 • Mlieko z vtáčích semien pre svoje diuretické vlastnosti, nie je vhodné pre deti.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa zavedenia vtáčieho mlieka do stravy, odporúčame vám, aby ste sa vždy poradili so svojím praktickým lekárom.

Ako vyrobiť mlieko z vtáčích semien

A teraz, poďme do práce. Vďaka receptu, ktorý vám poskytneme, uvidíte, že je veľmi jednoduché vyrábať mlieko pre vtáky. Ako sme už povedali, je dôležité kupovať dôveryhodné semená, ktoré neobsahujú oxid kremičitý, takže akonáhle ich budete mať, budete potrebovať iba vodu, mixér a sitko (ak to môže byť vyrobené z látky).

 1. Prvá vec je dať vtáčieho vtáka namočiť na 8 hodín. Najvýhodnejšie je nechajte ich vo vode cez noc a pokračovať v produkcii mlieka nasledujúci deň. Takto umožníme, aby semená semien uvoľnili všetky svoje vlastnosti. Odporúčame začať namáčať 6 polievkových lyžíc vtáčích semien. Ak máte viac praxe, môžete vložiť 12 alebo viac v závislosti od množstva mlieka z vtáčích semien, ktoré chcete vyrobiť.
 2. Po nevyhnutnom čase musíte semená vypustiť a pridať ich do mixéra spolu s vodou. Množstvo vody, ktoré sa má pridať bude záležať na vašich preferenciách: Ak dávate prednosť tekutému nápoju, môžete pridať viac vody, ale ak dávate prednosť krémovému nápoju, budete musieť pridať menej. Táto časť je len otázkou vkusu a praxe. Trik spočíva v postupnom pridávaní vody a miešaní v mixéri, kým sa nedosiahne požadovaná textúra a chuť.
 3. Akonáhle je dosiahnutá požadovaná štruktúra, budete musieť mlieko preceňovať (ak nemáte sitko na sitká, môžete použiť aj tenkú bavlnenú látku alebo gázu, ktorá zachytáva šupky semien a iné nečistoty). Vaše chutné mlieko z vtáčích semien bude pripravené na pitie!

Chcete, aby sme vám trochu poradili? Ak chcete svojmu receptu dať viac osobitosti, skúste pridať štipku škorice. Ak chcete nájsť podrobnejšiu príručku o tom, ako vyrobiť mlieko pre vtáky, tento článok si nenechajte ujsť. Veľmi chladné mlieko z vtáčích semien je nápoj, rovnako ako chutné a výživné, v lete osviežujúce. Ako vidíte, príprava mlieka z vtáčích semien je veľmi jednoduchá, vyžaduje sa iba niekoľko prísad a samozrejme to najlepšie z úmyslov. Užite si to!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Mlieko pre vtáky: vlastnosti, výhody a spôsob jeho výroby, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.