Recepty

Ako variť tresku

Obrázok: lacuinadesempre.cat

Jednou z najuniverzálnejších rýb pri varení je treska, pretože existuje veľa receptov na prípravu a prípravu bohatých a chutných jedál. Pre niektoré z týchto rozpracovaní je to nevyhnutné variť tresku predtým alebo dokonca môžu byť konzumované len uvarené. Preto podrobne vysvetlíme Ako variť tresku.

15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • treska
  • voda
  • Laurel alebo iná aromatická bylina (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť tresku so smotanou Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že je veľmi bežné kupovať internetový obchod solená treska, pretože je to jedna z najbežnejších metód ochrany tejto ryby. Preto bude pred varením tresky potrebné odsoľovať, aby sa odstránila prebytočná soľ a aby sa zabezpečilo, že mäso nezostane slané.

Týmto spôsobom musíte namočte ju studenou vodou a vymeňte ju každých 8 hodín minimálne 2 alebo 3 dni. Je dôležité mať na pamäti, že proces odsoľovania sa bude líšiť v závislosti od veľkosti stĺpikov alebo rezov tresky; Preto vysvetlíme niektoré triky na odsoľovanie tresky.

Obrázok: kuinete.blogspot.com2

Je však tiež možné nájsť čerstvá treska na trhu s rybami alebo v supermarkete, takže môžete ignorovať krok odsoľovania tresky a môžete ju priamo variť.

Obrázok: gastronomiaycia.com3

Pri varení tresky musíte zapáliť hrniec alebo kastról s vodou a ak chcete, môžete pridať nejaké bobkové listy alebo inú aromatickú bylinu. Týmto spôsobom aromatizujete a ochutíte vodu na varenie.

4

Akonáhle sa voda varí, musíte dať tresku do panvice a akonáhle sa voda znova uvarí, musíte byť veľmi pozorní na hodiny. A to, že treska je ryba, ktorá vyžaduje krátka doba varenia, mali by ste to nechať prevariť:

  • Malé príspevky: 3 minúty
  • Veľké príspevky: 5 minút

V prípade, že tresku necháte dlho variť, rozpadnete plátok a rozbijete ho na kúsky.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť treskuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: BILA TRESKA V TESTICKU S HRANOLKAMI A CESNEKOVOU MAJONEZOU. Vaříme s Babicou (December 2019).