Recepty

Ako variť ryby - tipy a triky

Pin
Send
Share
Send
Send


Rybu prevarte Je to technika, ktorú kuchári používajú po stáročia. Bez ohľadu na to, aký druh rýb uprednostňujete, príprava je jednoduchá a doba varenia môže byť relatívne krátka. Toto je prirodzená voľba, ak hľadáte rýchle a vkusné jedlo.

Ak ste sa naučili správne variť ryby, výsledkom je jedlo, ktoré bude milovať každý milovník rýb.

Môže vás zaujímať aj to, ako zistiť, či sú čerstvé ryby. Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Kúpte si druh rýb, ktorý uprednostňujete. Varte ryby Technika, ktorá bude dobre fungovať s akýmkoľvek druhom rýb. Najlepšie výsledky však získate, ak vyberiete čerstvé steaky namiesto mrazených.

2

Pred dotykom s rybami si dôkladne umyte ruky mydlom a vodou. Potom umyte ryby vo vode Chlad a uistite sa, že je veľmi čistý.

3

Pripravte hrniec na rybu prevarte, Naplňte hrniec dostatočným množstvom studenej vody na pokrytie celej ryby. Nalejte 1 lyžičku soli a 1 lyžičku citrónovej šťavy. Ak nemáte citrónovú šťavu, môžete ju nahradiť octom.

Pre chuť oveľa bohatší, môžete do vriacej vody pridať vzrušenie. Naložte bielu cibuľu a mrkvu na kúsky rôznych veľkostí a pridajte ich do vody spolu s 2 alebo 3 klinčekmi, soľou, korením a octom. Môžete pridať ľubovoľné množstvo alebo málo, v závislosti od vašich preferencií vkusu.

4

Začnite variť

Miesto ryby v kvetináčia zapnite teplo na médium, aby voda začala pomaly vrieť.

Je veľmi dôležité, aby voda vrie pomaly, aby ryby mali dostatok času na úplné uvarenie.

5

Dobre varené. Spravidla sa u veľkých a hustých rýb (sumec, tuniak) povarí približne 8 minút na 0,500 gramu rýb.

Pre tenšie ryby by ste mali variť asi 5 minút na 0,500 gramov rýb.

keď varíš ryby, musíte počítať čas varenia od okamihu, keď zapálite oheň, nie od okamihu, keď sa voda začne vrieť. Tí 2 až 3 minúty pred vrením vody sú súčasťou procesu varenia.

Kľúčom k dokonale uvarenej rybe je, aby ste sa uistili, že viete, kedy ju vybrať horúca voda, Ak sa ryby užijú príliš skoro, ryby budú vo vnútri surové, a ak ich užijete príliš neskoro, budú vodnaté, bezfarebné a bez chuti. Možno budete musieť trochu experimentovať, aby ste sa dostali do správneho času.

6

Po varení podávajte ryby. Po uvarení ryby vyberte z vody, ozdobte alebo ochutte a je pripravená slúžiť. Varené ryby by sa mali podávať s omáčkou na boku. Najobľúbenejšie možnosti sú Tatárske, holandské alebo čírené maslo.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť ryby - tipy a trikyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: S kukuřicí na ryby (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send